2010 Lumma Design BMW M5 E60

Sponsorlu Bağlantılar

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
2010 Lumma Design BMW M5 E60

Lumma Design BMW M5 E60
0-200 km/s 10 saniye
Alman modifiye ve tasarım şirketi Lumma Design BMW M5 E60 için yaptığı yeni bir performans paketini tanıttı.

Winterlingen merkezli Lumma Design G-Power’ın mühendisleriyle beraber 5 serisinin M amblemli versiyonu için bir güç kiti yaratmış. Standart 507 beygir gücünde olan V10 M5 motoruna uygulanan 2 kompresörden sonra 730 beygire yükselen gücü ile Lumma M5 367 km/s’nin üzerinde bir hıza ulaşabiliyor. 700 Nm’lik tork aracın 0’dan 100 km/s’ye 4.2 saniyede çıkmasını ve 200 km/s’ye sadece 10 saniyede erişmesini sağlıyor. Otomobil 300 km/s hıza 29.5 saniyede ulaşıyor. Bu sürate hızlanmanın ölçülebilir olması başlı başına bir kriter.

Lumma bunun “trafiğe çıkabilen yasal bir BMW”de görülmüş en güçlü motor olduğunu iddia ediyor. Bunun Lumma’nın 2007’de çıkardığı CLR 500 RS’ye göre müthiş bir artış olduğu kesin. O otomobil 560 beygir gücündeydi.

Elbette bu değerler daha güçlü frenleri gerekli kılıyor. Delikli 405 mm çapında disklerle beraber Lumma Design’ın ürettiği önde altı pistonlu arkada dört pistonlu kaliperlere sahip frenler yavaşlama görevini yerine getiriyor. Ultra hafif üç parçalı dövülmüş 10x21 inç (ön) ve 12x21 inç (arka) jantlar 45 mm alçaltılmış otomobil ile uyum içinde.

Tasarım paketi karbon fiber bagaj kapağını ve motor kaputunu içeriyor; aynı malzeme kapı kollarında giriş eşiklerinde çamurluklarda ve ayna kapaklarında kullanılmış. Tasarımcılar egzoz sisteminide değiştirmiş. İç kısımda da bol miktarda karbon fiber deri ve süet kullanılmış.

• Beğen
Tepkiler: sedasız ve X-LifeHard

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Bu arabayla bir test sürüşü yaptın mı Melek =)
Tavsiye ediyor musun ?

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Teyze Oğlu İle Denedik :ehe

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Araba ondan sonra mı böyle oldu.. :D

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Yok Be Ne Biliyim :D
Şaka Diyorum Ellaam :D

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Bende şaka yaptım..:D
Allah cızırtını versin..:ehe

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
:ehe Benım Lafımm Oooo :D

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Fark etmez .. :ehe Arada kullanabilirim.. Yakışıyor bana. :D

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
süper ya süperrr BMW olsun çamurdan olsun...
Harika bişey yemin ederim.

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler.
Aman Çarplıma :D

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
™ мγdяєaм;1826115' Alıntı:
Teşekkürler.
Aman Çarplıma :D
melek benim için bmw çok ayrı bir yerde hele böyle özel modifiye ise bambaşka

:türkiye1:

superbot

superbot

Üye
367 km hız, koltuğa yama eder adamı.
265 km hızdan ötesini hiç tadmadım....

superbot

superbot

Üye
izmit kocaeli yolu.Bazı yerlerinde 4km den fazla bir düzlüğün olduğu otobandır
bu arada araç benim değildi. Çalışmış olduğum şirketin sahibine ait.
SL500, Şununda belirtim araç beslemeli bir mercedesdir. Tabi ruhsata işlenmemiş.

--------------- Ekleme ---------------

yazmayı unuttum 2006 model dizel megane ile 210 km yapılabilir.
tabi hızı hiçbirzaman tasvir etmem

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Megane 210 km/h ile havalanıp, yol tutuş özelligini kaybeder diye düşünüyorum o araba ile 210 yapmak bence cesaret ister çünkü meganın yol tutuşu çok iyi degil.
Hangi araçla 265 km hız yaptınız ..
Ali benim dayımda bmw 320i vardı 2001 model.Aydın izmir otobanında 200ü gördük tabi gördük ve çektik.Çünkü yol çok küçülüyor.Daha dogrusu araba ne kadar iyi olursa olsun 200le giderken bir taşa denk gelse teker gittin.
Oyuzden hız yapmayı bende tavsiye etmiyorum.
Ama Bmw dede süper oluyor yani:ehe

superbot

superbot

Üye
Megane 210 km/h ile havalanıp, yol tutuş özelligini kaybeder diye düşünüyorum o araba ile 210 yapmak bence cesaret ister çünkü meganın yol tutuşu çok iyi degil.

Ali benim dayımda bmw 320i vardı 2001 model.Aydın izmir otobanında 200ü gördük tabi gördük ve çektik.Çünkü yol çok küçülüyor.Daha dogrusu araba ne kadar iyi olursa olsun 200le giderken bir taşa denk gelse teker gittin.
Oyuzden hız yapmayı bende tavsiye etmiyorum.
Ama Bmw dede süper oluyor yani:ehe

çok doğru söylüyorsun, megane virajlarda kolay savrulan bir araçtır. Çabuk hızlanır ama en ufak bir hatada çok güzel taklalar atabilirsin. 210 km hızı bayram sabahı misafir almaya giderken kozyatağı- f.sultan mehmet köprüsü güzergahında yol boşken tabiki....
Bu arada yüksek hızlara ulaşmak, yada yüksek hızlar yapmak kolay değil, kolay olan gaza basmak ve bazı kazalar yapmaktır. Bu kazalar yaptıktan sonrada deneyim kazanmaktır. Geçen sene 70 puana sahipken bu sene park cezam bile yok:D Aman allah bozmasın,
kurallara uyalım uymayanları uyaralım:ehe

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Ah ah içim gitti:)
Biz anca :koş: :ehe

oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
mükemmel bir araba :)

Sidretül Münteha

Üye