2. MaxiCep SATRANÇ Turnuvası

Sponsorlu Bağlantılar

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
2. MaxiCep SATRANÇ Turnuvası
Tüm satranç severler, 2. MaxiCep Satranç Turnuvasına hepiniz hoşgeldiniz :)

C01aY arkadaşımızın teklifi ile başlayan organizasyonu leiche arkadaşımızın teklifi ile üstlenmiş bulunmaktayım.
Başka fikirlerim olmasına rağmen önceki turnuvada kullanılan ve hiçbir kullanıcı tarafından şikayet edilmemiş olan playchess programı ile turnuvamızı gerçekleştirmeyi uygun buldum. Zira hem denenmiş hem sorun yaşanmamış hem de birkaç günlük izlenimlerim sonucu gayet iyi çalıştığını gördüğüm bir program bu.
Tüm katılımcıların bu programı kurup hesap açmaları gerekiyor. Önceki turnuvadan edindiğim izlenim gereği herkesin MaxiCep kullanıcı adıyla oturum açması zorunludur. Çünkü başka bir kullanıcı adıyla oyun izlemeye gelindiğinde gelenin kim olduğunu anlamaya çalışmak oyuncularımızın dikkatini dağıtmıştır.

(Play Chess Programının Linki: )

Katılımların son kabul tarihi 27.09.2008 23:59 olup, eşleşmeler pazar sabahı duyurulacaktır. Katılımcıların sayısına göre turnuvanın gerçekleştirilme şekli (eleme usulü ya da puan üsülü) netlik kazanacağından, turnuvanın hangi usule göre yapılacağı hakkındaki bilgiler, katılımların sona ermesini takiben konuya eklenecektir.Hesap açan arkadaşlarımızın bana hesabı açtıklarına dair teyit edici bir özel mesaj atmaları gerekiyor.

1)27.09.2008 23:59a kadar katılmak istediğinizi konuya mesaj olarak atın.
2)MaxiCep üye adınız ile oturum açın.
3)Oyunu kurup oturum açtıktan sonra bana bildirin.

Şansa yer olmayan bu oyunda hepinize dikkat, centilmence bir oyun ve başarılar dilerim :gul:

İyi eğlenceler...

(Not: 50 mesaja ulaşmamış üyeler turnuvaya ne yazık ki katılamazlar. Zira forum kuralları gereği özel mesaj yazamayan bu arkadaşlarımızla iletişim kurmamız çok zor)

KATILIMCILAR

1)C01aY
2)fatihsagohiphop
3)yunus yavuz
4)xkadir61
5)praetor
6)leiche
7)XMEN_43
8)Sergio_Aguero
9)gslikahraman
10)soneday
11)NOKİADANŞAŞMA
12)Nazy
13)Furkan96
14)Salihyet
15)The Witch-King
Girrffe (Kendi isteği üzerine yarışmadan çekildi)
X-FURKAN (Kendi isteği üzerine yarışmadan çekildi)

ÖDÜL: 30 Kontör (Teşekkürler Negative)

---------------------------------------

(Ekleme 28.09.2008)

Satranç turnuvamıza katılım sona ermiştir.

----------------------------------------
KURALLAR

-Maçların süresi 30 dakikadır.(Beyazlara 30 siyahlara 30 olmak üzere müsabaka yaklaşık bir saat sürecektir).

-Eleme usulüne göre sürecek ilk tur maçlarında 2 galibiyete ulaşan taraf bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.
(Beyazlarla oynanacak-siyahlarla oynanacak, üçüncü maç yapılacaksa renk otomatik olarak seçilecek veya yazı tura atın, bir şekilde anlaşmalısınız:) )

-Taraflardan biri maç yapmadan önce bu konuya nerde maç yapıldığını yazacaklar.
Belki diğer üyeler gelip izlemek ister sizi :) Zaten oyunlar internet üzerinden oynanacağı için konuya bir mesaj atmanın çok zor olduğunu sanmıyorum :) Hem aleniyet de sağlanmış olur böylece.

-İlk tur süresi içinde taraflar anlaşma sağlayak bana özel mesaj yoluyla ya da konuya mesaj atarak maç sonucunu bildirmelidir. Eğer anlaşma sağlanamazsa her iki taraf da elenecektir. karides'in de dediği gibi, satranç centilmen oyunudur, anlaşma sağlamak zorundasınız beyler :)

-Bir rica: Mümkünse notasyonunuzu(hamle kayıtlarınızı ->e4-c5/At f3-At c6 vs...) konuya mesaj olarak atın :) Güzel bir hatıra olur bizim için. Zaten mynette de playchess.com programında da otomatik olarak tutuluyor, kopyalayıp yapıştıracaksınız sadece.

İLK TUR SÜRESİ NE ZAMAN BİTECEK?

Bildiğiniz gibi yarın bayram tatili başlıyor. Bu nedenle ilk tur maçları için biraz esnek davranmamız gerekiyor. Tam bir hafta sonra (04.Ekim.2008) cumartesi gecesi saat 23:59'a kadar karşılaşmalar bitmeli ve sonucu bildirilmeli.

EŞLEŞMELER

Eşleşmeler için adil bir yöntem ararken aklıma gelen daha önce denenmemiş bir yöntem* sonucu eşleşmeler aşağıda gösterildiği gibidir;

*(Her üyenin profiline girildiğinde adres çubuğunda yazan MaxiCep'e üye olan kaçıncı üye olduğunu gösteren üye numaralarınızı aldım, son üç rakamına göre küçükten büyüğe sıraladım arkadaşlar :) Tamamen tesadüfen size verilen ve belki de dikkatinizi bile çekmeyen bu numaralar sonucu ortaya çıkan tablo aşağıda.)

Buna göre eşleşmeler:

1)C01aY / Üye No: 206950
2)fatihsahohiphop / Üye No: 277414
3)yunus yavuz / Üye No: 98125
4)xkadir61 / Üye No: 200097
5)praetor / Üye No: 336338
6)leiche / Üye No: 28700
7)XMEN_43 / Üye No: 251870
8)Sergio_Aguero / Üye No: 397101
9)gslikahraman / Üye No: 311104
10)Soneday / Üye No: 364698
11)NOKİADANŞAŞMA / Üye No: 265423
12)Nazy / Üye No: 47795
13)Furkan96/ Üye No: 362536
14)Salihyet / Üye No: 17473
15)The Witch-King / Üye No: 356075

075 – 097 The Witch-King vs. xkadir61

101 - 104 Sergio_Aguero vs. gslikahraman

125 - 338 yunus yavuz vs. praetor

414 - 423 fatihsagohiphop vs. NOKİADANŞAŞMA

473 - 536 Salihyet vs. Furkan96

698 - 700 Soneday vs. leiche

795 - 870 Nazy vs. XMEN_43

950 C01aY Otomatik olarak bir üst tura çıktı.

Bu heyecan dolu turnuvada tüm katılımcılara müsabakalarında başarılar dilerim. İlk tur başlamıştır.
İyi olan kazansın :)

----------------------------------------

EKLEME
(05.10.2008)

İlk tur sonu, araya giren bayram tatili nedeniyle oynanamayan maçların fazlalığından ötürü bir sonraki cumartesi gecesi (11.10.2008) saat 23:59a ertelenmiştir.
Duyarlı olmanızı ve bu uzatmanın sonunu beklemeden maçınızı yapmanızı rica ederim.
2 Galibiyet puanına sahip olan oyuncu bir üst tura çıkacaktır.
Bilginize.

--------------------------------------

EKLEME (11.10.2008 23:59)

İlk tur süresi dolmuştur.

-------------------------------------

EKLEME (12.10.2008 01:05)

2.TUR
Eşleşmeler daha önce de belirtilen üyelik numaranızın son 3 rakamına göre sıralama üsülüne göre başlayacaktır. Eleme usulünden puan usulüne geçmiş bulunuyoruz. Bu nedenle herkes birbiriyle maç yapacak.
Kıran kırana bir mücadeleye sahne olacak MaxiCep satranç turnuvası :)

Puanlama;

Galibiyet : 1 puan
Beraberlik : ½ puan
Mağlubiyet : 0 puan olacaktır.

EŞLEŞMELER

097 - 101 xkadir61 vs. Sergio_Aguero

338 - 414 praetor vs. fatihsagohiphop

473 - 700Salihyet vs. leiche

795 -950 Nazy vs. C01aY

NOT: Hatırlatalım!

1) Maçlar 1 saat süreli olacaktır(30 beyazlara 30 siyahlara).
2) Maça başlanırken taraflardan biri "maça az sonra başlanacağını"
konuya yazacaktır.
3) Maçın sonucu bildirilecektir.
4) Maçın bitiminin fotoğrafı konuya eklenirse hem bize güzel bir hatıra olur hem de de çıkacak olası bir tartışmayı engeller.
5) 2.Tur 4 gün sürecek 15 Ekim 2008 23:59da sona erecektir.
(Kimsenin karşı çıkmadığı makul bir mazeret belirtildiği takdirde tarafların maç yapmaları beklenebilir)
(Tüm maçlar tamamlanırsa 4 günden önce de 2. Tur sona erebilir)

2. Tur an itibarıyla başlamıştır.
İyi olan kazansın :cool

EKLEME (19.10.2008)
------------------------------------

2. Tur Süresi Bitmiştir.

SON DURUM

xkadir61 : 1
praetor : 1
fatihsagohiphop : 0
Sergio_Aguero : 0

Diğer 2 maçla ilgili son durum henüz konuya yazılmadı. Gün sonuna kadar bildirilmezse katılmacılar puan alamayacak.

3. TUR EŞLEŞMELERİ

097 - 414
xkadir61 vs. fatihsagohiphop

338 - 101
praetor vs.Sergio_Aguero

473 - 950
Salihyet vs.C01aY

795 - 700
Nazy vs. leiche

3. Tur süresi başlamıştır.
(22.10.2008 Çarşamba günü 3. Tur süresi dolacaktır.)

• Beğen
Tepkiler: C01aY

leiche

leiche

Emekli Yönetici
Hayırlı olsun :)

Nazy

Nazy

Üye
bende katılmak istiyorum

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hoşgeldiniz Nazy :) Düzenleme için teşekkürler leiche ama git yat artık, yarın kpss var :)

--------------- Ekleme ---------------

Önceki satranç turnuvasına katılan bazı arkadaşlarımız programı yükleyemediklerinden/kullanamadıklarından bahsetti ben de size adım adım anlatmaya karar verdim.

Öncelikle konuda verdiğim linke tıklayın.

Free user'ı seçin.

34 saniye bekleyin.

Aktif hale gelen DOWNLOAD linkine tıklayın ve masaüstüne indirin.

Masaüstünüzde Boticelli'nin tablosundaki Venus'un gösterdiği gibi bir simge çıkacak, ona çift tıklatın. (tabii Venus aslında Kral Midas'ın önünde iftiraya uğrayan bir masumun anlatıldığı tabloda ilahi adaletin bulunduğu yeri gösteriyor ama bunun konumuzla bir alakası yok tabii :gul:)

Sürekli "ileri"yi tıklayın.

Kurulmasını bekleyin.

Üzücü ama evet deyin, yeniden başlatın bilgisayarınızı.

Masaüstünüze gelen kısayola tıklayın ve siyah olarak yuvarlak içine aldığım "login"e tıklayın.

Çıkan kutuya MaxiCep kullanıcı adınızı yazın ve şifre bulun kendinize.
Ardından "Yeni bir hesap yarat" kısmına tıklayın.

Karşınıza önce sağda görmüş olduğunuz kutucuk gelecek. MaxiCep kullanıcı adınızı yazın, e-posta adresinizi girin. İsterseniz benim gibi bir avatar bulabilirsiniz kendinize ve yine isterseniz Koordinatları bul kısmına tıklayarak Select from map(haritadan seç) kısmından bulunduğunuz yeri tıklayarak tamam'a basıp koordinatlarınızı bulabilirsiniz. Bu oynadığınız kişi ile aranızda kaç km mesafe bulunduğunu gösteren şık bir özellik sadece :)

Ardından Tamam'a basın.

Ardından bu kutucuk çıkacak. Oraya da şifrenizi girin(ama biraz uzun istiyor - haberiniz olsun)
ve Tamam'a tıklayın.

Ardından program kullanıma hazır hale gelecektir. Bir sorun yaşarsanız ya da yaşamadan da olsa kapatırsanız programı; masaüstündeki kısayoluna tıklayıp, Login'e tıklayıp, çıkan kutucuğa kullanıcı adı ve şifrenizi girip Tamam'a basın.

Ve son olarak da programınız hazır hale gelecek gördüğünüz görüntü ise bu olacak :)
Program ilk açıldığında sol üst köşede yuvarlak içine aldığım "info"(bilgi) bölümü seçili olup siz benim ok işaretiyle gösterdiğim oyuncular bölümünü seçecek, orada maç yapacağınız MaxiCep üyesini -sizin gibi o da çevrimiçi ise- bulacaksınız.
Sağ alt köşede ise çeşitli odalar var. İkinizin de aynı odada olması gerek aman dikkat :) Meeting Pointte(buluşma noktası) buluşun mesela :)

Gördüğünüz gibi arkadaşınızı bulup (tuncaydemir'i tanımıyorum bu arada rastgele seçtim) adının üstüne sağ tıklayarak maç önerisi diyorsunuz.

Maç önerisi dedikten sonra da oyun şartları kısmında puanlı değil, saatliyi seçiyor, 30 dakika süre koyuyor, renginizi seçiyor (bir el beyaz diğer el siyah olunacak, beraberlik durumunda otomatik seçilecek)
(Çünkü herkes birbiriyle en az iki maç yapacak ilk turda, katılımlar sona erdikten sonra ayrıntılı olarak açıklayacağım) ve Tamam'ı tıklıyorsunuz.

Bu arada dikkatinizi çektiyse oda değiştirdim. Sağ alt köşeye bakarsanız Meeting Pointte değil Ana Oyun Salonunda olduğumu görebilirsiniz. O odadaki aramızda 2867 km mesafe olan Finlandiyalı bir arkadaşa davet gönderdim. Siz de aynı odada olduğunuzda birbirinize davet gönderebilirsiniz.

Ve Oyun!..

:ehe Bu da sahalarda görmek isteyeceğiniz bir sonuç... :gul:

Eğer bu anlatıma rağmen bir sorun yaşarsanız özel mesaj atın, derhal ilgilenirim...

XMEN_43

XMEN_43

Üye
ben hallettim :)

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Ben çekliyorum kusura bakmayın

karahanliist

Üye
Merhaba

bende varım lakin adreki linke tıkladığım küçük bir dosya indiyor yani sanırsam bi sorun var bilgilendireyim istedim..

Tüm satranç severler, 2. MaxiCep Satranç Turnuvasına hepiniz hoşgeldiniz :)

C01aY arkadaşımızın teklifi ile başlayan organizasyonu leiche arkadaşımızın teklifi ile üstlenmiş bulunmaktayım.
Başka fikirlerim olmasına rağmen önceki turnuvada kullanılan ve hiçbir kullanıcı tarafından şikayet edilmemiş olan playchess programı ile turnuvamızı gerçekleştirmeyi uygun buldum. Zira hem denenmiş hem sorun yaşanmamış hem de birkaç günlük izlenimlerim sonucu gayet iyi çalıştığını gördüğüm bir program bu.
Tüm katılımcıların bu programı kurup hesap açmaları gerekiyor. Önceki turnuvadan edindiğim izlenim gereği herkesin MaxiCep kullanıcı adıyla oturum açması zorunludur. Çünkü başka bir kullanıcı adıyla oyun izlemeye gelindiğinde gelenin kim olduğunu anlamaya çalışmak oyuncularımızın dikkatini dağıtmıştır.

(Play Chess Programının Linki: )

Katılımların son kabul tarihi 27.09.2008 23:59 olup, eşleşmeler pazar sabahı duyurulacaktır. Katılımcıların sayısına göre turnuvanın gerçekleştirilme şekli (eleme usulü ya da puan üsülü) netlik kazanacağından, turnuvanın hangi usule göre yapılacağı hakkındaki bilgiler, katılımların sona ermesini takiben konuya eklenecektir.Hesap açan arkadaşlarımızın bana hesabı açtıklarına dair teyit edici bir özel mesaj atmaları gerekiyor.

1)27.09.2008 23:59a kadar katılmak istediğinizi konuya mesaj olarak atın.
2)MaxiCep üye adınız ile oturum açın.
3)Oyunu kurup oturum açtıktan sonra bana bildirin.

Şansa yer olmayan bu oyunda hepinize dikkat, centilmence bir oyun ve başarılar dilerim :gul:

İyi eğlenceler...

(Not: 50 mesaja ulaşmamış üyeler turnuvaya ne yazık ki katılamazlar. Zira forum kuralları gereği özel mesaj yazamayan bu arkadaşlarımızla iletişim kurmamız çok zor)

KATILIMCILAR

1)C01aY
2)fatihsagohiphop
3)yunus yavuz
4)xkadir61
5)praetor
6)leiche
7)XMEN_43
8)Sergio_Aguero
9)gslikahraman
10)soneday
11)X-FURKAN
12)NOKİADANŞAŞMA
13)Nazy

ÖDÜL: 30 Kontör (Teşekkürler Negative)

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ben çekliyorum kusura bakmayın

Bir başka turnuvada görüşmek dileğiyle, hoşçakalın :)

Merhaba

bende varım lakin adreki linke tıkladığım küçük bir dosya indiyor yani sanırsam bi sorun var bilgilendireyim istedim..

Öncelikle MaxiCep'e hoşgeldiniz :) Fatih arkadaşımızın da belirttiği gibi 50 mesaj sınırlaması var bu nedenle ne yazık ki katılamazsınız 3.Satranç turnuvasında aramızda görmek isteriz ama sizi.

Bu arada verdiğim link kırık olmadığı gibi oyunda herhangi bir sorun da yok, 29632 KB
boyutunda bir dosya iniyor tıkladığınızda.

xkadir61

xkadir61

Üye
benim ayarlarım tamam. maça hazırım.

Furkan96

Furkan96

Üye
bende katilamk isitoym

Sergio_Aguero

Sergio_Aguero

Üye
çok iyi oldu bu yarışma yarın bizim diğer arkadaşlara da söylerim gelsin katılsınlar

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Soneday

Soneday

Üye
Ya setupa tıklıyorum hata falan vermeden öyle bekliyor.Yükleme yapamıyorum :ss

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ya setupa tıklıyorum hata falan vermeden öyle bekliyor.Yükleme yapamıyorum :ss

Set upa çift tıklatın eğer bir şey yapmazsa tekrar çift tıklatın. Bende de bir kere denememe rağmen olmamıştı iki kere tıklattım. Olmadı bir kere tıklayıp seçin sonra entere basın. Yine de çözülmezse problem, bildirin lütfen :)

Üst Alt