2 hard disk i aynı anda kullanabilirmiyim ?

Sponsorlu Bağlantılar

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
2 hard disk i aynı anda kullanabilirmiyim ?
şu anda 160 gb hard disk im var yetmiyor bir tane daha takmayı düşünüyorum yan yana şekilde aynı anda kullanmak istiyorum . Yani şöyle olmasını isterim şu anda yerel disk c ve d var 2. Hard disk takınca yerel disk c de oluşsun gibi birşey. Eğer mümkünse sata ile ide aynı anda kullanılırsa sorun çıkartır

Yönetici tarafından düzenlendi:

Kontrol

Kontrol

Üye
Hacı hayatını yazmışsın dicem de Copy/Paste olmuş galiba :D
Neyse başlığı okuyarak;
Hardiskin bağlı olduğu bölümün yanında 1 tane daha giriş olması gerekiyor.
Ben de 2 harddisk takılı.

Bu 2 kablo ile 2.harddiski takıp kullanıyorum.
1.Kablo harddiskin , 2.Kablo elektrik kablosu. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
yok hacı ya opera mininin azizliğine uğradım aynı mesajı sürekli tekrarlıyor. Yani sen çift hard disk kullanıyorsun sorun yok.

Kontrol

Kontrol

Üye
Evet hiçbir sıkıntısı yok. Yalnız PC kapalı olmalı. Bağlantıyı yapıp bilgisayarı aç.
Bende geç açıyor diye ilk sayfa geçer geçmez kabloyu bağlıyorum sıkıntı olmuyor.
Normal takılı iken açılış bazen 5 dk geçiyor. PC 8 yıllık diye de olabilir :D

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
ide ve sata aynı anda kullanılabilir mi peki

Kontrol

Kontrol

Üye
Evet onun için kablolar mevcut. Ben denemedim fakat PC dükkanına gidip gerekli kabloları alabilirsin. Oluyor diye biliyorum.

Uhops

Uhops

Üye
Konuyu düzenle bi :kıskıs:. İkisinide aynı anda kullanırsın. 160Gb olanı c diğer taktığınıda d yaparsın olur.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
iki hart diski bir arada eski bilgisayarımda kullanmıştım bios ayarlarından bir kaç değişlik yapmak gerekiyor

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
konuyu düzenleyemiyorum. Bios dan hangi ayarları yapmam gerek bunun anlatıldığı bir kaynak var mı.

Uhops

Uhops

Üye
İçinde windows yüklü olan HDD'yi birincil yapacaksın diğerini ikincil yap tamamdır.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
master /slave ayarı tamam

Üst Alt