2 Hafta İçinde Sony Playstation 3 Gri 320 GB Slim Alıyorum,Sorularım var !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
2 Hafta İçinde Sony Playstation 3 Gri 320 GB Slim Alıyorum,Sorularım var !

arkadaşlar %90 ihtimalle 2 Hafta sonra %10 ihtimalle 4 hafta sonra 2.el bir Sony Playstation 3 Alıyorum Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim Arkadaşıma ne kadar güvensemde yinede 2.el cihaz cihaza güvenemiyorum alırken nelerine bakmalıyım sarı ışık problemi falan oyuyormuş birde onu nereden anlarım ?

birde fiyat olarak şu şekilde anlaştık ;
Sony Playstation 3 + 2 Tane Kol + Grand Theft Auto IV + Blur = 420 TL :evet: Fiyat Nasıl ?
birde arkadaşlar bu konu beni korkutuyor ama bence ps4 2015'te falan çıkacak çünki ps3'ün ömrü 10 yıl olarak belirlenmiş :evet: :
[video=youtube;SLzcPpDzAis]http://www.youtube.com/watch?v=SLzcPpDzAis[/video]
[h=2]Oyunlar[/h]

Korkunç silah çatışmalarından aile boyu eğlenceye kadar PlayStation 3 her şeye sahip: High Definition görselleri, göz alıcı stereoscopic 3D ve ücretsiz çevrimiçi oyun oynayabilme olanağı. Size uygun mükemmel oyun sadece birkaç saniye ötenizde.

[h=2]Blu-ray Disc Filmler[/h]

Filmlerin ekranda hayat bulduğu Blu-ray Disc filmlerle en net görüntü kalitesinin keyfini yaşayın.

[h=2]Fotoğraflar[/h]

Arkadaşlarınız ve aileniz her zaman yanınızda olsun En sevdiğiniz fotoğrafları kolayca PS3 ünüzde saklayın ve görüntüleyin.

[h=2]Remote Play(Uzaktan Oynama)[/h]

Eğlenceye her zaman bağlı kalın: ve PSP arasında bağlantı kurarak cihazlar arasında içerik paylaştırın ve hareket halindeyken PlayTv ve Vidzone hizmetlerine erişin.

[h=2]İnternet[/h]

Rahat koltuğunuzda oturarak arkadaşlarınız ve ailenizle rahat iletişim kurun ve en sevdiğiniz siteleri ziyaret edin.

[h=2]Ses Çıkışı[/h]
LPCM 7.1 kanal, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, AAC

[h=2]Bellek[/h]
256 MB XDR Ana RAM, 256 MB GDDR3 VRAM

[h=2]Girişler/ çıkışlar[/h]
Hi-Speed USB (USB 2.0)

[h=2]Pil Tipi[/h]
Dahili şarj edilebilir Lityum-iyon pil

[h=2]Ağ Donanımı[/h]
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) × 1; IEEE 802.11 b/g; Bluetooth 2.0 (EDR)

[h=2]Kumanda[/h]
Kablosuz Kumanda (Bluetooth). ile zamanınız daha eğlenceli geçsin. Sony ile ister strateji ister aksiyon oyunlarının doruklarına ulaşın. Ayrıca playstationbağlayacağınız muhteşem bir almaya ne dersiniz. kategorimizi'de ziyaret etmeden karar vermeyin!

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Hocam emin değilim ama sarı ışık problemi orjinal, hacklenmemiş cihazlar için büyük bir problem değil tamir eden bir sürü mağaza var ve garantiliyse servis zaten ilgileniyor ki slim modellerde bu hataya rastlanılmıyor diye biliyorum ben.Arkadaşının kullandığı bir cihazsa pek büyük dolandırıcılıklar yoktur herhalde cihazın estetik görünümüne baksan bir test etmek amaçlı bir süre oyun oynasan, PSN'e girsen v.s yeter.Ayrıca daha öncede demiştim PS4 2015'te çıktı diyelim sen direk 1500 lirayı üstüne her oyununa 200 lirayı verip alabilecek misin ? Bu durum en az 2-3 yıl devam edecektir eğer ki bu sürede yeni PS4'ü alamayacaksan üzülmene gerek yok ki 2015'e daha 2-3 dolu dolu yıl var.Bir oyun cihazının tepe oyunları oynatması için yeterli bir süre ki PS4 çıktıktan sonra en az 5 yıl daha destek olacaktır PS3'e.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Hocam emin değilim ama sarı ışık problemi orjinal, hacklenmemiş cihazlar için büyük bir problem değil tamir eden bir sürü mağaza var ve garantiliyse servis zaten ilgileniyor ki slim modellerde bu hataya rastlanılmıyor diye biliyorum ben.Arkadaşının kullandığı bir cihazsa pek büyük dolandırıcılıklar yoktur herhalde cihazın estetik görünümüne baksan bir test etmek amaçlı bir süre oyun oynasan, PSN'e girsen v.s yeter.Ayrıca daha öncede demiştim PS4 2015'te çıktı diyelim sen direk 1500 lirayı üstüne her oyununa 200 lirayı verip alabilecek misin ? Bu durum en az 2-3 yıl devam edecektir eğer ki bu sürede yeni PS4'ü alamayacaksan üzülmene gerek yok ki 2015'e daha 2-3 dolu dolu yıl var.Bir oyun cihazının tepe oyunları oynatması için yeterli bir süre ki PS4 çıktıktan sonra en az 5 yıl daha destek olacaktır PS3'e.

anlıyorum,arkadaşım ps3'ü ingiltereden aldığını söyledi o yüzden Türkiye'de garantisi yokmuş ama baktım pal cihazı bölge kodu B(avrupa) arkadaşımın dolandırıcılık yapacağını sanmıyorum ama belki onunda bilmediği bir sorun vardır diye sordum :evet:

2015'te atıyorum ps4 çıktı ps3 halan daha güncel oyunları oynatabilir mi ?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

anlıyorum,arkadaşım ps3'ü ingiltereden aldığını söyledi o yüzden Türkiye'de garantisi yokmuş ama baktım pal cihazı bölge kodu B(avrupa) arkadaşımın dolandırıcılık yapacağını sanmıyorum ama belki onunda bilmediği bir sorun vardır diye sordum :evet:

2015'te atıyorum ps4 çıktı ps3 halan daha güncel oyunları oynatabilir mi ?

Tabiki PS4 oyunlarını oynatmaz fakat PS4'e çıkan ilk yıl oyunlarının kalitesine çok yakın oyunlar çıkmaya devam edecektir PS3'ün gücünü tamamiyle kullanan.Buna en basitinden PS3'ün satışa sunulduğu yıl çıkan oyunlar ile aynı yıl içerisinde PS2'de çıkan oyunların grafik karşılaştırması örnek verebilirim.Aralarındaki fark çok az ve hatta PS2'nin grafikleri dönem şartlarına kıyasla hala iyi sayılıyordu.PS4 çıktıktan sonrada en az 3-4 yıl daha (PS4 ucuzlayana kadar) oyun çıkmaya devam edecektir zaten.Genelde Türkiye'ye oyunlar avrupa'dan geliyor Amerika'dan veya uzak doğu'dan değil bu yüzden -zaten oynatma problemleri çıkmaz- belli başlı bölgesel ayrım yapan oyunların multiplayer kısmında da problem çıkarmaz.Birde avrupadan alsa bile Sony Eurasia garantisi olması gerekiyor diye biliyorum ben.Yani PSVita'da v.s öyle.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Tabiki PS4 oyunlarını oynatmaz fakat PS4'e çıkan ilk yıl oyunlarının kalitesine çok yakın oyunlar çıkmaya devam edecektir PS3'ün gücünü tamamiyle kullanan.Buna en basitinden PS3'ün satışa sunulduğu yıl çıkan oyunlar ile aynı yıl içerisinde PS2'de çıkan oyunların grafik karşılaştırması örnek verebilirim.Aralarındaki fark çok az ve hatta PS2'nin grafikleri dönem şartlarına kıyasla hala iyi sayılıyordu.PS4 çıktıktan sonrada en az 3-4 yıl daha (PS4 ucuzlayana kadar) oyun çıkmaya devam edecektir zaten.Genelde Türkiye'ye oyunlar avrupa'dan geliyor Amerika'dan veya uzak doğu'dan değil bu yüzden -zaten oynatma problemleri çıkmaz- belli başlı bölgesel ayrım yapan oyunların multiplayer kısmında da problem çıkarmaz.Birde avrupadan alsa bile Sony Eurasia garantisi olması gerekiyor diye biliyorum ben.Yani PSVita'da v.s öyle.

kardeşim çok teşekkür ederim,cevap yazamadım 3 günden beri sınavlar yüzünden pc'nin başına geçemedim kusura bakma :)

online oynarken Türk oyuncuları görebilirim dimi ? birde gittigidiyor'da 619 TL'ye Super Slim var :

Tek kol veriyor oyun ve kol vermiyor bunlarıda hesaba katarsak 820 TL falan oluyor sence sıfır super slim almaya değer mi yoksa slim alsam yeter mi ? nasıl olsa sistemleri aynı hani ? :)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

kardeşim çok teşekkür ederim,cevap yazamadım 3 günden beri sınavlar yüzünden pc'nin başına geçemedim kusura bakma :)

online oynarken Türk oyuncuları görebilirim dimi ? birde gittigidiyor'da 619 TL'ye Super Slim var :

Tek kol veriyor oyun ve kol vermiyor bunlarıda hesaba katarsak 820 TL falan oluyor sence sıfır super slim almaya değer mi yoksa slim alsam yeter mi ? nasıl olsa sistemleri aynı hani ? :)

Bence Super Slim pek alınası bir model değil.Slim'den tek farkı 140 GB fazla HDD'sinin olması.Sen aşırı fazla film, dizi arşivlerim PSN'den durmadan oyun indiririm diyorsan al Super Slim'i fiyatı çok uygun normalde aynı paket teknoloji mağazalarında 900 liradan satılıyor.Fakat yok ben fazla film, dizi arşivlemem kutulu oyunumu alırım diyorsan gerek yok.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Bence Super Slim pek alınası bir model değil.Slim'den tek farkı 140 GB fazla HDD'sinin olması.Sen aşırı fazla film, dizi arşivlerim PSN'den durmadan oyun indiririm diyorsan al Super Slim'i fiyatı çok uygun normalde aynı paket teknoloji mağazalarında 900 liradan satılıyor.Fakat yok ben fazla film, dizi arşivlemem kutulu oyunumu alırım diyorsan gerek yok.

kutulu alırım, ps3 ten film izlemem zaten:)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

kardeşim yanlış anlaşılma olmuş sanırım arkadaşımın ps3 ü 160 gb siyah slim modelmis geçen sene yazın almış aynı şekilde 2 kol gta 4 ve blur veriyor ingiltereden almış klavuz ve kutu var sadece garanti belgesi ve faturası kayıp 420 diyor nasıl sence?

Banlı Üye

Banlı Üye

Üye

kardeşim yanlış anlaşılma olmuş sanırım arkadaşımın ps3 ü 160 gb siyah slim modelmis geçen sene yazın almış aynı şekilde 2 kol gta 4 ve blur veriyor ingiltereden almış klavuz ve kutu var sadece garanti belgesi ve faturası kayıp 420 diyor nasıl sence?

up konu up

haftaya cumartesi alıyoruz inşallah dimi abi?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Valla bilemedim şimdi 420 lira 160 GB model için normal ama fatura ve garantisiz ürün biraz sakattır açıkçası.Eğer problem olmaz temiz kullanmıştır veya bir şey olursa tamirciye götürürüm tamir ettiririm parasını verip diyorsan al derim.Ben olsam almayabilirdim ama.Şuanda 160 GB'ların sıfırı 600 lira civarında ultra slim 16 GB'lar ise 550 lira civarında.Sen karar ver artık fiyatı piyasa ortalamasına göre nasıl diye.100 lira fazla verip 0 almak daha cazip bence.Sonuçta ucuz bir şey değil riske etmemek lazım.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Valla bilemedim şimdi 420 lira 160 GB model için normal ama fatura ve garantisiz ürün biraz sakattır açıkçası.Eğer problem olmaz temiz kullanmıştır veya bir şey olursa tamirciye götürürüm tamir ettiririm parasını verip diyorsan al derim.Ben olsam almayabilirdim ama.Şuanda 160 GB'ların sıfırı 600 lira civarında ultra slim 16 GB'lar ise 550 lira civarında.Sen karar ver artık fiyatı piyasa ortalamasına göre nasıl diye.100 lira fazla verip 0 almak daha cazip bence.Sonuçta ucuz bir şey değil riske etmemek lazım.

bende öyle düşündüm ama;

600 TL PS3
+1 Kol 100 TL
GTA 4 50 TL
BLUR 70 TL

= 820 TL

Sıfır, faturalı ve Garantili almak için 400 TL fazladan vermenin pek anlamı yok gibi:evet:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
diyeceğim alırken ona, 2 hafta bana garanti vereceksin kendiliğinden bozulursa falan geri alırsın :evet:

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları

nomad2323

Üye
arkadaşım aldın mi

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
aldım kardeşim :)

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Konu sahibi isteği üzere Kapatılıdı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt