2 günlük köpeğe nasıl bakılır?

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
2 günlük köpeğe nasıl bakılır?
Merhaba, teknoloji formu biliyorum ama çaresiz kaldım arkadaşlar yardımlarınıza muhtacım. Bir köpek var daha 2 günlük annesi ölmüş. Evde bakalım diyoruz ama neyle besliycez nasıl bir yerde durması lazım fikrim yok. 1 aylık falan olsa hiç tereddüt etmem ama bu durum çok zorladı beni. Bina da yaşıyorum çok ses çıkarır mı? Mama olarak ne verebilirim bileniniz vardır elbet yardımcı olursanız çok sevinirim🙏

PALA.

PALA.

Üye
Bu sorunun cevabını verecek kadar kendimi ehil hissetmiyorum, yavru köpeğimiz oldu ama annesinden ayrılma durumu çok sıkıntılı.
En iyisi bir veterinere sorun. Benim bildiğim yeni doğmuş kedi ve köpeğe saf inek sütü vermeyin, bolca sulandırın. Biberonla vermeniz daha doğru olur. Kesinlikle sert, yapay ve şekerli gıdalar vermeyin. Aşırı yağlı ve tuzlu olmayan et suyuda olabilir ama biberonla verin.
Mutlaka günde bir kere yumuşak bir bezi ılık su ile ıslatıp, hayvanın kıçını silin, bez biraz ıslak olsun. Normalde bunu annesi yapar.
Yatacağı yer kuru ve yel almayan ılık bir yer olmalı altına yumuşak bişeyler serin. Bende fazla kendime güvenmiyorum, yanlış bir tavsiyede bulunmak istemem. Mutlaka işten iyi anlayan birisine gidin, hayvana yazık olmasın, belirli günü olan aşıları olması gerekir mesela 45 günlük felan gençlik aşısı gibi.

Diğer köpeklere yaklaştırmayın, gençlik aşısı gibi aşılar önemlidir. Başka bir köpekteki mikrop sapa sağlam kurtu bile öldürebilir...
En kısa sürede işin ehli bir veterinere gidin, sorup soruşturun. Hayırlı geceler.
Mesaj birleştirildi:

Ayrıca bu iki kanaldan destek alabilirsiniz, birisinin hakkında kısmında telefon numarasıda yazıyor, yarın sabah arayın belki yardımcı olurlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman ve mta122003
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Bu sorunun cevabını verecek kadar kendimi ehil hissetmiyorum, yavru köpeğimiz oldu ama annesinden ayrılma durumu çok sıkıntılı.
En iyisi bir veterinere sorun. Benim bildiğim yeni doğmuş kedi ve köpeğe saf inek sütü vermeyin, bolca sulandırın. Biberonla vermeniz daha doğru olur. Kesinlikle sert, yapay ve şekerli gıdalar vermeyin. Aşırı yağlı ve tuzlu olmayan et suyuda olabilir ama biberonla verin.
Mutlaka günde bir kere yumuşak bir bezi ılık su ile ıslatıp, hayvanın kıçını silin, bez biraz ıslak olsun. Normalde bunu annesi yapar.
Yatacağı yer kuru ve yel almayan ılık bir yer olmalı altına yumuşak bişeyler serin. Bende fazla kendime güvenmiyorum, yanlış bir tavsiyede bulunmak istemem. Mutlaka işten iyi anlayan birisine gidin, hayvana yazık olmasın, belirli günü olan aşıları olması gerekir mesela 45 günlük felan gençlik aşısı gibi.

Diğer köpeklere yaklaştırmayın, gençlik aşısı gibi aşılar önemlidir. Başka bir köpekteki mikrop sapa sağlam kurtu bile öldürebilir...
En kısa sürede işin ehli bir veterinere gidin, sorup soruşturun. Hayırlı geceler.
Mesaj birleştirildi:

Ayrıca bu iki kanaldan destek alabilirsiniz, birisinin hakkında kısmında telefon numarasıda yazıyor, yarın sabah arayın belki yardımcı olurlar.

Çok teşekkur ederim hocam,bugün gelecek bakalım nasıl olucak

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman ve mta122003
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: PALA.
New Life

New Life

Üye
veterinerde süt tozu oluyor sakın normal inek sütü verme ağır gelir bide biberon almalısın tabii

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
veterinerde süt tozu oluyor sakın normal inek sütü verme ağır gelir bide biberon almalısın tabii
Hocam aldım da köpek biberonu emmiyo ağzına veriyoruz yediği belli değil bir şekil yapıcaz. Şimdide aynı insan gibi horluyo gibi aynı
Mesaj birleştirildi:

Yardım eden veya etmeyen herkese teşekkür ederim. Köpeği bugün aldık 3 günlük olarak. Süt tozuyla ılık - sıcak suyu karıştırıp veriyorum içmiyor. Başka yavrulara bakıyorum biberonu emiyor bu emmiyor bile. Neyse iyi kötu giderken sobanın yanında olmasına rağmen, yanına 1.5 lt içine sıcak su koyup köpeğe yaslamamıza rağmen vücut ısısı hiç değişmedi hep soğuktu. Sürekli bi ağzını açıp duruyordu miyaklıyordu. Ara sıra ses kesiliyodu uyuyodu yani. Daha yeni de öyle sanıyorduk ki vücut ısısı iyice buz gibi olmuş, ufak ufak ettiği hareketleri kaybolmuş gitmişti. Yani demem o ki böyle bir işe gireşecekseniz çok büyük sorumluluk alıyorsunuz demektir. Aksaray malaklısı çok güzel bir erkek köpekti büyütür oynarım ederim diyordum. Neyse bir kaç saatlikte olsa bağlandığım köpek öldü. İyi geceler dilerim

Son düzenleme:
  • Üzüldüm
Tepkiler: gonyalı ve PALA.

Üst Alt