1gb ram bilgisayarım çok kasıyor

Sponsorlu Bağlantılar

narlin01

Üye
    Konu Sahibi
1gb ram bilgisayarım çok kasıyor
Bilgisayarımın özellikleri :
2.00 Ghz
1 Gb Ram
NVIDIA GeForce 9500 GT ekran kartı 1 gb olması lazım.
Windows XP

Öncelikle şunu belirteyim. 3-4 sene önce ekran kartım yanmıştı ve ondan sonra NVIDIA almıştım 120 TL'ye.
Bilgisayarımda virüs yok . Çok yer kaplayan oyun bile yok tek yüklü oyun var oda counter-strike.
Ekran kartı değiştikten sonra bi sıkıntı yoktu. Öncesindede yoktu. Bir zamanlar metin2 oyununu 5-6 defa ard arda açabiliyordum ve neredeyse kasma yoktu. Şimdi ise sadece oyunlarda değil her yaptığım işlemde yaklaşık 15-20 sn de bir kasma oluyor. Oyun açarken yavaşlıyor . Oyunu kapatırken yavaşlıyor. Biraz sıkıntı oluyor bu durum. Bütün driverlar falan herşey normal bir şekilde çalışıyor. Bilgisayar tozlanmıştır diye kendim temizledim ve hiçbir etkisi olmadı. Formatlandıktan sonra bile aynı sorun devam ediyor.

Sizce bu durum nasıl çözülebilir ? Maddi yönden durumlar biraz kötü ve fazla para harcanacak durum var mıdır yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler.

Karavelaa

Üye
Fan'a felan bak ayrıca işlemci ısısını felan kontrol et bakalim

Jus7ice

Jus7ice

Üye
Bilgisayarımın özellikleri :
2.00 Ghz
1 Gb Ram
NVIDIA GeForce 9500 GT ekran kartı 1 gb olması lazım.
Windows XP

Öncelikle şunu belirteyim. 3-4 sene önce ekran kartım yanmıştı ve ondan sonra NVIDIA almıştım 120 TL'ye.
Bilgisayarımda virüs yok . Çok yer kaplayan oyun bile yok tek yüklü oyun var oda counter-strike.
Ekran kartı değiştikten sonra bi sıkıntı yoktu. Öncesindede yoktu. Bir zamanlar metin2 oyununu 5-6 defa ard arda açabiliyordum ve neredeyse kasma yoktu. Şimdi ise sadece oyunlarda değil her yaptığım işlemde yaklaşık 15-20 sn de bir kasma oluyor. Oyun açarken yavaşlıyor . Oyunu kapatırken yavaşlıyor. Biraz sıkıntı oluyor bu durum. Bütün driverlar falan herşey normal bir şekilde çalışıyor. Bilgisayar tozlanmıştır diye kendim temizledim ve hiçbir etkisi olmadı. Formatlandıktan sonra bile aynı sorun devam ediyor.

Sizce bu durum nasıl çözülebilir ? Maddi yönden durumlar biraz kötü ve fazla para harcanacak durum var mıdır yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler.
Fanın arkasında kolay kolay açamayacağın bir kısım var asıl orasının tozu alınmalı ama tek başına ayırırsan birleştiremeyebilirsin oranın tozunu aldıktan sonra yağla makine yağı ile etkisi olur bence

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Fanın arkasında kolay kolay açamayacağın bir kısım var asıl orasının tozu alınmalı ama tek başına ayırırsan birleştiremeyebilirsin oranın tozunu aldıktan sonra yağla makine yağı ile etkisi olur bence
makine yağı daha fazla toz çeker. güzelce temizlemesi yeterli.
kasma işlemci kaynaklı olmayabilir. sorunu harddiskin yavaşlığında aramayı dene. xpde dosyalar çok düzensizdir ve çabuk yavaşlatır.
1 gb ram artık bilgisayarı taşımıyor olabilir. yükseltmeyi dene farkı görüceksin. windows 7ye geçmeyi dene. fişek gibi olmasa da baya farkediyor. bilgisaarı düzenli olarak ccleaner ile temizle. disk birleştirmeyi haftada bir yap. bilgisayara format atarken bütün disklerini boşalt ve formatta her şeyi sil. bu diskini düzene sokar.
çok fazla para harcamaya değmez. sana şimdilik 2gb ram yetecektir. bilgisayarı gelecek zamanda değiştirmen gerekebilir. para biriktirmeye başla.

Jus7ice

Jus7ice

Üye
fanın arkası dediğim yerde zaten makine yağı vardır kurumuşsa yine koysun

narlin01

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim bu dediklerinizi uygulucam yavaş yavaş
Teşekkür ederim bu dediklerinizi uygulucam yavaş yavaş

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Yeteneğiniz el veriyorsa termal macunu değiştirin kesinlikle toprak gibi olmuştur

Bu arada fani da temizlersiniz

• Beğen
Tepkiler: Jus7ice