17 yaşından sonra boy uzaması

Sponsorlu Bağlantılar

mincitava

Üye
    Konu Sahibi
17 yaşından sonra boy uzaması
Herkese Merhaba...Direkt konuya giriyorum.Şuan 17 yaşındayım ve boyum 1.65 yani boyum yaşıtlarıma göre kısa:angry:şuana kadar ergenlikte pek fazla uzamadım.Lise birde giydiğim ceket hala küçük gelmiyor.Kuzenlerim,dayımlar,amcalarımın boyu ne çok uzun ne çok kısa ama ben hala pek fazla uzamadım bunun sebebi nedir? Bundan sonra uzama şansım var mı ?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Ben 30 yaşındayım ve boyum 1.65 yada 67 diyelim ama kafaya takılacak birşey yok onuda belirteyim.
Sigaradan uzak dur yada içiyorsan az iç, henüz gençsin senin için önereceğimi dikkate alırsan faydalı olacağını umuyorum inşallah.

Zamanın varsa bol bol yüzmeni öneririm, boy uzumasından en etkili yoldur. Bunu yaparken besin desteğini ihmal etme ve harcayacağın efor için mutlaka süt ve benzeri proteinler almalısın, öncesinde ve sonrasında gıda desteği şart, kilon varsa günlük yemeğini 3 büyük öğün halinde değil, 6 küçük öğün olarak düzene koymalısın.

mincitava

Üye
    Konu Sahibi
Ben 30 yaşındayım ve boyum 1.65 yada 67 diyelim ama kafaya takılacak birşey yok onuda belirteyim.
Sigaradan uzak dur yada içiyorsan az iç, henüz gençsin senin için önereceğimi dikkate alırsan faydalı olacağını umuyorum inşallah.

Zamanın varsa bol bol yüzmeni öneririm, boy uzumasından en etkili yoldur. Bunu yaparken besin desteğini ihmal etme ve harcayacağın efor için mutlaka süt ve benzeri proteinler almalısın, öncesinde ve sonrasında gıda desteği şart, kilon varsa günlük yemeğini 3 büyük öğün halinde değil, 6 küçük öğün olarak düzene koymalısın.

Öncelikle yazdıkların teşekkür ederim.Sigara içmiyorum.Yüzmek için fazla vaktim yok süt ürünleri tüketmeye gayret ediyorum özellikle ayran ve yoğurt.Boyumun kısa olması son zamanlarda iyice can sıkıcı hale gelmeye başladı.Biraz daha uzasam keşke...

mincitava

Üye
    Konu Sahibi
Kimse neden birşey yazmıyor ?

mincitava

Üye
    Konu Sahibi
Yardımcı olun lütfen :(

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
bence acele ediyosun boyunun uzaması için daha zaman var

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Ama sosyal hayatımda sorun olmaya başladı.Özgüvenim azalıyor bu boy meselesi yüzünden :angry:

Bunu sıkıntı yapar ve özgüvenin azalırsa ihtimalleride kaybedebilirsin! Bazı sağlık sorunları strese bağlıdır etki gösterip tamamiyle uzamasını engeller, sağlık probleminin üstesinden gelmen için en önemli faktör psikolojik takıntından kurtulmaktır.

• Beğen
Tepkiler: BLooD_ReG
BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Kardeş kendine sorun etme daha 15 yaşındayım 177 cm boy varda neye yarıyor.her gece ayaklarımı yıkar yatardım ayaklarım yanardı sanki bir gün doktora gitmiştim doktor boyun ne ara bu kadar uzadı dedi bilmem dedim ayaklarını çok mu yıkarsın dedi bende evet dedim istersen sıklıkla ayaklarını yıka

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Kardeş kendine sorun etme daha 15 yaşındayım 177 cm boy varda neye yarıyor.her gece ayaklarımı yıkar yatardım ayaklarım yanardı sanki bir gün doktora gitmiştim doktor boyun ne ara bu kadar uzadı dedi bilmem dedim ayaklarını çok mu yıkarsın dedi bende evet dedim istersen sıklıkla ayaklarını yıka

ilk kez duydum ilnginç :)

• Beğen
Tepkiler: mincitava ve BLooD_ReG
BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
evet bende şaşırdım ama sebebi vardır heralde :)

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
bilmem belki herkeste olmuyor belkide doktor birşey bilmiyor tartışılır aslında :)

enterneoll

enterneoll

Üye
hahaha sulayarak uzamak ağaçmıyız abi biz :D pek olası değil gibi ve benim bildiğim tek şey basketball ve süt ürünleri ve ben basket yapmama ramen boyum 185 17 yaşındayım :D ailemdede sadece dayım benim gibi uzun

UpOneTR

UpOneTR

Üye
hahaha sulayarak uzamak ağaçmıyız abi biz :D pek olası değil gibi ve benim bildiğim tek şey basketball ve süt ürünleri ve ben basket yapmama ramen boyum 185 17 yaşındayım :D ailemdede sadece dayım benim gibi uzun

+1 :)
ben sülalede en uzun 3kişiyim bak düşüm boy 1.70 :)
yüzmek sayesinde uzadm ben yuzmek bya boy uzatyo :)

mincitava

Üye
    Konu Sahibi

Bunu sıkıntı yapar ve özgüvenin azalırsa ihtimalleride kaybedebilirsin! Bazı sağlık sorunları strese bağlıdır etki gösterip tamamiyle uzamasını engeller, sağlık probleminin üstesinden gelmen için en önemli faktör psikolojik takıntından kurtulmaktır.

Evet haklısın.Sanırım boy meselesini fazla kafama takmamam gerek.

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
cok tanıdıgım var her gün süt içipte 150 cm boyu olan arkadasım var birazda aileden geliyor yada sans meselesi

Türe

Türe

Üye
Genetik boya max. 10 cm eklersiniz biraz da şans.