12.Sınıf Ögrencisiyim

Sponsorlu Bağlantılar

FlurHasan

Üye
    Konu Sahibi
12.Sınıf Ögrencisiyim
Arkadaslar Hepinize öncelikle merhabalar... :D
12. Sınıf ögrencisiyim ve gitmek istedigim bölüm MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ .
ve bn TM ögrencisiyim bu bölümde mf den ögrenci alımı yapıyor ve suan Mf ye calısyorum arkadaslar ,sayısal ögrenciler ne görüyorsa bnde onu görüyorum ama epey bi konu eksigim var malum 10 ve 11 sınıf konuları eksigim var
1-Suandan itibaren 9-10-11-12 konularına sıfırdan baslayıp ilk sene tercih yapmayıp 2.ci sene de güzelce calısıp bu bölüme mi gideyim yoksa bu sene sadece Ygs calısıp hem de lys yi bir arada mı götüreyim
2-Mekatronik zormudur
3- bu bolüm için güncel taban puanlar nelerdir
4-Hangi Üniversite Daha iyi egitim verir
5-Ygs den 350 civari alsam Lys den ne kadar puan almam gerekir (soru biraz saçma oldu :D )
6-sayısal arkadaslarıma sordum ve bana Ygs ye cok ıyı hazırlan lys yide yaparsın dediler zaten ygs lys e benzer miş

not=arkadaslar sizce nasıl calısayım bu bolumu cok istiyorum zaten bu bolume gitmek için biraz program dilleri de ogreniyodum lütfen Yardım cı olur musunuz....
saygılarımla....

abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
Mekatronik bölümü zordur. Makine bölümünün içerisinde elktroniğin içerisindeki bilgisayar mühendisliğini de barındıran bir bölüm bilmem anlatabildim mi. Programlama dillerine nazaran motorlar vs. ile ilgilendin mi? Bu soruyu mekatronik müh. okuyan arkadaşımda gördüğüm niteliklerden yola çıkarak soruyorum. Adam çocukluğuna motorlu uçak modeli felan yapmış bunlarla uğraşmış. Bana sorarsan bu gibi hobilerin varsa o tarafa yönel. Hazırlığa gelirsek ygs-lys bir arada olsun kesinlikle. Lys yi 2. seneye bırakma bu seneden lys ye başlamış ol ki konular epey fazla. Ygs den 350 civarı bir puan alırsan Lys puanın bunun altında olmasın yeter. Başarılar diliyorum... :bye2:

• Beğen
Tepkiler: FlurHasan
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Ygs lys birbirine benzemez. Ygs yi herkes yapar yani pek bilgi formul yok ama lys tamamen formul ve ezberdir. Bende tm idim son sene sayisala gectim mf ogreniyorum fizik kimya tabanim var zor degil yazilim muhendisi istiyorum. Bende eskiden oyuncaklarin motorlarindan icatlar yapardim iste oradan geliyo da zor iste

• Beğen
Tepkiler: FlurHasan

FlurHasan

Üye
    Konu Sahibi
motorolar ugrastıgım olmustu
bi kaçkere arduınıyo kod yazdım helikopter için okadar
Arkadaslar Sagolun hepinize tesekkur ederim :DD

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
İş sıkıntı diye biliyorum. Bu bölüme giren herkes "Ehe robot yapçaz ehe." diye giriyor ama sonuç hüsran.

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
Rygebin

Rygebin

Üye
Arkadaslar Hepinize öncelikle merhabalar... :D
12. Sınıf ögrencisiyim ve gitmek istedigim bölüm MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ .
ve bn TM ögrencisiyim bu bölümde mf den ögrenci alımı yapıyor ve suan Mf ye calısyorum arkadaslar ,sayısal ögrenciler ne görüyorsa bnde onu görüyorum ama epey bi konu eksigim var malum 10 ve 11 sınıf konuları eksigim var
1-Suandan itibaren 9-10-11-12 konularına sıfırdan baslayıp ilk sene tercih yapmayıp 2.ci sene de güzelce calısıp bu bölüme mi gideyim yoksa bu sene sadece Ygs calısıp hem de lys yi bir arada mı götüreyim
2-Mekatronik zormudur
3- bu bolüm için güncel taban puanlar nelerdir
4-Hangi Üniversite Daha iyi egitim verir
5-Ygs den 350 civari alsam Lys den ne kadar puan almam gerekir (soru biraz saçma oldu :D )
6-sayısal arkadaslarıma sordum ve bana Ygs ye cok ıyı hazırlan lys yide yaparsın dediler zaten ygs lys e benzer miş

not=arkadaslar sizce nasıl calısayım bu bolumu cok istiyorum zaten bu bolume gitmek için biraz program dilleri de ogreniyodum lütfen Yardım cı olur musunuz....
saygılarımla....
Neden TM den sayısal okudunuz tamam Mf den hukuk okumak avantajta. Tmden Mühendislik 2 sene kaybı demek ?

FlurHasan

Üye
    Konu Sahibi
neden tmden iki sene kayıpki zaten turce matematik gordum sadece fizik kimya biyoloji sıkıntım var

meslekhocam

Üye
Merhaba, hayalinizin peşinden koşmanız çok güzel. Öncelikle size sınav adına vereceğimiz ilk tavsiye her şeyden önce kendinize bahane üretmeyin. Bundan sonra YGS ile LYS ayrımı konusunda yapmanız gereken aynı anda götürmek. Ama bunların ağırlık dağılımı oldukça önemli.Fakat ilk etapta tüm YGS konularını tamamen bir defa bitirmeden LYS çalışmaya başlamayın. YGS bir kere döndükten sonra iksini de aynı anda götürün. Hedeflerinize ulaşabilmeniz dileği ile kolay gelsin.

Üst Alt