1 Euro'ya satılık evler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jöly

Üye
    Konu Sahibi
1 Euro'ya satılık evler
Rakamı yanlış okumadınız. Bu evler Türk parası ile 1.8 YTL...

Sicilya'nın Salemi bölgesinde 40 yıl önceki büyük depremde zarar gören evler 1 euroya (yaklaşık 1,8 YTL) satışa çıkarıldı. Evi satın almanın tek şartı ise restorasyon çalışmalarının Salemi mimarları tarafından yapılması.

Akdeniz'in en büyük adası Sicilya'nın Salemi bölgesindeki evler 1 euroya satışa çıkıyor. Adanın merkezi olarak kabul edilen Palermo'ya 72 kilometre uzaklıkta olan Salemi bölgesindeki villalar yeni sahiplerini bekliyor. Bölgede 40 yıl önce meydana gelen depremde zarar gören evler şimdilerde bölgenin kalkınması için temel araç olarak görülüyor.

Renkli kişiliği ile tanınan Salemi Belediye Başkanı Vittorio Sgarbi, bölgedeki evleri 1 eurodan satışa çıkararak Salemi'nin pazarlanması konusuna kolları sıvadı. Sgarbi," Evleri bedava veriyoruz gibi birşey. Buradaki önemli nokta söz konusu evlerin restorasyon çalışmalarının Salemi'deki mimarlar tarafından yapılacak olması. Bu, bölgenin kalkınması açısından büyük önem taşıyor" şeklinde konuştu.

Salemi mimarları da, bölgedeki evlerin tarihi dokusuyla oynanmadan dekorasyon dergilerine konu olacak şıklıkta yeniden tasarlanacağını söylüyor.

Bölgenin kendine ait bir internet sitesi yok ancak 1 euroluk evlerle ilgili detaylı bilgi adlı internet adresinden alınabilir.

Şu anda cazip gibi görünmese de burada neredeyse bedavaya yapılacak bir yatırım birkaç yıl sonra milyon dolarlık bir yatırıma dönüşebilir. Sgarbi, dünyaca ünlü isimleri bölgeye çekebilmek için büyük bir pazarlama atağına girmiş durumda..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
:D :D :D Bu kadar olur...

jöly'nin konusunu okuyacağım diye yanlışlıkla yazısının üstündeki reklamı okurken buldum kendimi... :kop:

Bodrumda her şey dahil 3 gece 270 YTL...

Allah allah diyorum ben de... Alakayı çözmeye çalıştım, başaramadım... :kop::kop::kop:

Bu arada konu için de bir sorgulama yapmak lazım... Salemi mimarları ne kadar alıyomuş?! :D

D3N1Z

D3N1Z

Üye
orasi sicilya ancak dikkatli olmak lazim o kadar kolay degil sicilya da yasayabilmek :D

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
konuyu 2 kere okudum rakamları yanlış mı gördüm diye :)

jöly

Üye
    Konu Sahibi
:D :D :D Bu kadar olur...

jöly'nin konusunu okuyacağım diye yanlışlıkla yazısının üstündeki reklamı okurken buldum kendimi... :kop:

Bodrumda her şey dahil 3 gece 270 YTL...

Allah allah diyorum ben de... Alakayı çözmeye çalıştım, başaramadım... :kop::kop::kop:

:kop::kop::kop:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt