Yardım 0x00000116 Mavi ekran hatası

Sponsorlu Bağlantılar

>>OnurBaba<<

>>OnurBaba<<

Üye
    Konu Sahibi
0x00000116 Mavi ekran hatası
Arkadaslar merhaba bilgisayar mavi ekran hatasi veriyor.hata kodu su
0x00000116.format sirasinda son asamaya geldiginde yeniden baslatip tekrar mavi ekran hatasi aliyorum.bios dan hdd yi goruyor hdd bir sikinti yok.iki farkli skotlarda ram var teker teker denedim ramde de sikinti yok gibi gozukuyor.baslangicta yazilar karman corman cikiyor ekranda mavi cizgiler beliriyor.guvenli moddan da giris yapamiyorum.guvenli moddan giris yaptigimda kurulum tamamlaniyor yazisi gelip daha sonra windows guvenli modda bilgisayari kuramiyor diyor.sorun ekran kartinda yada driverda sanirim.bilgisayar acilsa driver i silip uyumlu olan baska driver yukleyecem fakat bilgisayar hic acilmiyor.dusuk cozunurluktede acilmiyor bilgisayar.guvenli moddan bilgisayari nasil acabilirim yada bu sorunu nasil cozebilirim.ayrica kasayi temizledim kablo girislerini sokup taktim ekran kartini cikartip taktim.bunlarla ilgili sikinti yok.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Windows açıldıktan sonra mi hata geliyor açılmadan önce mi? Mavi ekran hatasını genelde ekran kartı pert olanlar alır diye biliyorum ben. Muhtemelen de ekran kartın perte çıkmıştır diye düşünüyorum açıkcası. İnşallah bir sıkıntı yoktur

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Windows açıldıktan sonra mi hata geliyor açılmadan önce mi? Mavi ekran hatasını genelde ekran kartı pert olanlar alır diye biliyorum ben. Muhtemelen de ekran kartın perte çıkmıştır diye düşünüyorum açıkcası. İnşallah bir sıkıntı yoktur
Ben ramdan dolayı oluşuyor diye biliyordum :)
Ram slotlarını temizle. Ramını kontrol et. Çıkar tak.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Ben ramdan dolayı oluşuyor diye biliyordum :)
Ram slotlarını temizle. Ramını kontrol et. Çıkar tak.
Kardeşim ram sıkıntılı olursa eğer iki slot birden olmaz birinde olur yine açılır fakat ekran kartında sorun varsa grafikler birbirine geçer çizgiler çıkar ve mavi ekran verir. :D

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Kardeşim ram sıkıntılı olursa eğer iki slot birden olmaz birinde olur yine açılır fakat ekran kartında sorun varsa grafikler birbirine geçer çizgiler çıkar ve mavi ekran verir. :D
Kardeşim sen benden daha iyi bildiğin için daha çok anlarsın k.g :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
diskleri silip mi format atıyorsun ?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeşim sen benden daha iyi bildiğin için daha çok anlarsın k.g :)
Estağfirullah kardeşim bin bilensen de bir bilene danış diye boşuna dememişler. Bir hata birçok sebebe bağlı olabilir ama küçük detaylar kendini belli eder. ben yanlış biliyor da olabilirim hatta sen böyle dedin ya yanlış bilesim geldi bir an :D

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Estağfirullah kardeşim bin bilensen de bir bilene danış diye boşuna dememişler. Bir hata birçok sebebe bağlı olabilir ama küçük detaylar kendini belli eder. ben yanlış biliyor da olabilirim hatta sen böyle dedin ya yanlış bilesim geldi bir an :D
:D

gıgun

gıgun

Üye
konuyu hortlatıyorum ama bu sorunu çözebilen var mı

kanat_58

kanat_58

Üye
En sağlam çözüm format gecen boyle bir hata ile karsilastim komsumun pcyi acamadim birturlu herseferinde mavi ekran cikiyor ram sayiyordu bende bastim formati yolladim

gıgun

gıgun

Üye
12 kez servise yolladım 8 kez format attırdım bimeksteki adam abi gidin bizi şikayet eden yeter artık bıktım dedi hani bu 0x00000116 yı cözen varsa diye sormuştum:sos:vur

Üst Alt