Minik Serçe(Sezen Aksu)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

begümm

Üye
    Konu Sahibi
Minik Serçe(Sezen Aksu)

Sezen Aksu (gerçek adı Fatma Sezen Yıldırım) (d. 13 Temmuz1954,Sarayköy , Denizli), şarkıcı, Anne ve babası öğretmen besteci ve söz yazarı şarkıcı sanatçı.
İzmir Kız Lisesi ve babasının ısrarı ile girdiği Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi de dahil olmak üzere eğitim sürecini İzmir’de sürdürdü.
Sezen Aksu, profesyonel yaşama ilk 45’liğini çıkardığı 1975 yılında adım attı. 8 adet 45’lik, 3 adet single ve 27 albüme imza atan sanatçı 15’e yakın albümde de konuk sanatçı olarak yer aldı. Öte yandan 40’a yakın derleme albümde eserlerine yer verildi. Şarkıları 100’ü aşkın farklı yorumcu tarafından seslendirildi. 2006 yılında şarkı sözleri Eksik Şiir adlı kitapta toplandı. Sanatçı, Ajda Pekkan , Nilüfer , Nükhet Duru ve Zerrin Özer ile birlikte, müzik eleştirmenleri ve dinleyicileri nezdinde, Türk Pop Müziği'nin beş divasından biri olarak kabul edilmektedir.
Oyunculuk alanında da çeşitli çalışmaları bulunan Sezen Aksu, Serçe albümünün yayınlandığı 1978 yılında ilk sinema denemesini gerçekleştirdi. Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı Minik Serçe filminde Bulut Aras'la başrolü paylaştı.1981’deAdile Naşit , Şener Şen ve Altan Erbulak ile “Sezen Aksu Aile Gazinosu”; 1986 yılında “Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra” müzikallerinde rol aldı. Daha sonra 1989'da ikinci filmi olan "Büyük Yalnızlık"ı Yavuz Özkan'nın yönetmenliğinde, Ferhan Şensoy'la başrolu paylaşarak çekmiştir.
Sertab Erener, Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Levent Yüksel , Işın Karaca gibi birçok ismi müzik piyasasına kazandırmıştır.
Ayrıca 1981 doğumlu Mithat Can Özer isimli bir oğlu bulunmaktadır.

YsF_90

YsF_90

Üye
Sezen Aksu gerçekten büyük hayranlık beslediğin yorumcu ve sanayçılardandır. bütün parçalarını büyük bir zevkle dinlerim. ama kendisinin terörü desteklediğini ve bu yüzden babasının evlattıktan reddettiğini duydum (ne kadar gerçektir bilmem) o günden beri hayranlığım biraz düşmüştür. paylaşım için teşekkür ederim.

begümm

Üye
    Konu Sahibi
Sezen Aksu gerçekten büyük hayranlık beslediğin yorumcu ve sanayçılardandır. bütün parçalarını büyük bir zevkle dinlerim. ama kendisinin terörü desteklediğini ve bu yüzden babasının evlattıktan reddettiğini duydum (ne kadar gerçektir bilmem) o günden beri hayranlığım biraz düşmüştür. paylaşım için teşekkür ederim.

böyle birinin terörü desteklediğini düşünmüyorum sanatçılar hakkında hergün binlerce yalan haber yapılıyo gerçek deildir besteleri,şarkıları,yorumları gerçekten çok gzl

CEREN

CEREN

Üye
bncede teröre destek vermiyordur inanmam
piyasayada kazandırdığı şarkıcıların seseleri de çok güzel
kendisi ise gercekten süper bi yorumcu ve söz yazarı
kendısıne ve şarkılarına hayranım
teşekkürler paylaşım için:)

Calaissien

Üye
bncede teröre destek vermiyordur inanmam
piyasayada kazandırdığı şarkıcıların seseleri de çok güzel
kendisi ise gercekten süper bi yorumcu ve söz yazarı
kendısıne ve şarkılarına hayranım
teşekkürler paylaşım için:)

böyle olması teröre destek vermediğini göstermez ayrıca kendisinin de kürt olduğunu biliyormuydunuz

CEREN

CEREN

Üye
böyle olması teröre destek vermediğini göstermez ayrıca kendisinin de kürt olduğunu biliyormuydunuz
kürt olsun neolcak yanı nedır sızın bu ayrımınız ya
kürt insan değilmi
ayrıca pkk sadece kürtlere mahsus bişey değil
türklerde var aralarına
kürtmüş nedir yanı insan bu nasıl zihniyet ya anlamıyorum herkes insandır terör dışında

Calaissien

Üye
insandan insana fark vardır herkes görüşlerinde özgürdür

cLuBBeRzAn-CoCo

Üye
paylaşım için saol gerçek isminin fatma sezen yıldırım oldugunu bilmiyordum

omayra

Üye
Ayrımcılık yapmayın!

Kendisine pek bir hayran idim eskiden; ancak birtakım kötü alışkanlıklarından ve yaşından olsa gerek, sesi eskisi kadar iyi değil. Besteleri de eski tadında değil. Zaman, Sezene yaramadı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...