Hiç domuz eti yediniz mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Calaissien

Üye
    Konu Sahibi
Hiç domuz eti yediniz mi ?
Lütfen doğruları yazın ama ben yiyip yemediğimi tam bilmiyorum eğer yediysemde yemin ederim isteyerek yemedim eğer yediysem Paris'te bi Fransız restoranında olacaktı galiba :)

leiche

leiche

Emekli Yönetici
almanyadayken bjk chalsea maçına gitmiştim
orda çok acıktım
kuzenim bana sosisli sucuklu bir sandwic yaptırdı
ama gene sanmıyorum yoksa tadından anlardım galiba.

Pure Life

Pure Life

Üye
yemedim galiba yemişsemde bilmiyorum

metintoroo

metintoroo

Üye
Bende hiç yemedim diye biliyorum ama yediysemde bilerek yemedim genede yediysem Yüce Allahım(c.c) günahımı affetsin..

mservank

mservank

Üye
Bilerek yemediğimi biliyrum ama artık yediğpimiz ürünlerde domuz ve katkıları ne kadar fazla bilmiyorum yemiş olabiliriz yani.

xkadir61

xkadir61

Üye
hiçbir müslüman bilerek ve isteyerek domuz eti yemezki!

mAd_girL

mAd_girL

Üye
bu konuyu niye açtınız ki az sonra sebepsiz kapatılır..

Nazy

Nazy

Üye
istemeden bilmeden tüketilen domuz eti haram değil
sadece sağlıksızdır

metintoroo

metintoroo

Üye

Niye kapatılsınki arkadas merak etmiş anladığım kadarıyla kimse yemişmi yememişmi belki haram olduğunu yeni öğrenmiş ondan açmıştır bu konuyu.Ayrıca Domuz etinin haram olduğunu bilmeyen arkadaşlarımızda denk gelirlerse bu konu sayesinde haram olduğunu öğrenirler.

istemeden bilmeden tüketilen domuz eti haram değil
sadece sağlıksızdır

Evet bende öyle düşünüyorum zaten haram olan çoğu yiyecek ve içecek durduk yere haram olmamıştı vucuda zarar verdiği için haram kılınmıştır.Peki Nazy sence yediğimiz yiyecekleri araştırmak gerekirmi ? içinde alkol domuz eti (yağı) varmı diye ?

schumici

schumici

Üye
inşallah yemedim:(

CEREN

CEREN

Üye
belki kücükken yemişimdir nede olsa gavur memlekette büyüdüm
umarım yememişimdir

ouSahin

ouSahin

Üye
artık ne yedigimizide bilmiyoruz..İnş. Yememişimdir

Nazy

Nazy

Üye
Niye kapatılsınki arkadas merak etmiş anladığım kadarıyla kimse yemişmi yememişmi belki haram olduğunu yeni öğrenmiş ondan açmıştır bu konuyu.Ayrıca Domuz etinin haram olduğunu bilmeyen arkadaşlarımızda denk gelirlerse bu konu sayesinde haram olduğunu öğrenirler.

Evet bende öyle düşünüyorum zaten haram olan çoğu yiyecek ve içecek durduk yere haram olmamıştı vucuda zarar verdiği için haram kılınmıştır.Peki Nazy sence yediğimiz yiyecekleri araştırmak gerekirmi ? içinde alkol domuz eti (yağı) varmı diye ?
sağlığımız için araştırmak bildiğimiz şeyleri yemek daha faydalı
ama

temel olarak çok kaba bir örnek ile düşünsenize birine evde ekmek arası bişeyler verdiniz
size soruyor :
-ne var bunun içinde
biri tarafından verilen yemeği araştırmak kötü bir huydur bence

Salihyet

Salihyet

Üye
yememeye çalıştım fakat yediysem bile şekerin içine kattılarsa belki çok ufak bi ihtimal, çocukken yemiş olabilirim almanyada..

mad_girl kapatılma kapatılma diye ülke gidio, sen şuncacık konumuza el atıon ayıp bea :ehe :) :P:

metintoroo

metintoroo

Üye
sağlığımız için araştırmak bildiğimiz şeyleri yemek daha faydalı
ama

temel olarak çok kaba bir örnek ile düşünsenize birine evde ekmek arası bişeyler verdiniz
size soruyor :
-ne var bunun içinde
biri tarafından verilen yemeği araştırmak kötü bir huydur bence

Anladım ikram konusunda haklısın veya misafirlikte tabi göz göre göre yememek gerekir.Benim kast ettiğim marketlerde alış-veriş yaparkendi onuda araştırmak gerekir die yazmışsın zaten sağoll..

Calaissien

Üye
    Konu Sahibi

neden kapatılmadı o zaman sadece öğrenmek için yazdım burda hayat Türkiye'deki gibi değil.Sana bişey söyelerdim ama gerginlik yaratmak istemiyorum

mAd_girL

mAd_girL

Üye
amannn nasıl korktm orda hayat türkiyedeki gibi değilmiş çok biliyosun değil mi edebiyat parçalamayı kes! bana bişey söylermiş adam olsaydın söylerdin..

salihyet geçtim artık ben ya :)

Salihyet

Salihyet

Üye
be cool :pro: kırıcı olmayalım lütfen...

Mr.Trojan

Mr.Trojan

Üye
Hayatımda domuz eti yemedim,yemem de...
Beni ölümle tehdit etseler yine de yemem...
Bilmeden yediysem de Allah'ım beni affetsin..

Calaissien

Üye
    Konu Sahibi
Allah bilmeden yiyenleri affetsin AMİİİN :)

--------------- Ekleme ---------------

amannn nasıl korktm orda hayat türkiyedeki gibi değilmiş çok biliyosun değil mi edebiyat parçalamayı kes! bana bişey söylermiş adam olsaydın söylerdin..

salihyet geçtim artık ben ya :)

söylemedim çünkü foruma yakışmaz.

--------------- Ekleme ---------------

bu kadar kırıcı olmana gerek yoktu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt