Android Gamepad desteği

Sponsorlu Bağlantılar

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Android Gamepad desteği
Telefonumda daha önce çalışan gamepad, artık hiç çalışmıyor. Logitech f710 kablosuz ,USB nano alıcısıyla çalışan gamepadim var, artık telefonum algılamıyor. Bir sürü OTG checker uygulamalarıyla kontrol ettim, OTG destekleniyor diyor, ancak telefon bir türlü algılamıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

• Düşünceli
Tepkiler: MAERKEK

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Aparatta Sorun Olmasın? Başka Cihazda Denedin mi

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Aparatta Sorun Olmasın? Başka Cihazda Denedin mi
Denedim hacı, başka telefonlarda çalışıyor, USB OTG aparatı çalışıyor, ama benim telefonda hiçbir hareket yok. Geliştirici seçenekleri ve hata ayıklamayı açmama rağmen gene tık yok. İlk aldığımda çalışıyordu. Sanırım telefona gelen bir güncelleme ile gamepad tanıma özelliğini ya kaldırmışlar ya da devre dışı bırakmışlar. Play store da "USB joystick center 2023" diye bir uygulama ile denedim bir kaç kez gamepad ile telefonu kontrol ettim, ama bağlantı kopuyor sonra. Uygulamanın pro versiyonunu bulup öyle deneyim dedim, ama root izni istiyor, bende root var ama çekiniyorum.
Yabancı forumlarda Kernek değişikliği ile sorunu çözenler var ama kafam karıştı

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Anladım Geriye Telefonun Kaldı Yani. Olmadı Geliştirici Şeçeneklerine Bir Bak Belki Başka Bir Ayar vs Vardır. Olmadı Firmaya Sor Yani Telefon Firmasına Ama Çözüm Oluştururlar Mı Bilmem

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve panorama_ömer16
gonyalı

gonyalı

Üye
Anladım Geriye Telefonun Kaldı Yani. Olmadı Geliştirici Şeçeneklerine Bir Bak Belki Başka Bir Ayar vs Vardır. Olmadı Firmaya Sor Yani Telefon Firmasına Ama Çözüm Oluştururlar Mı Bilmem
Pek umursayacaklarını sanmıyorum

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Geliştirici seçeneklerinde ilgili başka ayar yok maalesef. Firmanın resmi sitesinde konu açtım, ilgileniceğiz dediler, uzun süre geçti hala ses yok.
Mesaj birleştirildi:

Çözümü custom rom yükleyerek belki düzeltebilirim ama aynı sorun çıkıp çıkmayacağını kestiremiyorum , sıkıntı orda

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Geliştirici seçeneklerinde ilgili başka ayar yok maalesef. Firmanın resmi sitesinde konu açtım, ilgileniceğiz dediler, uzun süre geçti hala ses yok.
Mesaj birleştirildi:

Çözümü custom rom yükleyerek belki düzeltebilirim ama aynı sorun çıkıp çıkmayacağını kestiremiyorum , sıkıntı orda
Googlede Arattın Mı Benzer Konu vs ? Belki Yaşayan Başkası Bir Şekilde Aşmiştir

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Googlede Arattın Mı Benzer Konu vs ? Belki Yaşayan Başkası Bir Şekilde Aşmiştir
Sadece yabancı Forumda, sayfayı Türkçeye çevirdiğimde ,biri Kernel değişikliği yaparak falan çözdüğünü yazmış. Custom rom yüklemekten veya telefonumun fabrika çıkış romunu yüklemekten başka çare yok gibi

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sadece yabancı Forumda, sayfayı Türkçeye çevirdiğimde ,biri Kernel değişikliği yaparak falan çözdüğünü yazmış. Custom rom yüklemekten veya telefonumun fabrika çıkış romunu yüklemekten başka çare yok gibi
Aynen öyle orjinal eski romu yükle

• Beğen
Tepkiler: panorama_ömer16

Üst Alt