SSD Önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

bilisimler

bilisimler

Üye
Marka?
Gittim Bende A Data Aldım Normal Çalışırken Bile 55 Derecelerde Çalışıyor :D 850 Pro Yıllardır Taş Gibi Ama Ondan Önce Aldığım SSDNow Kingtonsa Bakıyorum Canı Çıktı Artık :D
O zamanlar bütçe kısıtlıydı Ben sadece sistemi kurmak için aldım sandisk 60 gb benimkide o derecelerde çalışıyor. Sıkııntı olmaz .:)Eski sisteme masraf yapmak istemiyorum Artık yeni sistem diziyorum Msı 460 mortar wifi anakart . Anakartı aldım sıra işlemcide . 128 gb rami dayıyacağım pc ye. Parça parça alıyorum . Her ay birşey çıkıyor masraf oluyor bir türlü alamıyorum. Alıcam inşallah....

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
O zamanlar bütçe kısıtlıydı Ben sadece sistemi kurmak için aldım sandisk 60 gb benimkide o derecelerde çalışıyor. Sıkııntı olmaz .:)Eski sisteme masraf yapmak istemiyorum Artık yeni sistem diziyorum Msı 460 mortar wifi anakart . Anakartı aldım sıra işlemcide . 128 gb rami dayıyacağım pc ye. Parça parça alıyorum . Her ay birşey çıkıyor masraf oluyor bir türlü alamıyorum. Alıcam inşallah....
128 Gb Ramı Napıcan Server Niyetine Kıralayaakmısın :D

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
bilisimler

bilisimler

Üye
128 Gb Ramı Napıcan Server Niyetine Kıralayaakmısın :D

Bunun gibi 2 chrome sayfası daha açık sekmelerle beraber . Ben bilgisayarda çok sekmeli ve rahat gezinmeyi severim O yüzden bu sistemi kuruyorum .
Mesaj birleştirildi:

Birdaha masraf yapmak istemiyorum Ömürlük alıyorum 35 sene yeter artık bana bu sistem

Son düzenleme:
  • Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi

Bunun gibi 2 chrome sayfası daha açık sekmelerle beraber . Ben bilgisayarda çok sekmeli ve rahat gezinmeyi severim O yüzden bu sistemi kuruyorum .
Mesaj birleştirildi:

Birdaha masraf yapmak istemiyorum Ömürlük alıyorum 35 sene yeter artık bana bu sistem
Bişey Olmaz Canım O Kadar Abartma Bence. Fabrikada Bu Cihazi Kullanıyorum Ram Fazla Fazla Yetiyor Bence. Kaldı kı Ekran Kartı Filanda Yok Yani. Kullanıcıya 16 32 Arası Bile Fazla Derim. Zamanında 6 Gb Ram ile Dünya Kadar Chromda Sayfa Açıyordum. 4 Gb de kabul Yetmiyor Ama 6 ve Üzeri Gb Ramlerde Bile İş Görüyor Fazlasıyla. O Yüzden Rame Vereceğin Parayla Diğer Parçaları Yükselt Derim

• Beğen
Tepkiler: bilisimler
bilisimler

bilisimler

Üye
Bişey Olmaz Canım O Kadar Abartma Bence. Fabrikada Bu Cihazi Kullanıyorum Ram Fazla Fazla Yetiyor Bence. Kaldı kı Ekran Kartı Filanda Yok Yani. Kullanıcıya 16 32 Arası Bile Fazla Derim. Zamanında 6 Gb Ram ile Dünya Kadar Chromda Sayfa Açıyordum. 4 Gb de kabul Yetmiyor Ama 6 ve Üzeri Gb Ramlerde Bile İş Görüyor Fazlasıyla. O Yüzden Rame Vereceğin Parayla Diğer Parçaları Yükselt Derim

Simdilik 32 gb alıcam zaten 15 - 20 sene sonra okadara çıkarım belki duruma göre değişir

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Araştırmalarıma ve arada rastladığım ekran resimlerine göre samsung 860 870 evo filan alabilseniz süper olurdu. Aceleniz yoksa sahibinden ve donanimhaber'den takip edip çok daha ucuza samsung ssd bulabilirsiniz. 870 evo 250 gb'ın tbw'si 150tb. Bir ara sahibinden'de 700 liraya sıfır 500 gb samsung evo bulup alamamıştım, kingston ssd'min habire azalan sağlığını görünce aklıma gelir hüzünlenirim :(.

Ekleme: İlla incehesap'tan alacağım diyorsanız mesajı iplemeyebilirsiniz :).
Üzülmenize gerek yok bence . Ben 6 senedir ssd kullanıyorum . Sağlık mağlık tınlamıyorum sisteme ne varsa yüklüyorum banamısın demiyor . Hala ilk günki gibi performanslı Maaşallah ....
usaklar 15 tl ye bunu aldım. alırım bi hayırlı olsun :bud: :bud:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Fatih BaKeR ve bilisimler
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Çünkü fiyatlar yükseldi artık ondan üzgünüm piyasaya beş yıldız verdim . 2018 2019 senesinde bu fiyata 500 gb ssd alırdık.
Yoo O Kadar Yükselmedi. En Son 128 Gb 850 Pro yu 300 Tlye Almiştim.Ondan Sonra Yani 2020 lerdede yada 21 de a data aldım 180 tl mı neydi.bence bu kadar çip ve dolar kuruna rağmen yinede bedava :bilmm m2 ile aralarında 500-1000 tl atıyor

bilisimler

bilisimler

Üye
Yoo O Kadar Yükselmedi. En Son 128 Gb 850 Pro yu 300 Tlye Almiştim.Ondan Sonra Yani 2020 lerdede yada 21 de a data aldım 180 tl mı neydi.bence bu kadar çip ve dolar kuruna rağmen yinede bedava :bilmm m2 ile aralarında 500-1000 tl atıyor
2010 senesinde 1000 tl ye toplu kasa aldım ve şuan hala onu kullanıyorum. Anlatmak istediğim nerden nereye geldik . 2019 senesinde i5 10400 intel işlemci 1.600 tl iken şuan 3500 tl ve hala yükseliyor .

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
2010 senesinde 1000 tl ye toplu kasa aldım ve şuan hala onu kullanıyorum. Anlatmak istediğim nerden nereye geldik . 2019 senesinde i5 10400 intel işlemci 1.600 tl iken şuan 3500 tl ve hala yükseliyor .
Şu Coinciler Olmasaydı Böyle Olmazdı :D Ekran Kartları Muazzam Uçtu Maalesef

• Beğen
bilisimler

bilisimler

Üye
Şu Coinciler Olmasaydı Böyle Olmazdı :D Ekran Kartları Muazzam Uçtu Maalesef
Geçen haberlerde çıktı adam ekran kartlarını çalmış fiyat resmen dudak uçuklattı adam işini biliyor arabanın bagajına yüklemiş okadar ekran kartlarını . Yakalandımı bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Geçen haberlerde çıktı adam ekran kartlarını çalmış fiyat resmen dudak uçuklattı adam işini biliyor arabanın bagajına yüklemiş okadar ekran kartlarını . Yakalandımı bilmiyorum.
Ondan Haberim Yok.En Son Adanada Birisi Faturası Fazla Geliyor Diye Takip Edildi Sonra Yakalandı Evinde Bi Dünya Cihaz Filan Vardı Diye Tutukladılar :kop:

• Kahkaha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu konuya denk gelemedim. O ara telefon bozuktu. Hayırlı olsun. Sata 2.0 ile hangisini alırsan al . Tam perfonmasta kullanmayacağı için iyi havalanan yere koyduktan sonra ısınmaz diyorum.

Sata 2.0 hangi anakart bu yahu ? Parça falan var bende lazım olursa haber et

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61, bilisimler ve Fatih BaKeR
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Bu konuya denk gelemedim. O ara telefon bozuktu. Hayırlı olsun. Sata 2.0 ile hangisini alırsan al . Tam perfonmasta kullanmayacağı için iyi havalanan yere koyduktan sonra ısınmaz diyorum.

Sata 2.0 hangi anakart bu yahu ? Parça falan var bende lazım olursa haber et
Gıgabaytın GA-G41M Mıydı Neydi Galıba. Üst Seviyeye Bi Geçemedim Gitti :kop: Bundan Önce Q6600 Filan Vardı. Sonra Onu Köye Getirdim Şimdu Bunu Aldım İşlemci X5460 Var. Açıkcası Çokta Hevesim Kalmadı Bu Dolar Bilmem Ne Muhabbetinden Sonra. Hele Şu Coinciler Yüzünden Oyun Bile Oynamaz Hale Geldim. :D

SSD di Elime Ulaştı Laptopa Taktım Bakalım Uzun Vadede Ne Yapacak. A Data 630 Mu Ne Vardı Onu Söktüm Yerine Aldığımı Taktım.Video vs Atarım Olmadı. Şu An İçin Performans Farkı Yok Gibide Bakacağiz.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Gıgabaytın GA-G41M Mıydı Neydi Galıba. Üst Seviyeye Bi Geçemedim Gitti :kop: Bundan Önce Q6600 Filan Vardı. Sonra Onu Köye Getirdim Şimdu Bunu Aldım İşlemci X5460 Var. Açıkcası Çokta Hevesim Kalmadı Bu Dolar Bilmem Ne Muhabbetinden Sonra. Hele Şu Coinciler Yüzünden Oyun Bile Oynamaz Hale Geldim. :D

SSD di Elime Ulaştı Laptopa Taktım Bakalım Uzun Vadede Ne Yapacak. A Data 630 Mu Ne Vardı Onu Söktüm Yerine Aldığımı Taktım.Video vs Atarım Olmadı. Şu An İçin Performans Farkı Yok Gibide Bakacağiz.
İsmail TPC iyi O.C yapıyor . X5460 gibi işlemcilere

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
İsmail TPC iyi O.C yapıyor . X5460 gibi işlemcilere
Sıvı Soğutma Var bende Şu Sıra Oc siz 50 60 Derecelerde. Q6600 u 3.0 Ghz ile Kullanıyordum Fark Oluyordu. Bunda Oc Yapma Şansım Pek Yok Aslında bakarsan Değiştirmeyide Düşünüyorum Elektrik Tüketimi Çok Fazla

• Beğen
bilisimler

bilisimler

Üye

Sistem açılışta ve kapanışta fark edersiniz . Takılmadan devam eder. Verimli hız olması için anakartında m2 yuvası olmalı. Yeni aldığım anakart m 2 destekli o verimli hızı yaşamak için sabırsızlıkla bekliyorum .

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Sistem açılışta ve kapanışta fark edersiniz . Takılmadan devam eder. Verimli hız olması için anakartında m2 yuvası olmalı. Yeni aldığım anakart m 2 destekli o verimli hızı yaşamak için sabırsızlıkla bekliyorum .
Dediğim Gibi A Data ile Çok Fark Göremedim. 2.Bir Laptop Var Onda Hdd Vardı.Onunla Açılış Kapanışa Baktım Ssd ile Hemen Hemen 10 20 Sn Fark Var Gibi. Fakat Normal Kullanımda Donma vs Çok Vardı.Bakalım Kullanınca Göreceğiz :cigara:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve bilisimler

Üst Alt