Yandex tarayıcı

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Yandex tarayıcı
İnternette gezinirken aniden ekran karardı 1 dk sonra geri açıldı.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Tarayıcımı yeniden başlata basamadan tekrar karardı.
Daha sonra tarayıcıyı kapattım.
Ve ana ekranda:

Daha önce böyle bir durumla karşılaşmamıştım.
Bu işe bi anlam veremedim.
Sorun neyden kaynaklanmış olabilir ?

Ekli dosyalar

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
Sürücü güncellemesi gelmiş olabilir mi? Önce güncellemeleri denetleyin derim. Olmadıysa CMD'yi yönetici olarak açın. Akabinde SFC/SCANNOW komutunu girin. Komut bilgisayarda eksik ya da bozuk olan sistem dosyalarını görüp düzeltecek. Bundan dolayı biraz bekleyebilirsiniz. Sonrasında cihazı yeniden başlatıp bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2643147, derya1978 ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Sürücü güncellemesi gelmiş olabilir mi? Önce güncellemeleri denetleyin derim. Olmadıysa CMD'yi yönetici olarak açın. Akabinde SFC/SCANNOW komutunu girin. Komut bilgisayarda eksik ya da bozuk olan sistem dosyalarını görüp düzeltecek. Bundan dolayı biraz bekleyebilirsiniz. Sonrasında cihazı yeniden başlatıp bakabilirsiniz.

Ne demek istiyor?

Ekli dosyalar

PALA.

PALA.

Üye
Donanım ivmesini kapatın yada diğer tarayıcılarda deneyin. Yazılımı kaldır-yükle yapın.

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Linus Torvalds ve Silinen Üye 777448
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı

derya1978

Üye

bende yaptım taradım sorun yok çıktı

• Beğen
Tepkiler: Linus Torvalds

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
bende yaptım taradım sorun yok çıktı
Şu kodları dener misiniz sırasıyla peki?

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Bunla hata tespit edilebilir. CMD'ye yönetici olarak giriş yapıp bu kodu gireceksiniz. Akabinde aşağıdaki kodu girin.

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Bu da hata tespit edecek ama ötekinden farklı olarak biraz uzun sürecek.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

En son bu kod ile cihazı tarar, hatalı yahut bozuk dosyayı düzgünü ile değiştirir.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare., Silinen Üye 2643147 ve derya1978

derya1978

Üye
Şu kodları dener misiniz sırasıyla peki?

Bunla hata tespit edilebilir. CMD'ye yönetici olarak giriş yapıp bu kodu gireceksiniz. Akabinde aşağıdaki kodu girin.

Bu da hata tespit edecek ama ötekinden farklı olarak biraz uzun sürecek.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

En son bu kod ile cihazı tarar, hatalı yahut bozuk dosyayı düzgünü ile değiştirir.

bunu girdim

hemen ardından altakinimi girecem

Mesaj birleştirildi:

ilkini yazdım bu çıktı

PALA.

PALA.

Üye

Ne demek istiyor?
Şaka mı bu ? O son satırdaki ne öyle virüs felan mı, siz mi yaptınız ?

Bunların hiçbirine gerek olduğunu sanmıyorum, tarayıcıyı kaldırıp, kalıntıları temizledikten sonra normal kurulum yapılır.
Çalışmıyorda kullanmayın yandexi belki hatalı bir güncelleme vardır, yakında düzeltilir.

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap

Bunların hiçbirine gerek olduğunu sanmıyorum, tarayıcıyı kaldırıp, kalıntıları temizledikten sonra normal kurulum yapılır.
Çalışmıyorda kullanmayın yandexi belki hatalı bir güncelleme vardır, yakında düzeltilir.
Hocam onu arkadaş kendisi yazmış. Aynı zamanda Windows 10 sürümünün güncel olmayan bir sürümünü kullanıyor. Güncellemesini tavsiye ederim. Akabinde dedikleriniz doğru. Fakat bazen sistemsel bozukluklar olabiliyor. O bakımdan yararlı kodlardır. :D

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, Silinen Üye 2643147 ve PALA.
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Hocam onu arkadaş kendisi yazmış. Aynı zamanda Windows 10 sürümünün güncel olmayan bir sürümünü kullanıyor. Güncellemesini tavsiye ederim. Akabinde dedikleriniz doğru. Fakat bazen sistemsel bozukluklar olabiliyor. O bakımdan yararlı kodlardır. :D
Evet
PC yi ilk aldığımda w 10 yüklü gelmemişti sonradan kurmuştum.
Mesaj birleştirildi:

:ehe Virus değil

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448
PALA.

PALA.

Üye
Eski sürüm olması sıkıntı çıkartmaz muhtemelen kullanıcı profilinde bir sorun oldu, temiz kurulum yapmak için gizli klasörden profilini bulunup silinirse belki sorun kısa yoldan çözülür. Dosya sistemsel bir sorun olduğunu sanmıyorum ama yinede elemekte fayda var...

:ehe

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Eski sürüm olması sıkıntı çıkartmaz muhtemelen kullanıcı profilinde bir sorun oldu, temiz kurulum yapmak için gizli klasörden profilini bulunup silinirse belki sorun kısa yoldan çözülür. Dosya sistemsel bir sorun olduğunu sanmıyorum ama yinede elemekte fayda var...
Tarayıcıdan yazıyorum.
Şu an için bir sorun yok.
Eğer ki tekrardan aynı sorunla karşılaşırsam dediğin gibi yaparım.
Donanım ivmesini kapatın

PC 2 yıllık daha donanım hızlandırıcısını da kapatmadım.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yaani yi Kullanın Arkadaşlar.Turkcellilere 1 Gb İnternette Veriyor Aylık

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bunu mu demek istediniz :gul:
Evet.1 Yıldır Kullanıyorum Sık Sık Güncelleme Alıyor.

Uygulama Bu:

Üst Alt