Android'te Windows 95-98-ME-2000-XP Ve Linux Çalıştırma (Güncellendi)

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Android'te Windows 95-98-ME-2000-XP Ve Linux Çalıştırma (Güncellendi)
Daha önce açmış olduğum konuya olan yoğun ilgiden dolayı herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Bu konuda da bazı küçük Linux sürümlerini Android'te nasıl çalıştırabileceğimizi detaylı bir şekilde anlatacağım. Eğer istek olursa da tekrar Windows 95-98-ME-2000 ve XP'yi de konuma eklerim. Eski konudaki linkler çalışmadığı için konuyu burada toparlayıp düzenli hale getireceğim.

Kitlenen konumun kapatılmasını ve bu konunun açık kalmasını rica ediyorum lütfen.

Android için çıkartılan Limbo Pc Emulatör ile birkaç tane küçük boyutlu Linux işletim sistemini çalıştırabilirsiniz. Ancak Ubuntu ve Windows gibi büyük işletim sistemlerini bu emülatörle çalıştıramazsınız. Ancak yine de Windows 95 ve 98'i bu emülatör ile çalıştırabilme imkanınız var. Daha önceki konumda bunu detaylı bir şekilde anlatmıştım. Burda da anlatıcam.

Limbo Pc Emülatör'ün geliştirilmesi durdurulmuştur.

Limbo Pc Emülatör ve İşletim Sistemlerini Çalıştırabilmeniz İçin Gereken Donanım:
En az 512 MB RAM (Tavsiye etmiyorum, kesinlikle verim alamazsınız.)
1 GHZ çift çekirdek ve üstü işlemci
Linuxlar için hafıza kartınızı kullanabilirsiniz. Ancak Windows için başka bir emülatör kullanacağımızdan dolayı telefon hafızanızda en az 2 GB'lik boş alan olması gerekiyor.
Büyük ekranlı tablet veya telefon. Ekran ne kadar büyük olursa o kadar rahat kullanırsınız.

WİNDOWS YÜKLEMEDEN ÖNCE OKUYUN

Windows sürümleri yalnızca eğlence amaçlı kurabilirsiniz. İçine oyun ve program kurup kullanabilirsiniz. Dosya atımını da ayrıca anlatıcam. En hızlı çalışan Windows 95'tir.

YENİ VE GÜNCEL LİNKLERDİR.

Bochs Emülatör:

Windows 95
[/URL]

İndirdikten sonra dosyayı çıkartınca yaklaşık 1 GB boyutu vardır. Doğrudan telefon hafızasına atın. Emülatörü çalıştırın.
Orijinal türkçedir. Temiz kurulumdur. İnternette dolaşan bozuk, sorunlu sürümlerden değildir. Zaten daha önce de paylaştığım için yükleyen arkadaşlar bilirler.

Görüntüler:

ÖNEMLİ NOT: WİNDOWS İLK AÇILDIĞINDA GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICISI HATASI VERECEKTİR. ONA EVET DEDİKTEN SONRA ÇIKAN EKRANDAN İPTALE BASTIKTAN SONRA WİNDOWS'U SORUNSUZ ŞEKİLDE KULLANABİLİRSİNİZ.

Görüntüler:
İcaros Linux

Dosyalar:
Limbo Pc Emülatörü:

İcaros Linux:

Limbo Pc Emülatör Ayarları:
1-Load VM'den new vm'yi seçerek kendimize yeni bir sanal vm oluşturuyoruz.
2-User Interface SDL olacak. VNC'de çalışmıyor.
3-Cpu Model,Cpu Cores ve RAM'i kendi isteğinize göre ayarlayıp deneyebilirsiniz.
4-CD ROM kısmından işletim sistemini attığınız dosyayı bulup seçeceksiniz.
5-Harddisk'i kendimiz yapıyoruz. New diyerek yeni harddiskimizi oluşturuyoruz.
6-Boot from device kısmından da CD-ROM'u seçtikten sonra işlemlerimiz tamamlanmış oluyor.

Sound Cong. ve VGA Cong. çok önemli değil. Diğer ayarları kurcalamanıza gerek yok çünkü o ayarlara bende bakmadım. En üstte gelerek starta basıyoruz ve Linux hemen açılmaya başlıyor. ;)

Kolibri OS:

Görüntüler:
Kolibri OS

DSL Linux:

Görüntüler:
DSL Linux

Not: DSL Linux'un açılması biraz zaman alıyor ilk açtığınızda beklerseniz masaütsüne gelecektir. Eğer gelmezse ayarları değiştirin.
RESMİ OLARAK ÇALIŞTIRDIĞI LİNUXLAR BUNLAR. SİZDE İNTERNETTEN KÜÇÜK LİNUX DAĞITIMLARINI BULUP DENEYEBİLİRSİNİZ. BEN BULDUKÇA EKLEMEYE DEVAM EDİCEM.

Dosyaları eklemeye devam edeceğim. Konuyu takipte kalın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı, ayadoge, veliahht01 ve 6 diğerleri

'Şeref'

Emekli Yönetici
Emeği sağlık teşekkürler.:oke:

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
emeğe saygı sabit konu olacak şekilde özenle hazırlanmış helal olsun ama bana kalırsa pek gerekli değil androidde windows çalıştırmak

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Maksat eğlence olsun değişik şeyler deniyelim. Yoksa bende biliyorum kimse kullanmak istemez ama zamanında baya bir merak konusu olmuştu. Şimdi hepsini tek bir yerde toplıcam dursun.
Meraklıları çok benim gibi :D
Yarın Windows'ları da konuya ekleyeceğim şu bakan 153 kişi belki teşekkür eder.

• Beğen
Tepkiler: ciah ve SoulsEagle
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
210 kişi okumuş ne bir şey yazan var ne teşekkür eden boşuna mı açtık biz bu konuyu.

• Beğen
Tepkiler: ciah
iblah60

iblah60

Üye
ellerine sağlık güzel olmuş...

furyzer0

furyzer0

Üye
Teşekkürler, yararlı konu.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Eğer istek olmazsa geri kalan Windows sürümleri ile uğraşmıcam zaten onları yüklemek kurmak uzun zaman alıyor. Bir günümü sırf bu iş için ayırmam gerekiyor.

Bburack

Üye
Usta emeğinize sağlık denemedim açıkcası sessiz üyelerinizdenim indirip kuruyorum genelde güzel konu ihtiyacım olursa kesinlikle kullanıcam güncel tutulmasında fayda var

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ciah
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Maksat eğlenmek değişik şeyler denemek yoksa Android'te tam stabil çalışan Windows kullanmak şu anda imkansız.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Hafif bir hort yapayım. Yeni linux serileri denediniz mi hiç?
Hatta pardusu kurabilir miyiz telefona?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
yok maalesef o kadar büyük linuxları kurmak için program geliştirilmedi. Windowslar daha düzgün çalışmıyorlar.

veliahht01

Üye
Teşekkürler

HM NOTE 1W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Size cok basit bir sey soyleyeyim google play store da debian noroot uygulamasini indirin ve linux debiani direk caliatirin. Sanal !akine olmadigi icin de baya performansli.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Size cok basit bir sey soyleyeyim google play store da debian noroot uygulamasini indirin ve linux debiani direk caliatirin. Sanal !akine olmadigi icin de baya performansli.

Gördüğüm kadarı ile sadece Debian kullanılabiliyor. Peki bu Debian'ı burdaki emülatörler gibi kullanabiliyor musun? İstediğin programı kurup kullanabiliyor musun ya da oyun oynayabiliyor musun yoksa sadece görüntüsü mü var ? Ayrıca Android 6 desteği de yok. Şimdi baktım sadece görüntü bir iki tane Debian programı çalıştırabiliyorsun.
Artık açtığım yeni konuya yazın bu konuya yazı yazmayın lütfen.

furyzer0

furyzer0

Üye
Gördüğüm kadarı ile sadece Debian kullanılabiliyor. Peki bu Debian'ı burdaki emülatörler gibi kullanabiliyor musun? İstediğin programı kurup kullanabiliyor musun ya da oyun oynayabiliyor musun yoksa sadece görüntüsü mü var ? Ayrıca Android 6 desteği de yok. Şimdi baktım sadece görüntü bir iki tane Debian programı çalıştırabiliyorsun.
Goruntu degildi ben kullandigimda terminalden uygulama bile yukledim. Su an elimde arm islemcili android olmadigindan test edemiyorum. Goruntu olsa 900 mb indirme yapmazdi herhalde.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Goruntu degildi ben kullandigimda terminalden uygulama bile yukledim. Su an elimde arm islemcili android olmadigindan test edemiyorum.
Ben playstoredan açtım okudum adamlar orada yazmışlar tam kapasite olarak kullanamıyorsun. İngilizce biliyorsan gir bak istersen. :) Ve arkadaş yeni bir telefon alana kadar da uygulamayı güncellemeyeceğini yazmış.

Hhk78

Hhk78

Kapalı Hesap
Abi win 95 napalım cs bile indiremezsin
Ben win 10 kurup yükledim ve tüm pc oyunlarını rahatlıkla oynuyorum
istiyorsanız win 10 qcow2 dosyasını sizinle paylaşayım sizde kullanırsınız

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK

Üst Alt