Türklerin Nefret Edildiği Ülke Ermeniler Ne Diyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

arslan3332

arslan3332

Üye
Siyasiler dünyayı yöneten akıllar tarafından seçilir.Şahsen ben böyle düşünüyorum.Türkleride kendi siyasetçileri sayesinde kontrol altında tutuyorlar.Buna Aliyev de dahil.Yoksa iki kardeş ülke arasında küçük ve savunmasız ermenistanın işgal edebileceği hiç bir toprak olamaz.İki devlet istediği zaman karabağı en fazla birkaç saatte geri alır.Peki neden almıyorlar? Halk neden sorgulamıyor? Çünkü sorgulamasına izin vermezler.Lozan andlaşmasından sonra adaların işgaline neden göz yumdular.Sonuç olarak aynı konu değil mi bu iki olay?

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, PALA. ve MAERKEK

PALA.

PALA.

Üye
İran halkının yaklaşık 1/3 lük kısmı Türk olduğu halde ana diline varana kadar sindirilmiştir, Türkçe konuşman bile yasak hale getirilmiş, bizim ülkemizdeki etnik gruplarsa işi ayrı devlet kurma noktasına kadar çıkardı.
Demem o ki bir tarafta koca bir ülkenin büyük kesimi sindirilirken dünya seyirci ama kendi istedikleri terör maşaları olunca en ufak azınlığın hakkını tüm dünya bir araya gelerek savunuyorsa, dünyaya adalet gelmez diyorum...
Diğer bir gerçekte bunların Türkün ölüsünden bile korkup, kelepçe takmalarıdır, bu kadar korkuyorlar.

• Beğen
Tepkiler: rear2011, arslan3332, MAERKEK ve 1 kişi daha
supragt

supragt

Üye
Yok ben öyle bir şeye rastlamadım ama ola bilir, Azerbaycan kanalları ve medyası burada 50 yaş altı kişiler tarafından pek takip edilmez, haberleri bile Türk kanallarından izliyoruz çoğu zaman.

Sivil ermeniler bizim askere 10 metreye kadar yakınlaştıklarını ve asla hiç bir sorun yaşamadıklarını bildirmiştir bir kaç ermeni kanala reportajlarında, hatta bir kaç kez askerimizden yardım bile görmüşlermiş. Aksini yapamazsınız çünkü aksinin mümkün olduğu bir bölge yok, giderseniz geri gelmezsiniz... 20 yıldır aktif şekilde ateş ediyorlar askerlerimize ve biz hep cevap ateşi ile karşılık vermek zorunda kalıyoruz. İlk ateşi hep onlar açıyor (sınırda şüpheli bir durum yokken, durup dururken).

Arada bir kez tekrar savaş çıkma ihtimali oldu, amerika ve rusya hep onların tarafını tuttu. Bunlar tesadüf filan değil, hepsi siyasi oyunlar. Savaş çıkarsa kazanacak taraf belli, ama savaş bir çözüm yolu değildir, eğer son çare olursa mecbur sonuna kadar savaşacağız. Kaç kere gördük biz ermenistanda anneler sokaklara çıkıp "saçma savaşlarınızla çocuklarımızı öldürtmeyin" gibi sloganlarla devlete karşı yürüdüler. Onların devleti çocuklarının kafasına "Türklerle düşmansınız, fırsatınız olursa öldürmelisiniz" yürüterek manipule ediyor, bizde "Savaşta kadına, çocuğa, yaşlıya ve silahsıza dokunmayın" öğretiliyor. Yani insan olmak lazım önce milletçi olmadan önce.

Edit: Bizim ülke zaten tarihte irana ve rusyaya ciddi miktarda toprak ve ahali kaybetmiştir. Onlar da hep Türk olmuştur. Şu an 50 milyon Azerbaycan Türkü iranda Türkçe serbest konuşamıyor. Bu arada bizim aynı millet olmadığımızı söyleyenler çok büyük bir yanılgıya girmiş olur. Evet, mutlaka başka bir çok milletlerin genleri vardır genlerimizde ama bu zamanında arazinin çok büyük olmasından kaynaklanan bir şey, şu anki tipik Türk vatandaşı ile Azerbaycan vatandaşı ortalama olarak büyük miktarda gen paylaşıyor (tabii Türkiyede ve Azerbaycanda bölgeden bölgeye paylaşılan gen yüzdesi farklı ama yine de birinci derece akrabalık reddedilemez).

Kimse kusura bakmasın hem hocalıda ve karabağda o kadar Türke karşı vahşice katliam gerçekleştirecekler , sonra da kalkıp ermeni soykırımı yalanını dillendirecekler hem de bu adamlarla iyi olmaya çalışacağız öyle bir dünya yok. Biz durduk yere ermenistan karşıtlığı yapmıyoruz bunun adı etkiye tepkidir. Türkiye devleti sınırı kapalı tutmakta sonuna kadar haklıdır bize ermeniler lazım değil. Artı olarak bu adamlar hem yüce Türk milletine soykırım iftirası atıyorlar , hem de ermenistan aşırı yoksul ülke olduğu için bazıları Türkiyeye geliyorlar. Tabi bahsettiklerim Türkiye doğumlu ermeniler için değil , kafkas ermenileri için.

• Beğen
Tepkiler: rear2011, PALA., MAERKEK ve 1 kişi daha
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Kimse kusura bakmasın hem hocalıda ve karabağda o kadar Türke karşı vahşice katliam gerçekleştirecekler , sonra da kalkıp ermeni soykırımı yalanını dillendirecekler hem de bu adamlarla iyi olmaya çalışacağız öyle bir dünya yok. Biz durduk yere ermenistan karşıtlığı yapmıyoruz bunun adı etkiye tepkidir. Türkiye devleti sınırı kapalı tutmakta sonuna kadar haklıdır. Artı olarak bu adamlar hem yüce Türk milletine soykırım iftirası atıyorlar , hem de ermenistan aşırı yoksul ülke olduğu için bazıları Türkiyeye geliyorlar.
Elbette iyi olmaya çalışacağız filan demiyorum. Ülkelerinde açlarından ölseler umrumda değil, askerimize ateş edene, ağzına geleni konuşana ne iyi olması, saygı bile duymam. Sadece dediğim şey istisnai normal durumlar ve o durumlarda insan gibi davrana bilmemiz. Onlarda böyle bir medeniyyet ve insanlık yok. İşte videodakı sorgulanma durumu bunu açıkça gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332, PALA., MAERKEK ve 1 kişi daha
Baydırman

Baydırman

Moderator
İlk adama gıcık olup kapattım :zzz:

• Kahkaha
Tepkiler: PALA., MAERKEK ve supragt
PinballWizard

PinballWizard

Üye
Ruhi Çenet Ermenistan'a gidip Türkler hakkında düşüncelerini ve hocalı katliamını sormuş izleyelim.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Kendisini tebrik ediyorum. Hiçbir medya kuruluşu gitmemişti.
Ne soykurmu YAV

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
ruhiçenet olduğu için izlemiycem

:)

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Perilidir şimdi o video ajakekkmsa :zong::ehe:ehe

PALA.

PALA.

Üye
Sol baştan say sopa:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Sonunda bizi savaşa mecbur bıraktılar. Bununla da kalmayıp ikide bir sivil ahaliye roket atıyorlar. Sonra da yalan-yanlış bilgilerle bizi "terorist" adlandırıyorlar. Ama dünyanın umrunda mı? Değil. Kaç ülkede haber oldu günahsız sivillerin roketle öldürüldüğü? O yüzden de:

"Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur..."​

Mesaj birleştirildi:

Bu arada son olaylardan sonra Fransa ve İran-a karşı resmen nefret etmeye başladım. Tarihi olarak ermenistanın başkenti "İrəvan" adlandırılmış ve bizim toprağımız olmuştur. 20-ci asırda Azerbaycan Türklerini zorla oradan çıkarıp kendilerine başkent yaptılar. Biz orayı mı istiyoruz? HAYIR. Bizim istediğimiz toprak onların masum kanı akıttığı, sahte devlet kurmak istediği torpaklarımızdır.

Ermenistan yemekleri, dansları, giyimlerinin neredeyse hepsi bizden çalıntıdır ve adlarında bolca Türkçe kelime olmasının sebebi de budur. Kaç kere yeniden adlandırma yaptılar o kelimeleri yok etmek için. Adam "Sarı Gelin" şarkısı söyleyip "ermenistan milli şarkısı bu" diyor...

Son düzenleme:
  • Sevdim
  • Cool
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Sonunda bizi savaşa mecbur bıraktılar. Bununla da kalmayıp ikide bir sivil ahaliye roket atıyorlar. Sonra da yalan-yanlış bilgilerle bizi "terorist" adlandırıyorlar. Ama dünyanın umrunda mı? Değil. Kaç ülkede haber oldu günahsız sivillerin roketle öldürüldüğü? O yüzden de:

"Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur..."​

Mesaj birleştirildi:

Bu arada son olaylardan sonra Fransa ve İran-a karşı resmen nefret etmeye başladım. Tarihi olarak ermenistanın başkenti "İrəvan" adlandırılmış ve bizim toprağımız olmuştur. 20-ci asırda Azerbaycan Türklerini zorla oradan çıkarıp kendilerine başkent yaptılar. Biz orayı mı istiyoruz? HAYIR. Bizim istediğimiz toprak onların masum kanı akıttığı, sahte devlet kurmak istediği torpaklarımızdır.

Ermenistan yemekleri, dansları, giyimlerinin neredeyse hepsi bizden çalıntıdır ve adlarında bolca Türkçe kelime olmasının sebebi de budur. Kaç kere yeniden adlandırma yaptılar o kelimeleri yok etmek için. Adam "Sarı Gelin" şarkısı söyleyip "ermenistan milli şarkısı bu" diyor...
Bunlar onun bunun maşası olmaktan öte gidemeyecek bir topluluktur.
Dünya mı ? Dünya dediğin kan emici , mazlumları ahını alan bir güruh değil mi ? Siz Azerbaycan kardeşlerimiz , Bosnalı kardeşlerimiz bunu en yakınen tanımak zorunda kaldınız.
Diplomatik anlaşmalara baktığınız da Ermenistan adlı bir yer yok. Göreceksin , Perişanyan adlı daha da batacak. Zafer Azerbaycanındır Zafer TÜRKLERİNDİR .

Bizler damarımızda akan kandaki kudreti keşfettikçe , bendimizi sığmaz taşarız. Kükremiş sel gibi oluruz.

Özgüvenimizi yok etmek için her zaman çabaladılar. Her şeyde avrupa öndeydi , bilim sağlık , askeri , teknoloji artık yok .

Bizde çalışarsak biz onlardan daha iyisini yaparız. Yaptıklarımız onların yaptıklarından daha kötü olsa bile zafer bizimdir.

• Sevdim
  • Cool
Tepkiler: PALA. ve Nuru TaşDemir
PALA.

PALA.

Üye
Ataların sözüne itimat etmediğimiz sürece pire hep deve olarak karşımıza çıkar. Şimdi tekrar bir öze dönüş başladı, içimizde var olana dönüş...

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK
supragt

supragt

Üye
Bunlar onun bunun maşası olmaktan öte gidemeyecek bir topluluktur.
Dünya mı ? Dünya dediğin kan emici , mazlumları ahını alan bir güruh değil mi ? Siz Azerbaycan kardeşlerimiz , Bosnalı kardeşlerimiz bunu en yakınen tanımak zorunda kaldınız.
Diplomatik anlaşmalara baktığınız da Ermenistan adlı bir yer yok. Göreceksin , Perişanyan adlı daha da batacak. Zafer Azerbaycanındır Zafer TÜRKLERİNDİR .

Bizler damarımızda akan kandaki kudreti keşfettikçe , bendimizi sığmaz taşarız. Kükremiş sel gibi oluruz.

Özgüvenimizi yok etmek için her zaman çabaladılar. Her şeyde avrupa öndeydi , bilim sağlık , askeri , teknoloji artık yok .

Bizde çalışarsak biz onlardan daha iyisini yaparız. Yaptıklarımız onların yaptıklarından daha kötü olsa bile zafer bizimdir.

Onların onun bunun maşası olmasının en büyük sebebi güçlü bir ülke değiller kullandıkları askeri kamyonlar bile 1950 model Sovyet yapımı. Arkalarında Rusya ve başka devletler olmasa saldırı yapmaya cesaret edemezler. Ermenistan Türkiye'nin yanında küçük çocuk kalır. Esasen hiç bir şey değiller yani sinek gibi vızıldayıp duruyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Esasen hiç bir şey değiller yani sinek gibi vızıldayıp duruyorlar.
Bunların doğru düzgün askeri ordusu bile yok, bildiğin terör örgütü.
Azerbaycanın elini biraz daha çabuk tutması lazım, örgütle ateşkes olmaz.

• Beğen
Tepkiler: supragt, Nuru TaşDemir ve MAERKEK

Üst Alt