15 Yıllık Bilgisayara Wİndows 10 Kurulur mu? | Windows 7 Nasıl kurulur?

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
15 Yıllık Bilgisayara Wİndows 10 Kurulur mu? | Windows 7 Nasıl kurulur?
Evet, konunun başlığından 15 yıllık bilgisayara windows 10 kurulmadı ama windows 7 kuruldu, düşüncesi çıkabilir. Bunun tersi de doğrudur.
Windows 10 nun her sürümü olmasada özellikle eski sürümleri (ör: 1607-1709 gibi) eski sistemlere kurulabiliyor. Bunu kendimde denedim.
Eski donanımı bu şekilde güncel ve kullanılabilir hale getirmek mümkün, ancak yine de her donanım da verimli sonuç alınamayabilir :ünlem:

Lütfen bunun bir test konusu olduğunu ve sadece bilgi vermek amaçlı olduğunu unutmayalım :ünlem::ünlem::ünlem:
Eski sistemlere kurulum yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bir takım deneme ve testleri sizlerle paylaşıyoruz.
Sizinde elinizin altında eski bir cihaz var ve bunu değerlendirmeye Değer mi ? Değmez mi ? Sorusunun cevabı aşağıdaki videodadır.

Bugün yapacağımız paylaşım, ünlü youtuber Nejdat Delioğlu abimize ait. Kendisine emeğinden dolayı teşekkür ediyoruz :cool
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu olayı denemek isteyenler olursa double driver programını yükleyerek driver yedeklesinler. Bir usb veya telefona veya hafıza kartı yani sağlam yere kaydetsinler.

Bunu yapmazlarsa anakartın yanında gelen driver cd 'sini kullanarak . Win 10 veya win 7 yükledikten sonra driver kursunlar. Driver sıkıntı çıkarmazsa kafa rahat kullanabilirler.

Win 10 kurabilenler güvenlik duvvarı açığı yaşamazlar . Hiç sormayın win 7 desteği kesildi 2 hafta sonra virüs bulaştı. O yüzden win 10 'a geçtim.

64-32 bit olayında ise işlemci özelliklerine bakılmalı.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Bu olayı denemek isteyenler olursa double driver programını yükleyerek driver yedeklesinler. Bir usb veya telefona veya hafıza kartı yani sağlam yere kaydetsinler.

Bunu yapmazlarsa anakartın yanında gelen driver cd 'sini kullanarak . Win 10 veya win 7 yükledikten sonra driver kursunlar. Driver sıkıntı çıkarmazsa kafa rahat kullanabilirler.

Win 10 kurabilenler güvenlik duvvarı açığı yaşamazlar . Hiç sormayın win 7 desteği kesildi 2 hafta sonra virüs bulaştı. O yüzden win 10 'a geçtim.

64-32 bit olayında ise işlemci özelliklerine bakılmalı.
Tavsiye ettiğiniz double driver programı için üyelerimiz adına teşekkür ederim. Güvenlik duvarı konusunda çok sağlam bir sistem ama takviye antivirüs de kullanılmalıdır. 32-64 bit konusunda bizim Nejat abi biraz fantazi :kirbac: yaptım diyor, 15-20 yıllık 500mb RAM li cihazın hakkı 32 bittir.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Ben bu işi anlamıyorum benimki de yuvarlak hesap 10 yıllık . Ara ara deniyorum sistemleri aynı oyunda windows 10'da 60 fps alıp ertesi gün açtığımda 10 fps'e düşmesini de yaşadım , win 7 ' de bir fps oyununda 6 kişilik turda kasarken bir gün kapatıp açtığımda 16 kişilik turda kasmadan oynatmaya başladığı da oldu , aynı bilgisayarla şu an 5 kişilik turlarda kasıyor , (bazı oyunlarda , ram takviyesi yaptım bazı oyunlara etki etti bazılarında tık yok :hmmm ) . Benim aklım ermedi kafasına göre herhalde canı isteyince al hadi oyna biraz diyor benimki . [Win 7 Pro x64 yüklü şu anda]

• Kahkaha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ben bu işi anlamıyorum benimki de yuvarlak hesap 10 yıllık . Ara ara deniyorum sistemleri aynı oyunda windows 10'da 60 fps alıp ertesi gün açtığımda 10 fps'e düşmesini de yaşadım , win 7 ' de bir fps oyununda 6 kişilik turda kasarken bir gün kapatıp açtığımda 16 kişilik turda kasmadan oynatmaya başladığı da oldu , aynı bilgisayarla şu an 5 kişilik turlarda kasıyor , (bazı oyunlarda , ram takviyesi yaptım bazı oyunlara etki etti bazılarında tık yok :hmmm ) . Benim aklım ermedi kafasına göre herhalde canı isteyince al hadi oyna biraz diyor benimki . [Win 7 Pro x64 yüklü şu anda]
Donanımsaldır. Arka plan uygulamalsrı , internet hızı vs etki eder

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt