Oyun laptopu alıcam excalibur g900 le en yeni PC oyunlarını oynayabilir miyim?

Sponsorlu Bağlantılar

Excalibur Alınır mı?

• Alınır

Kullanılan: 3 100.0%
  • Alınmaz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
emin2le

emin2le

Üye
    Konu Sahibi
Oyun laptopu alıcam excalibur g900 le en yeni PC oyunlarını oynayabilir miyim?
Selam arkadaşlar oyun laptopu alıcam ve 2020de çıkan en yeni PC oyunlarını oynayabileceğim bir laptop arayışındayım. laptop almamın sebebi bu sene üni'dede kullanabileceğim bir şey olsun istiyorum. eskisi gibi oyun laptoplarının çok ağır ve kaba tasarımlı olmadığını görüyorum incelemelerde. kısacası yanımdan ayırmayacağım hem oyun hem okul için kullanabileceğim bi laptop arayışındayım. forumdaki olumlu yorumları gördükten sonra Excalibur g900'e yöneldim.

Bütçem 11 bin tl. bu bütçeye uygun olarak seçtiğim konfigürasyonda Doom Eternal, Resident Evil 3, Volarant gibi oyunları oynayabilirmiyim??

konfigürasyonu şu:

10. Nesil Intel® Core™ i7 10750H
NVIDIA® GeForce® RTX2060 6GB GDDR6 192Bit
15.6" FHD IPS 144HZ LED Ekran
16GB DDR4 2933Mhz
500GB NVME SSD
Office, yalnızca Windows lisanslı ürünlerle satın alınabilir.
İstemiyorum

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Ben de merak ediyorum bu mevzuyu . Ben de inşallah bu sene üniversite için ayarlamaya çalışıyorum bir tane . Fakat bu işlemci mevzusu kafamı çok karıştırıyor .Nesillerin farkı ... Mesela dönemin en ağır oyunları için i9 ile i7'nin farkı nedir . Veya çoğu ucuz oyun bilgisayarı yazılmış kasada i5 kullanılıyor . i5 de her oyuna yeter mi ?

funkankara

funkankara

Üye
Ben de merak ediyorum bu mevzuyu . Ben de inşallah bu sene üniversite için ayarlamaya çalışıyorum bir tane . Fakat bu işlemci mevzusu kafamı çok karıştırıyor .Nesillerin farkı ... Mesela dönemin en ağır oyunları için i9 ile i7'nin farkı nedir . Veya çoğu ucuz oyun bilgisayarı yazılmış kasada i5 kullanılıyor . i5 de her oyuna yeter mi ?

hocam alıcaksan ve bütçen yetiyorsa i7 almanı tavsiye ederim. i5 e göre i7 kesinlikle çok daha iyi. arada %25 performansı farkı var yani. ben excalibur g900 konfigürasyonunu yaparken i7 işlemcileri seçtim. hemoyunlarda hemde videorender tasarım gibi işlerde baya randıman aldım.

• Beğen
Tepkiler: emin2le ve Silinen Üye 2526643
emin2le

emin2le

Üye
    Konu Sahibi
monsterla casper arasında kalmıştım arkadaşlar i7 tavsiyenizden dolayı casperı seçtim. 2 gündür cihaz elimde. eskiden oyun değil tetris oynuyomuşuz resmen. insan böyle yüksek fpslerde oynayınca eskiden yaşadığı rezilliği daha iyi anlıyormuş :bigstar:

tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
LAptopa Gerek Varmı Masaüstü Daha İyi Olmaz Mı? Yani Masaüstünün Kolay Kolay Bozulma Şansıda Yok BOzulsa Hemen Değiştir Et.Laptop Sıkıntılı

• Beğenmedim
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
LAptopa Gerek Varmı Masaüstü Daha İyi Olmaz Mı? Yani Masaüstünün Kolay Kolay Bozulma Şansıda Yok BOzulsa Hemen Değiştir Et.Laptop Sıkıntılı
Keşke kendi görüşlerinizi beyan etmeden önce konuyu bir okusaydınız. Adam üniversiteye gidecem diyor, yanında taşıyacak.
Ne yapsın şimdi ? Okumaya giderken masaüstü bilgisayarı sırtına vurup, yanında jenaratör mü taşısın ? Emin ol senin cevaptan daha az saçmaladım :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Keşke kendi görüşlerinizi beyan etmeden önce konuyu bir okusaydınız. Adam üniversiteye gidecem diyor, yanında taşıyacak.
Ne yapsın şimdi ? Okumaya giderken masaüstü bilgisayarı sırtına vurup, yanında jenaratör mü taşısın ? Emin ol senin cevaptan daha az saçmaladım :D
Yani Okuldada İhtiyacı Varsa Bilemem O Zaman İşler Değişir.Şahsen Yanımda 10 Milyar İle Gezmek İstemem :bilmm

Üst Alt