NOKIA S40 Original FirmWare yükleme (Yeni nesil, Kolay, Hızlı)(PHOENİX ve JAF tarih oluyor)

Sponsorlu Bağlantılar

Konuya video eklememi istermisiniz?

• Hayır

Kullanılan: 0 0.0%
  • Farketmez

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Malesef bundan sonra TR Firmware bulmamız imkansıza yakın, zaten o yüzden duyuru yapmıştım kendi telefon modelinizin flash dosyasını indirin ki PC-de dursun, konuyu da 2-3 güne düzenleyeceğim

Ben bi telefoncu sitesinden başka bi program buldum türkçe, orda çalışıyo yazıyodu hemen indirdim baktım çalışmadı.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
BB5 toll programı benim X2-00 bir iki kez gördü sonra telefonu algılayıp algıladım yazısını sürekli vermeye başladı bu yüzden ihtiyaç olursa phoneix kullanıyorum .Kilit açma nasıl yapılıyor bi fikriniz var mı ?

• Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
BB5 toll programı benim X2-00 bir iki kez gördü sonra telefonu algılayıp algıladım yazısını sürekli vermeye başladı bu yüzden ihtiyaç olursa phoneix kullanıyorum .Kilit açma nasıl yapılıyor bi fikriniz var mı ?
Telefon kilidini flash atarak silmek S60-ta mümkün ama S40 ta hiç denemedim :hmmm

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia suiteyi onarınca pc telefonu görüyor .

• Beğen
Hasand.

Hasand.

Üye
Elime toplu olarak aldigim cihazlardan nokia asha 210 cikti cihaz batarya taktim acma dugmesine bastim ama cihaz titriyor ama acilmiyor insallah sorun yazilimsaldir

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Elime toplu olarak aldigim cihazlardan nokia asha 210 cikti cihaz batarya taktim acma dugmesine bastim ama cihaz titriyor ama acilmiyor insallah sorun yazilimsaldir
Donanımsal olarak da olabiliyor. Hafıza bölümü çöp olabiliyor. Yazılım yüklüyorsun tutmuyor

Hasand.

Hasand.

Üye
Programi indirdim ama benim cihazin RM-929 kodlu listede benim cihaz yok baktım cihazı komple söktüm anakartı kontak sprey ile temizledim topladım cihaz topladım ama cihaz aynı durumda cihaz titriyor ama acilmiyor sizce ne yapmam gerekir

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Programi indirdim ama benim cihazin RM-929 kodlu listede benim cihaz yok baktım cihazı komple söktüm anakartı kontak sprey ile temizledim topladım cihaz topladım ama cihaz aynı durumda cihaz titriyor ama acilmiyor sizce ne yapmam gerekir
Phoneix ile ilk önce fabrika ayarlarına döndürmeyi dene. Sonra yazılım dosyalarını bulabilirsen yazılım atmayı

Hasand.

Hasand.

Üye
Yazılım dosyası var elimde zaten ama bilgisayara taktım phoneix cihazı görüyor ancak bağlantıyı sürekli kesiyor bilgisayarda bu hata var donanım kimliği eksik diyor (Nokia Usb Flash parents) diye yazıyor PC Windows7 ama

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Listede olmayan bir RM yerine farklı biri seçilebilir, kesinlikle farketmiyor. Listenin olma sebebi, 3-cü parti servislerde çalışan işçilerin kolaylıkla RM-ye göre cihazı bulması. Yani RM-618 de seçip direk flash atmak mümkün.

Hasand.

Hasand.

Üye
Listede olmayan bir RM yerine farklı biri seçilebilir, kesinlikle farketmiyor. Listenin olma sebebi, 3-cü parti servislerde çalışan işçilerin kolaylıkla RM-ye göre cihazı bulması. Yani RM-618 de seçip direk flash atmak mümkün.
Cihaz oylece duruyor batarya takiyorum acma tusuna basiyorum titriyor ama gerisi yok

• Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz oylece duruyor batarya takiyorum acma tusuna basiyorum titriyor ama gerisi yok
Cihazı kapatıp bataryayı çıkarıp BEST-te flash-a başladıktan sonra USB-yi takıp sonra bataryayı takmayı deneyin. Bir çok Asha cihazda çalışıyor bu yöntem.

Hasand.

Hasand.

Üye
Bir deneyeyip olursa yazarım

• Beğen

ckaracar

Üye
resimlerin linki mi bozuk gözükmüyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Konu 2023 yılı için güncellenmiştir. Bazı uyarılar eklenmiştir.

Artık bu yöntemi sadece eski, kenarda kalmış Windows XP ve Windows 7 tabanlı laptop/PC sahipleri için önere bilirim sadece.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, XXXturi01 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Artık bu yöntemi sadece eski, kenarda kalmış Windows XP ve Windows 7 tabanlı laptop/PC sahipleri için önere bilirim sadece.
Win10 Amd B450M chipset ile çalışıyor sıkıntı yok

• Beğen
Tepkiler: XXXturi01 ve Nuru TaşDemir
XXXturi01

XXXturi01

Üye

Lenovo IdeaPad 3 e Windows 10 ve 8 kurdum. Olurmu bu yöntem?

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo IdeaPad 3 e Windows 10 ve 8 kurdum. Olurmu bu yöntem?
Şu ana kadar denediğim sistemlerde hep farklı sonuçlar aldım. Bazı sistemler sorunsuz çalışırken bazıları 5 denemenin 4-ünde mavi ekran verdi (KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE), o yüzden öneremiyorum. Çünki flash yarım kaldığında telefon açılmıyor, ve açılana kadar tekrar-tekrar flash-lamak lazım.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Şu ana kadar denediğim sistemlerde hep farklı sonuçlar aldım. Bazı sistemler sorunsuz çalışırken bazıları 5 denemenin 4-ünde mavi ekran verdi (KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE), o yüzden öneremiyorum. Çünki flash yarım kaldığında telefon açılmıyor, ve açılana kadar tekrar-tekrar flash-lamak lazım.
Flash atarken işlemin ortasındami mavi ekran veriyor? Ve neden mavi ekran veriyor.

Üst Alt