Nano Cammı Tempered Cammı Hangisi Daha İyi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Wandeta

Wandeta

Üye
    Konu Sahibi
Nano Cammı Tempered Cammı Hangisi Daha İyi ?
Google ve youtube çok karıştırdım sorumun cevabını bulamadım ..

Oyüzden arkadaşlar ben kullananlardan tavsiye istiyorum lütfen..

Ben kendi telefonumda Nano olanı kullandım ara sıra düşürmüşlügüm oldu ekran hep saglam kaldı ufak tefek çizikler var 2 senedir aynı yapıştırdıgım gıbı duruyor.

Eşimin telefonuna Temperli cam aldım yapıstırdım bir elinde telefon bır elınde mp3 cıhazı vardı bir karış mesafeden mp3 cıhazı telefon camına düştü Temperli cam düşülen noktadan saga sola dagıldı kırıldı.

Sorum ve merak ettigim şu

Yere düşme veya telefonun üzerine birşey düşme gibi durumlarda

Temperli cam telefon camını koruyup kendimi dagılıyor

Nano cam ise kendi kırılmıyor ozaman telefon ekranınamı darbeyı ıletıyor bu mantıklada telefon ekranın kırılması lazım

Bana koruyucuların hangısının dagıldıgı deyılde telefon ekranının kırılmaması anlamında hangisi daha ıyı koruma saglar

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Nano cam ise kendi kırılmıyor ozaman telefon ekranınamı darbeyı ıletıyor bu mantıklada telefon ekranın kırılması lazım
Eskiye nazaran telefon ekranlarındaki mukavemet çok arttı, bunun etkisi çok var.
Genelde kullanıcılar nano cam diyor, muhtemelen darbeyi daha geniş bir alana yaymak suretiyle azaltıyordur.

• Beğen
Tepkiler: Wandeta
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nano Çiziliyordu Değil Mi? Hani Şu Ekran Jelatini Gibi İnceliği Olan?

Wandeta

Wandeta

Üye
    Konu Sahibi
Nano Çiziliyordu Değil Mi? Hani Şu Ekran Jelatini Gibi İnceliği Olan?

Jelatin gibi deyil aynı plastige benziyor esnek nano olanlar temperet tamamen cam gibi esneme gibi birşey yok

Az mıktarda çizilme yapar ama kırılmaz çatlamaz

Jelatin gibi olanlar nasıl anlatayım biraz market poseti gibi buda kırılmaz çatlamaz

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Jelatin gibi deyil aynı plastige benziyor esnek nano olanlar temperet tamamen cam gibi esneme gibi birşey yok

Az mıktarda çizilme yapar ama kırılmaz çatlamaz

Jelatin gibi olanlar nasıl anlatayım biraz market poseti gibi buda kırılmaz çatlamaz
BenimTelefonun Ekranındakı Sanırım O Ekranı Zor Görüyorum.Kırılmaz Cam Daha İyiydi Bence.Ekran Kalınlaşıyor Ama En Azından Çizik vs Olmuyordu

Wandeta

Wandeta

Üye
    Konu Sahibi
BenimTelefonun Ekranındakı Sanırım O Ekranı Zor Görüyorum.Kırılmaz Cam Daha İyiydi Bence.Ekran Kalınlaşıyor Ama En Azından Çizik vs Olmuyordu

Çizikten kasıt aşırı çizik vsss deyil zorlayacaksınki çizilecek öyle hani zırt pırt çizilen bir durum yok ben S7 edgede şu spigen poşetimsi olandan kullanıyorum 2 senedir ufak çizikler dışında birşey yok rahatsız eden durum yok takılımı onuda unutuyorum bazen..

M30s telefona temperet cam aldım 1 ay içinde üzerine düşen mp3 yüzünden kırıldı tek kötülügü çabuk kırılıyor buda yeniden al takmaya ugraş gibi durumlar ortaya çıkarıyor bu sefer şu nano denilen plastik agırlıklı olanlan aldım çizilecekmi kırılacakmı görecegiz.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Çizikten kasıt aşırı çizik vsss deyil zorlayacaksınki çizilecek öyle hani zırt pırt çizilen bir durum yok ben S7 edgede şu spigen poşetimsi olandan kullanıyorum 2 senedir ufak çizikler dışında birşey yok rahatsız eden durum yok takılımı onuda unutuyorum bazen..

M30s telefona temperet cam aldım 1 ay içinde üzerine düşen mp3 yüzünden kırıldı tek kötülügü çabuk kırılıyor buda yeniden al takmaya ugraş gibi durumlar ortaya çıkarıyor bu sefer şu nano denilen plastik agırlıklı olanlan aldım çizilecekmi kırılacakmı görecegiz.
Acaba Kalitesiz Alıyorum Diye Mi 5 10 Tlye Alıyorum Telefoncudan :cigara: yada Aynı Markanın Camını Artık Koruyucusunu Alıp Denemek gerek

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Temperli camın olayı kırılmaya dayanıklık ve kırıldığında dağılmaması. Cama darbe gelse binbir parçaya ayrılır lakin sağa sola dağılmaz bütünlüğünğ korur.
Gorilla glass 5 veya 6 diyorum. Ekran koruyucu takmıyorum. Ahahtarla ve tırnaklamamaya dikkat ediyorum . İlk günkü gibi

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt