Püf Noktası Şarj Süresi Azaltmak (Kablo Ne Kadar Etkiler?)

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Şarj Süresi Azaltmak (Kablo Ne Kadar Etkiler?)
Merhaba arkadaşlar , şarj kablosunun , şarj süresine veya verimliliğine olabilecek etkilerini görmek için küçük bir deney yaptım.
Bunun için orijinal Nokia FC-0100 model adlı 5V 2A değerindeki şarj adaptörünü ve şarj esnasında telefonun aldığı amperi ölçmek için Nokia 6 telefonumda Ampere uygulaması kullandım.

Test kablolarımız ise , Nokia 6 orijinal şarj kablosu (Siyah uzun) , Nokia CA-101 (Siyah kısa) , yeşil uzun kablo (10 liralık) , beyaz kısa kablo( Ürün yanında geldi) , beyaz uzun kablo (Samsung orijinal şarj kablosu ) şeklinde oldu.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Test sonuçlarıysa şu şekilde :
  • Nokia orjinal siyah uzun kablo 1910 mah
  • Nokia CA-101 siyah kısa kablo 1910 mah
  • Yeşil uzun kablo 300 mah
  • Beyaz kısa kablo 1490 mah
  • Beyaz uzun kablo orj. samsung 1500 mah gerçekleşti.

(Telefonun ekranı açık olduğundan %10 kayıp göz ardı edilmiştir. En kısa sürede şarj için telefonunuzun wifi , konum vs. özelliklerini kapatmanız önerilir.)

Bu test sonuçlarına göre telefonumuzun şarj adaptöründen en yüksek verimle faydalanmak istiyorsak , kaliteli kablo kullanmamız gerektiğini gördük.
Kaliteli kablo şarj verimini artıracağı gibi usb ile dosya aktarımındaki hızını da artıracaktır .

Sizde bu testi gerçekleştirebilirsiniz . Ampere uygulaması için .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, rear2011, Mesut Aktaş ve 2 diğerleri

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Samsungda Neden Geç Doldurdu Peki?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Samsungda Neden Geç Doldurdu Peki?
Orijinal şarj adaptörünün yanında gelen kablo. Bu adaptör 5V 1.55A değerinde yani bu kabloyu kendi adaptörüne göre değerlendirirsen %100 verimle çalışıyor . Kablo tasarlanırken max 1550A vermesi istenmiş .

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orijinal şarj adaptörünün yanında gelen kablo. Bu adaptör 5V 1.55A değerinde yani bu kabloyu kendi adaptörüne göre değerlendirirsen %100 verimle çalışıyor . Kablo tasarlanırken max 1550A vermesi istenmiş .
Kısıtlama Var Yani.O Zaman Olmayanlarıda Dene :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
  • Beğen
Tepkiler: ozkancaan ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
@Buğra one plus ne kadar amperle şarj oluyor test eder misin ?

fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Şarj kablosu ne kadar kısa olursa o kadar hızlı ve sağlıklı dolar. Yıllardır hepsini test ediyorum. Bütün sorun şarj kablosunda. Bakıyorum çoğu kişi uzun beyaz kablo kullanıyor. Onlar telefonu mahveder. Ve şarj bitmeden takmayın tam dolmadan da çıkarmayın. Dediklerimi harfiyen uygulayan olursa o telefon uzun süre daha idare eder.

• Beğen
Tepkiler: bursakolay ve MAERKEK
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Şarj kablosu ne kadar kısa olursa o kadar hızlı ve sağlıklı dolar. Yıllardır hepsini test ediyorum. Bütün sorun şarj kablosunda. Bakıyorum çoğu kişi uzun beyaz kablo kullanıyor. Onlar telefonu mahveder. Ve şarj bitmeden takmayın tam dolmadan da çıkarmayın. Dediklerimi harfiyen uygulayan olursa o telefon uzun süre daha idare eder.
Tam olarak bu kablo

PALA.

PALA.

Üye
Orjinal adaptör ve bağlantı ekipmanlarını kullanmanın ne denli önemli olduğunu anlıyoruz.
Adaptör ile telefon arasındaki mesafeyi, kablonun iki katı olarak düşünmeliyiz, iletkenin kalitesi ve hacmide önemli bir unsur.
Konu için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: bursakolay ve MAERKEK

bursakolay

Üye
şarj kablosunun orjinal olması çok önemli. Aynı şekilde kısa olması da daha sağlıklı bir dolum sağlar. Hızlı şarj olan telefon hızlı da deşarj olur :))

• Sevdim
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve fatihmenteş
Faruk KATI

Faruk KATI

Üye
Hocam kablo bayağı etkiliyor

Üst Alt