Android IMEI Yedeği Nasıl Alınır ?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Android IMEI Yedeği Nasıl Alınır ?
Hızla gelişen teknoloji ile beraber aynı hızda yazılımların da geliştiğini görüyoruz. Günümüzde Android 10 işletim sisteminin yaygın hale gelmeye başlamasıyla akıllı telefon kullanıcıları en güncel işletim sistemini cihazlarında denemek istiyorlar. Bu kapsamda Custom ROM olarak bilinen farklı yazılımlar kullanıcıların imdadına koşuyor. Bildiğiniz üzere TWRP recovery üzerinden birçok farklı dosyayı veya paketi cihazınıza yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca imei yedeği alma ve EFS yedeği alma işlemleri de yine TWRP üzerinden yapılabiliyor.

Android IMEI Yedeği Alma

Günümüzde artan pasaport kayıt ücretlerinin ardından kullanıcıların yoğun bir şekilde IMEI yazdırma işine giriştiğini görüyoruz. Birçok kullanıcıyı yurt dışından getirdiği telefonları pasaport kayıt ücreti vermek yerine IMEI kayıt işlemi ile kullanmaya başlıyor. Bu işlemler yasal olmadığından ve ileride farklı sorunlar çıkarabildiğinden dolayı işlemlerden önce mutlaka Android imei yedeği alma işlemini yapmanız gerekiyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Öncelikle cihazınızda varsa bootloader kilidini açmanız gerekiyor. Her cihazda farklı şekillerde bootloader kilidi açılmaktadır. Ardından cihazınız için varsa twrp recovery menüsünü yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında telefon kapalıyken ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutun ve twrp menüsünü açın. Ardından backup ( yedekle ) kısmına girerek ekrandaki tüm işaretleri kaldırın ve EFS kısmını işaretleyin.

Android EFS Yedeği Alma

Bu sayede tüm modem bilgilerinizi Android EFS yedekleme yöntemi ile yedeklemiş olacaksınız. Telefon içerisinde yer alan twrp klasörüne girin ve oradan almış olduğunuz efs yedek dosyalarını çıkarın ve bilgisayarınızda saklayın. Herhangi bir sorun anında bu dosyayı geri twrp üzerinden yükleyerek eski imei numaralarınıza ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Beğen
  • Sevdim
  • Cool
Tepkiler: PALA., Emirhan46_46, bveo1990 ve 4 diğerleri

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hızla gelişen teknoloji ile beraber aynı hızda yazılımların da geliştiğini görüyoruz. Günümüzde Android 10 işletim sisteminin yaygın hale gelmeye başlamasıyla akıllı telefon kullanıcıları en güncel işletim sistemini cihazlarında denemek istiyorlar. Bu kapsamda Custom ROM olarak bilinen farklı yazılımlar kullanıcıların imdadına koşuyor. Bildiğiniz üzere TWRP recovery üzerinden birçok farklı dosyayı veya paketi cihazınıza yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca imei yedeği alma ve EFS yedeği alma işlemleri de yine TWRP üzerinden yapılabiliyor.

Android IMEI Yedeği Alma

Günümüzde artan pasaport kayıt ücretlerinin ardından kullanıcıların yoğun bir şekilde IMEI yazdırma işine giriştiğini görüyoruz. Birçok kullanıcıyı yurt dışından getirdiği telefonları pasaport kayıt ücreti vermek yerine IMEI kayıt işlemi ile kullanmaya başlıyor. Bu işlemler yasal olmadığından ve ileride farklı sorunlar çıkarabildiğinden dolayı işlemlerden önce mutlaka Android imei yedeği alma işlemini yapmanız gerekiyor.

Öncelikle cihazınızda varsa bootloader kilidini açmanız gerekiyor. Her cihazda farklı şekillerde bootloader kilidi açılmaktadır. Ardından cihazınız için varsa twrp recovery menüsünü yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında telefon kapalıyken ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutun ve twrp menüsünü açın. Ardından backup ( yedekle ) kısmına girerek ekrandaki tüm işaretleri kaldırın ve EFS kısmını işaretleyin.

Android EFS Yedeği Alma

Bu sayede tüm modem bilgilerinizi Android EFS yedekleme yöntemi ile yedeklemiş olacaksınız. Telefon içerisinde yer alan twrp klasörüne girin ve oradan almış olduğunuz efs yedek dosyalarını çıkarın ve bilgisayarınızda saklayın. Herhangi bir sorun anında bu dosyayı geri twrp üzerinden yükleyerek eski imei numaralarınıza ulaşabilirsiniz.
Root istiyor değil mi

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Cadillac34

Üye
Galaxy Ace telefonuma bir türlü yedek alamadım. IMEI de yok gözükmüyor. Ama BTK sitesinde resmi olarak görünüyor. Android 2.3.6 Gingerbread. Şebeke de yok. :(

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Galaxy Ace telefonuma bir türlü yedek alamadım. IMEI de yok gözükmüyor. Ama BTK sitesinde resmi olarak görünüyor. Android 2.3.6 Gingerbread. Şebeke de yok. :(
Telefonun üstünde imei uçmuş olmasın

karansa

karansa

Üye
Ne yani ben şimdi IMEI yükleyemeyecek miyim?
Stock Rom'a geri dönersen modem dosyası geri geleceğinden muhtemelen imei geri gelecektir. Eğer yüklediğin rom'da kullanılan modem dosyası farklı ise imei kaybedebilirsin. Stock Rom'a dönerek tekrar kontrol etmeni öneriyorum.

bveo1990

bveo1990

Üye
Teşekkür

Pyromania05

Pyromania05

Üye
Daha önceden formattan sonra imei NG olmuştu. Bu yüzden sim kart çalışmadı. Bu yedeği alsam formattan sonra geri yüklesem box olmadan da sertifika atmış olur mu?

Emirhan46_46

Üye
ESSELAMÜNALEYKÜM Arkadaşlar ROM yükledikten sonra telefon araması yapamayan arkadaşlar, yani İMEİ gitti ise benim yaptığım gibi yapabilirsiniz. UYARI !!! İşlemleri dikkatli yapmalısınız aynı şey benimde başıma geldi. İMEİ'yi getirmeyi başardım. Birazda tecrübem vardı. GARANTİ VERMEK İSTEMİYORUM NE OLUR NE OLMAZ. 1-Stock romu yüklemeniz gerek bu yapıldığı gibi. 1. ADIMDAN SONRASINI VERECEĞİM VİDEONUN LİNKİNE GİREREK DEVAM ETMELİSİNİZ. Videonun linki: 2- Galaxy Toolbox uygulamasını kurmalısınız. Bu linkten indirdim ben: 3- Galaxy Toolbox ile imei dosyasını alıp bilgisayara atın. 4- Attığınız imei dosyasının içine telefonun bataryasının altındaki imei nin aynısını yazın (tabiki kullanılan program ile) 5- Sonra imei dosyasını tekrar telefonun sd kartına atın ve galaxy toolbox uygulamasıyla sd kartınıza attığınız imei yi telefona kaydettirin. EMEKLER BANA AİT DEĞİLDİR. Sizlere yol göstereyim dedim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, Fatih BaKeR ve MAERKEK

Emirhan46_46

Üye

Android IMEI Yedeği Alma

Android EFS Yedeği Alma

Hocam bu yöntem MTK işlemcili cihazlarda işe yarıyor mu?
MTK işlemcili cihazıma TWRP' den Magisk kurmayı düşünüyorum da IMEI gitmiş bazı kişilerde.

Üst Alt