PC'ye Mac Kurma - Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
PC'ye Mac Kurma - Yardım
Merhaba eski bir bilgisayarım var buna mac kurmak istiyorum. Baska bi sitede bulunan MacOs Mojave ve MacOs High Sierra dosyalarını indirdim usb ye yazdırdım ama olmuyor. MacOs Mojave de config ekranında çözünürlüğü bana uygun bir dosya bulamadım onu boşveriyorum direkt başliyorum "End RandomSeed" hatası ile karşılaşıyorum. High Sierra da ise config de hiçbir dosya gözükmüyor onda da başlatıyorum ******_ diye birşey çıkıyor lütfen yardım edin Mac kurmaya çok heveslendim.

Ram: 4 GB
İşlemci : İntel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 430
Ekran Çözünürlüğü : 1280x1024

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap

Şuna bir bak dostum belki yardımcı olur

• Beğen
Tepkiler: mta122003
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
PALA.

PALA.

Üye
Elementary OS incelemenizi tavsiye ederim...

PALA.

PALA.

Üye
Hocam inceledim ama Linux biraz değiştirilmişi gibi geldi
Elementary tavsiye sebebim de mac severlere hitap eden sürüm olduğundan.
Mac yerini görmesi imkansız, hani mac yükleyemezseniz kozmetik açıdan bunu yükleyebilirsiniz...
Şunu da belirtmek isterim ki sistemim eski diyerek yüklediğiniz bu işletim sistemleri windows kadar işlevsel olmadığı gibi performans konusunda da verimli olmayabilir :hmmm
En sade birşey yükleyeyim diyorsan w7 home yükle. Sonrasında rocketdock ile görsellik katabilirsin.
Neyse işin rastgelsin...

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Elementary tavsiye sebebim de mac severlere hitap eden sürüm olduğundan.
Mac yerini görmesi imkansız, hani mac yükleyemezseniz kozmetik açıdan bunu yükleyebilirsiniz...
Şunu da belirtmek isterim ki sistemim eski diyerek yüklediğiniz bu işletim sistemleri windows kadar işlevsel olmadığı gibi performans konusunda da verimli olmayabilir :hmmm
En sade birşey yükleyeyim diyorsan w7 home yükle. Sonrasında rocketdock ile görsellik katabilirsin.
Neyse işin rastgelsin...
Sağolun hocam bide El captian deniycem o olmazsa Hombe Basic devam

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sağolun hocam bide El captian deniycem o olmazsa Hombe Basic devam
Mac kurmadan önce ekran kartının uyumlu sürücüleri olup olmadığını neden kontrol etmiyorsun? PC ye mac kurmak hem zahmetli hem de çok zor bir iştir. O yüzden detaylı bir araştırma yapmadan hemen mac kurmaya kalkma. Ekran kartinin uyumlu sürücüsü yoksa sistemi kursan bile ekran kartını kullanamadiktan sonra hiçbir işine yaramaz ve o kadar uğraşın boşa gider. Son olarak performans konusunda da kurup kullanan kişilerin Windows tan çok daha hızlı ve sorunsuz çalıştıgini soyluyorlar.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Mac kurmadan önce ekran kartının uyumlu sürücüleri olup olmadığını neden kontrol etmiyorsun? PC ye mac kurmak hem zahmetli hem de çok zor bir iştir. O yüzden detaylı bir araştırma yapmadan hemen mac kurmaya kalkma. Ekran kartinin uyumlu sürücüsü yoksa sistemi kursan bile ekran kartını kullanamadiktan sonra hiçbir işine yaramaz ve o kadar uğraşın boşa gider. Son olarak performans konusunda da kurup kullanan kişilerin Windows tan çok daha hızlı ve sorunsuz çalıştıgini soyluyorlar.
Hocam MacOS Mojave ve High Sierra sanırım GT 430 ekran kartıyla uyumlu değil önerebileceğiniz herhangi bi sistem var mı Nvidia eski ekran kartları için

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hocam MacOS Mojave ve High Sierra sanırım GT 430 ekran kartıyla uyumlu değil önerebileceğiniz herhangi bi sistem var mı Nvidia eski ekran kartları için
Ben PC ye hiç mac kurmadigim için o konuda sana yardimci olamayacagim. Ancak yabancı bir kaç tane site var bu işle uğraşan. Biraz ingilizcen varsa bu sitelerden faydalanabilirsin.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Ben PC ye hiç mac kurmadigim için o konuda sana yardimci olamayacagim. Ancak yabancı bir kaç tane site var bu işle uğraşan. Biraz ingilizcen varsa bu sitelerden faydalanabilirsin.
Peki sağolun hocam eğer kurabilirsem sitede paylaşırım kurmak isteyenler için

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Peki sağolun hocam eğer kurabilirsem sitede paylaşırım kurmak isteyenler için
Dediğim gibi kurmak çok zor iş. Sistemi kurduktan sonra da bir sürü sorun çıkıyor. Sen yaz Google a hackintosh diye direk karşına çıkıyor zaten siteler. Dene bakalim, olur inşallah.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Öncelikle tek tavsiyem kullandığın diskini değilde boşta olan bir diski buna alet et. Adım adım yaparsan bir sorun olmayacaktır sistemin sürücülerini de ona göre araştırıp hazır tutmak gerekli. Onun dışında eğer yaparsan bir anlatım konusu da açabilirsin kolay gelsin. :)

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Dediğim gibi kurmak çok zor iş. Sistemi kurduktan sonra da bir sürü sorun çıkıyor. Sen yaz Google a hackintosh diye direk karşına çıkıyor zaten siteler. Dene bakalim, olur inşallah.
İnşallah hocam sağolun.
Öncelikle tek tavsiyem kullandığın diskini değilde boşta olan bir diski buna alet et. Adım adım yaparsan bir sorun olmayacaktır sistemin sürücülerini de ona göre araştırıp hazır tutmak gerekli. Onun dışında eğer yaparsan bir anlatım konusu da açabilirsin kolay gelsin. :)
Sağolun fikriniz için hocam göz önünde bulunduracağım mutlaka. Yarın video çekerek kurmayı deneyeceğim olursa paylaşırım forumda.