Telefon Tavsiyesi Samsung'a devam mı etmeli yoksa Xiaomi'ye geçmeli mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce hangi telefonu almalıyım?

• Samsung Galaxy A70

• Xiaomi Mi MIX 2S

• Xiaomi Redmi Note 7

• Xiaomi Mi 8 Lite

• Samsung Galaxy A50

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
oguzbilir

oguzbilir

Üye
    Konu Sahibi
Samsung'a devam mı etmeli yoksa Xiaomi'ye geçmeli mi?
Merhaba arkadaşlar, uzun yıllardır samsung kullanıcısıyım, sırasıyla Ace ve Galaxy S3 kullandım şu anda Galaxy S6 kullanıyor ve telefonumu değiştirmek istiyorum. Bütçem 2-3 bin tl civarı, 4-5 model arasında tercih yapmak istiyorum sizlerinde fikrini almak istedim, ayrıca alternatif önerilerinize de açığım şimdiden teşekkürler.

1. seçeneğim internet ortamında yorumlara baktığımda işlemcisinin ve kamerasının okuyucusunun yetersiz olduğunu söyleyenler var, parmak izi okuyucusunun geç okuduğuna dair yorumlar gördüm ama diğer özellikler olarak iyi yorumlar almış.

2. seçeneğim ön kamerası sağ altta kalmış, işlemcisi iyi gibi geldi. Yorumlarda çok net fikir beyan etmemişler.

3. seçeneğim batarya, işlemci ve ram olarak güzel geldi, yorumlarda fena sayılmaz.

4. seçeneğim aynı şekilde işlemci, ram, batarya olarak güzel duruyor. Yorumlarda kutudan kulaklık çıkmadığı söylenmiş.

5. seçeneğim parmak okuyucusu ve yüz tanımasında bir yavaşlık var diye yazmışlar.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Redmi not 7 kullanıyorum gayet güzel cihaz memnunum öneririm

• Beğen
Tepkiler: oguzbilir
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Guncel Cihaz ariyorsan A70 al derim

Amiral gemisi istersen gecen senenin snap845'li cihazlarini önerebilirim A70 fiyati cercevesinde bulunabiliyor bana kalirsa amiral gemiler iyidir her zaman

Lg g7
Mi8
Poco F1
Zenfone 5

Bunlarada bakilabilir..

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu ve oguzbilir
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Kullanım tarzınız nasıl? Nette mi gezersiniz? Oyun mu yoksa müzik-video mu?
3Bin bandını biraz zorlarsanız s9 alabilirsiniz; s6yı 4 yıl kullandığınıza göre s9da en az bir o kadar gider ve 4 yıllık kullanım için 3000 tl pek te kötü sayılmaz.
Dahası xiaominin arayüz seçenekleri kısıtlı sayılır s9 da good lock kişiselleştirme uygulamaları var ve şahsen telefonun görünüşü üzerinde ne kadar seçiminiz olursa telefondan o kadar verim alacağınızı söyleyebiliriz.

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Saydıklarınızdan, en mantıklısı Xiaomi Redmi Note 7 yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Kamera Performans olarak gayet başarılı İhtiyacınıza göre 64 / 128 GB Dahili hafıza seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

• Beğen
oguzbilir

oguzbilir

Üye
    Konu Sahibi
Guncel Cihaz ariyorsan A70 al derim

Amiral gemisi istersen gecen senenin snap845'li cihazlarini önerebilirim A70 fiyati cercevesinde bulunabiliyor bana kalirsa amiral gemiler iyidir her zaman

Lg g7
Mi8
Poco F1
Zenfone 5

Bunlarada bakilabilir..

güncel arıyorum evet, yani yine 3-4 sene götürecek bir cihaz olsa fena olmaz,mi 8 hep ithalatçı garantili olarak gördüm hocam, snap845li derken bu yazdığın cihazları kasdettin sanırım, değil mi?
Kullanım tarzınız nasıl? Nette mi gezersiniz? Oyun mu yoksa müzik-video mu?
3Bin bandını biraz zorlarsanız s9 alabilirsiniz; s6yı 4 yıl kullandığınıza göre s9da en az bir o kadar gider ve 4 yıllık kullanım için 3000 tl pek te kötü sayılmaz.
Dahası xiaominin arayüz seçenekleri kısıtlı sayılır s9 da good lock kişiselleştirme uygulamaları var ve şahsen telefonun görünüşü üzerinde ne kadar seçiminiz olursa telefondan o kadar verim alacağınızı söyleyebiliriz.

aslına bakarsan hepsini yapıyorum, oyunda, sosyal medya, nette gezinme, video izleme, mail gönderme vs. zorlarım aslında 3bin bandını şöyle içime sinen bir cihaz seçsem 4e dayanırım diye düşünüyorum. s9 a baktım hocam yorumundan sonra fena gelmedi cihaz good lock dediğin samsung ui ile ilgili birşey mi acaba?
Saydıklarınızdan, en mantıklısı Xiaomi Redmi Note 7 yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Kamera Performans olarak gayet başarılı İhtiyacınıza göre 64 / 128 GB Dahili hafıza seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

hocam cihazda ısınma sorunu var mı ya da takılma-donma, mağazalarda bulsam gidip elimde inceleyeceğim de yeni bir marka olduğu için mi store dışında mağaza da bulmak sıkıntı oluyor

z.turk30

z.turk30

Üye
Bunu 20 gün önce ben de yaşadım.Note 8 beni kurtardı :) sıfır ayarında bulursan o fiyat bandında yani, rahat gideceğini düşünüyorum

• Beğen
oguzbilir

oguzbilir

Üye
    Konu Sahibi
Redmi not 7 kullanıyorum gayet güzel cihaz memnunum öneririm
dostum global romla mı geliyor yoksa rom atmak gerekli mi? bazı sitelerde romsuz kullanamazsınız diye yazmışlar, kasma-donma sorunu var mı birde?

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
güncel arıyorum evet, yani yine 3-4 sene götürecek bir cihaz olsa fena olmaz,mi 8 hep ithalatçı garantili olarak gördüm hocam, snap845li derken bu yazdığın cihazları kasdettin sanırım, değil mi?

aslına bakarsan hepsini yapıyorum, oyunda, sosyal medya, nette gezinme, video izleme, mail gönderme vs. zorlarım aslında 3bin bandını şöyle içime sinen bir cihaz seçsem 4e dayanırım diye düşünüyorum. s9 a baktım hocam yorumundan sonra fena gelmedi cihaz good lock dediğin samsung ui ile ilgili birşey mi acaba?

hocam cihazda ısınma sorunu var mı ya da takılma-donma, mağazalarda bulsam gidip elimde inceleyeceğim de yeni bir marka olduğu için mi store dışında mağaza da bulmak sıkıntı oluyor
eğer samsungdan memnun iseniz ve 3000-3500 tl arası bir bütçe ayırabilirseniz galaxy s9 iyi iş görür diye düşünüyorum
hatta şanslı iseniz s9plus bile bulabilirsiniz.
kullanım alışkanlığınızı göz önüne aldığımızda bu samsung modelleri gayet iyi bir seçim olur; dahası onlarda stereo hoparlörler var; ses kalitesi daha iyi olur. yazılımsal destek göz önüne alındığında samsung kullanıcı kişiselleştirme seçenekleri konusunda açık ara önde; gerek normal seçenekleri gerek good lock uygulama paketi ile diğer alternatiflerden daha iyi iş çıkarıyor.
good lock uygulamaları samsunga özel bir kişiselleştirme paketi; bu uygulamalar ile telefonun görsel arayüzünde büyük ölçüde söz sahibi olursunuz, uzun süre aynı modeli kullanıyorsanız bu tarz bir seçenek gayet iyi olacaktır; kendimden biliyorum :)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
good lock incelemesi

elbette diğer alternatifler de fiyatlarına göre fena sayılmaz ama şahsi görüşüm onlarla 4 yıl biraz zor geçer gibime geliyor.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Isınma donma takılma gibi bir sorun gözlemlemedim. Türkiye'de satılan çoğu Redmi Note 7 Global Rom ile geliyor. Cihazı satın aldığınız da Xiaomi'nin sitesinden de ayrıca Global olup olmadığına dair sorgulama da yapabilirsiniz.

• Beğen
yeumyang

yeumyang

Moderator
dostum global romla mı geliyor yoksa rom atmak gerekli mi? bazı sitelerde romsuz kullanamazsınız diye yazmışlar, kasma-donma sorunu var mı birde?
Eğer garantisiz alırsanız rom atmak gerekli garantili alırsanız global rom yüklü kasma donma hiç yaşamadım yaklaşık 2 aydır kullanıyorum

• Beğen
oguzbilir

oguzbilir

Üye
    Konu Sahibi
eğer samsungdan memnun iseniz ve 3000-3500 tl arası bir bütçe ayırabilirseniz galaxy s9 iyi iş görür diye düşünüyorum
hatta şanslı iseniz s9plus bile bulabilirsiniz.
kullanım alışkanlığınızı göz önüne aldığımızda bu samsung modelleri gayet iyi bir seçim olur; dahası onlarda stereo hoparlörler var; ses kalitesi daha iyi olur. yazılımsal destek göz önüne alındığında samsung kullanıcı kişiselleştirme seçenekleri konusunda açık ara önde; gerek normal seçenekleri gerek good lock uygulama paketi ile diğer alternatiflerden daha iyi iş çıkarıyor.
good lock uygulamaları samsunga özel bir kişiselleştirme paketi; bu uygulamalar ile telefonun görsel arayüzünde büyük ölçüde söz sahibi olursunuz, uzun süre aynı modeli kullanıyorsanız bu tarz bir seçenek gayet iyi olacaktır; kendimden biliyorum :)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
good lock incelemesi

elbette diğer alternatifler de fiyatlarına göre fena sayılmaz ama şahsi görüşüm onlarla 4 yıl biraz zor geçer gibime geliyor.
s9 üzerine yoğunlaştım ve tam sipariş edecekken telefoncu arkadaşım aradı elinde 4200 tl ye s10e serisi telefon olduğunu söyledi alan kişi operatörden taksitle alıp nakte çevirmiş, sana vereyim bu cihazı dedi şimdi iyice kafamı karıştırdı. 3970 tl ye s9 almak mı yoksa 4200e s10e almak mı :O

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Zor bir ikilem :hmmm bir tarafta bu yılın modeli diğer tarafta ekstra 400 mah bataryası olan s9.
Eh fiyatlar da düşündürüyor.
Tavsiyem alın ikisini de eline hangisini daha rahat kullanıyorsanız onu seçin. Yani hangisi size uyarsa :)
Bende benzer bir ikilemdeyim note9 ve s10 arasında kaldım. Sıfır alacağım için fiyatları düşündürüyor.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Samsungun kendi mağzasında zibilyon tane tema, arkaplan, ikon paketi vs mevcut
bazıları ücretli ancak çeşit çok
ben oldum olası font, icon vs değiştirmemeyi tercih ettiğim için dokunmadım ama seveni için hoş bir şey

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Samsungun kendi mağzasında zibilyon tane tema, arkaplan, ikon paketi vs mevcut
bazıları ücretli ancak çeşit çok
ben oldum olası font, icon vs değiştirmemeyi tercih ettiğim için dokunmadım ama seveni için hoş bir şey
aslında bende her hafta ikon-font değiştirmiyorum ama androidin yerleşik fontu ve ikonları hiçte bana hitab etmiyor ikonlardaki renk seçimi berbat ve android roboto fontu çok itici eski telefonumda fontlar segoe wp idi ve yalan yok çok zevkliydi kullanması buna ise bakmaya dayanamıyorum.
ikonlar dert değil ama font seçimini her firma vermiyor.
ve şahsen akıllı telefon üreticilerinin bu tarz seçenekleri vermesi şart sayılır özellikle androidin, secim şansımızın olması, kişiselleştirme seçenekleri bu platformun asıl avantajı.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Eğer limitinizi 4200 tl ye cikardiysaniz s10e Hepsiburada da 4200 TL

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Samsung alacaksanız S ya da Note alın diğerlerinin çinli telefonlardan farkı yok

• Beğen
Tepkiler: Kaworu Nagisa
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Aynen

Üst Alt