Bu Neyin Bozulduğunun Belirtisi?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bu Neyin Bozulduğunun Belirtisi?
Laptopların genelinde olduğunu zannettiğim bir sorun . Eskidikçe performansta düşüş . Ama benimkindeki performans düşüşünden çok kanser olmak gibi birsey . HDD'de bad sector vardı SSD ile değiştirdim termal macunu yeniledim fan temizliği ıvır zıvır onlar tamam . Ama eskiden canavar gibi oynattığı oyunlarda donmalar oluyor. O da şu şekilde oyundaki adam sayısı arttıkça donmaya başlıyor . Eskiden 20 adamla aynı odada donmadan oynarken şimdi 5 kişiyi geçince donmalar başlıyor . SSD alırken satan eleman rami bozuk bunun dedi ama sorun ram mi işlemci mi bilemedim . Bilenler olaya bir el atabilir mi ?
Ana fark eskiye kıyasla sunucuda karakter arttıkça donmalar artiyor.

Buğra

Buğra

Admin
İşlemci yüzünden bu sorun olur genelde. Termal macun yenileseniz de zamanla performansta düşüş olması gayet normal :hmmm

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Termal macunu yenilediğinizi söylemişsiniz. Kaliteli bir Termal macun ile yenilememiş olabilirsiniz. Genelde, kalitesiz termal macunlar bu soruna yol açar. Ve tabiki Ram'den de kaynaklanabilir. Mutlaka bir parçada sorun vardır.

PALA.

PALA.

Üye
SSD oyuna hızlı girmen yarar, birazda yüksek veri akışı gereken oyunlarda anlık takılmaları engeller.
Bunların dışında oyuna hdd den bir farkı yok. Senin ekran kartı sürücün gelen güncellemelerle kasma yapmıştır.
Ram den kaynaklanmaz, internet bağlantısından da olabilir online oyunlarda takılmalar...

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ram veya işlemci değiştirmek ne kadar mantıklıdır ? Bilgisayar yaklaşık 10 yıllık var . Yeni bilgisayar almak mı daha mantıklıdır acaba parça yenilemek daha mı ucuza gelir ama ekran kartı 517 Mb yanlış hatırlamıyorsam . Ekran kartı değişmeyeceği için çok da bir etkisi olmaz mı ram ve işlemcinin bilemedim

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
ram veya işlemci değiştirmek ne kadar mantıklıdır ? Bilgisayar yaklaşık 10 yıllık var . Yeni bilgisayar almak mı daha mantıklıdır acaba parça yenilemek daha mı ucuza gelir ama ekran kartı 517 Mb yanlış hatırlamıyorsam . Ekran kartı değişmeyeceği için çok da bir etkisi olmaz mı ram ve işlemcinin bilemedim
İmkanın varsa yeni al . Bunu da kenarda güzelce sakla

Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
-SDD yazma hızı okuma hızı önemli.
-Termal macun günümüzde 10tl den 100tl ye kadar farklı kalitede mevcut.
-RAM bozuk demiş cihaz ram lari görüyor ise bozuk olmaz.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
-SDD yazma hızı okuma hızı önemli.
-Termal macun günümüzde 10tl den 100tl ye kadar farklı kalitede mevcut.
-RAM bozuk demiş cihaz ram lari görüyor ise bozuk olmaz.
Macunu Vatan bilgisayardan 15tlye almıştım . İlk aldığımda yapamadım sanmıştım hatta 2-3 kere tekrar denedim de işlemciden fana giden bakır bir boru var o bükülmüş düzelttikten sonra sorun kalmamıştı . 2 Rami de görüyor bilgisayar .

Üst Alt