Dünyanın en sağlıklı ülkesi İspanya, Türkiye 51'inci sırada

Sponsorlu Bağlantılar

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi
Dünyanın en sağlıklı ülkesi İspanya, Türkiye 51'inci sırada

Bloomberg tarafından hazırlanan En Sağlıklı
Ülkeler Endeksi'nde, İspanya ilk sırada yer aldı.

Ortalama yaşam beklentisi, çevresel faktörler, sigara kullanımı ve obeziteyle mücadele gibi farklı kriterlere göre hazırlanan ve 169 ülkeyi kapsayan listede, Türkiye 51'inci oldu. Türkiye 2017'deki ilk
listede 54'üncü sıradaydı.

2019 Endeksi'nde ilk 10'da ağırlıklı olarak Avrupa ülkeleri yer aldı. Asya'nın en sağlıklı ülkesi olarak Japonya'nın yanı sıra Avustralya ve İsrail de ilk 10'a girdi.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, İspanya, en yüksek yaşam beklentisine sahip Avrupa Birliği ülkesi.

İspanya'da ortalama yaşam beklentisinin 2040'a kadar 86 yıla çıkması bekleniyor. Bu durumda İspanya bu alanda dünya lideri olacak. İspanya'yı Japonya, Singapur ve İsviçre'nin izleyeceği tahmin ediliyor.

İspanya'da çocuk, kadın ve yaşlılara yönelik
önleyici sağlık hizmetleri sayesinde son 10 yıl içinde kalp-damar hastalıkları ve kanserden ölümlerde azalma görüldü.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Kırmızı eti kurbandan kurbana yersen olacağı budur.
Tohumun ithal, etin ithal hormonlu, kanser türü hastalıklarında en yaygın olduğu ülkeyiz. Hep millet hasta, yeni doğan bebeklerde dahil...

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi
Kırmızı eti kurbandan kurbana yersen olacağı budur.
Tohumun ithal, etin ithal hormonlu, kanser türü hastalıklarında en yaygın olduğu ülkeyiz. Hep millet hasta, yeni doğan bebeklerde dahil...
Yapılan etin tadı ve kokusu gerçek et ile aynı.

PALA.

PALA.

Üye
Dahası 3 tarafımız denizle çevrili iken balık tüketimi çok az. Omg3 için ceviz yesen oda glutenli...
Yapılan etin tadı ve kokusu gerçek et ile aynı.
Hiç sanmıyorum öyle olsaydı fiyatta aynı olurdu.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi
Dahası 3 tarafımız denizle çevrili iken balık tüketimi çok az. Omg3 için ceviz yesen oda glutenli...

Hiç sanmıyorum öyle olsaydı fiyatta aynı olurdu.
Haberlerde gösterdiler aynısı diye. Fiyatı henüz yaygın olmadığı için pahalı olabilir.

PALA.

PALA.

Üye
Haberlerde gösterdiler aynısı diye. Fiyatı henüz yaygın olmadığı için pahalı olabilir.
Doğru haberlerde öyle söyleniyor izledim ama oraya çıkıpda kimse yoğurdum ekşi demez.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
vedat1966

vedat1966

Üye
Bir haber okumuştum. Kız babasının insanların sağlığını hiçe sayarak yetiştirdiği yiyecekler için "her şeyi benim okumam için yapıyor" diye savunuyordu. Böyle bir millet olduk. Hepimiz olması gerektiği gibi konuşup ancak davranıyoruz.

Sonuncu sıradayız yani.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Verilerde bir yanlışlık yada çarpıtma olmalı, çindeki hava kirliliğinin japonyaya da vurduğu bariz belli ama liste garip geldi, her neyse.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Eren Değerli

Üst Alt