OEM KİLİDİ HAKKINDA

Sponsorlu Bağlantılar

mami_

Üye
    Konu Sahibi
OEM KİLİDİ HAKKINDA
s7 edge kullanıcısı yım. geliştirici seçeneklerinde oem kilidi diye bir seçenek var. yakın zamanda cihaza custom rom atacagım. bu oem kilidi açık mı olmalı kapalı mı

wrongroad

Üye
OEM Kilidi açık olmalı. Yoksa cihaz açılmaz Custom Rom atınca. Hatta oem hiç kapatılmayacak stock rom kullanmıyorsan.

• Beğen
Tepkiler: z.turk30
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
s7 edge kullanıcısı yım. geliştirici seçeneklerinde oem kilidi diye bir seçenek var. yakın zamanda cihaza custom rom atacagım. bu oem kilidi açık mı olmalı kapalı mı

genelde kayıt dışı telefonlarda geliştirici seçenekleri açık gelir. Custom room, veya orjinal firmware farketmez, hangisini yükleyeceğin önemli değil ama geliştirici seçeneklerini ve OEM ile kilit açma seçeneğini kapatırsan, telefonu kapattığın an, artık açamazsın.

mami_

Üye
    Konu Sahibi
ne sıkıntılı iş miş bu arkadaş. s4 kullanırken ne kadar rahattım. günlük 3 rom denediğim oluyordu bazen.. peki bu oem kilidini tamamen devre dışı bırakmanın yani yoknetmenin
bir yolu yokmu.
bu arada cihaz orjinal türkiye cihazı samsung bayiinden alınma geliştirici seceneklerini ben actım. garantisi bitmek üzere 10 gün sonra. bu yüzden de artık telefonu kurcalamanın zamanı geldi.

tutkuozlenen

Üye
biri bana bi cevap versin OEM kilidi açık iken kapatırsam ne olur. OEM kapalı iken telefonu kapatıp açarsam telefon açılmaz deniyor

Emir Bilgin

Emir Bilgin

Üye
biri bana bi cevap versin OEM kilidi açık iken kapatırsam ne olur. OEM kapalı iken telefonu kapatıp açarsam telefon açılmaz deniyor
Cihaz Rootlu Veya Romlu İse Oem Kilidini Kapatınca Telefonu Kapattıktan Sonra Telefonu Açmayı Çalıştığında Custom Binary Blocked by FRP Lock Hatasını Alırsın Telefonunu Açamazsın Stock Rom Atmadığın Sürece :)

• Beğen
Tepkiler: seyits

Misafir - 481871

bana yardım edın telefonum j2 oem kılıdı actıktan sonra telefonu kapattım ama telefon daha acılmadı sammsung yazısı gelıyor ama acılmıyor acill yardım

underysfff

underysfff

Üye
NOT: Bu işlemler knox sayacını artırır cihaz garanti dışı kalır. bilginize!!!
Tüm sorumluluk size aittir.

Önemli:kırmızı bir uyarı yazısı var mı açılırken en üstte şöyle ki; Only official released binaries are allowed to be flashed
bu uyarı var mı yok mu?
bu uyarı varsa; "ses kısma+bixby+power" ile download modunda orjinal (stock) rom flaşlayıp açabilirsin. bilgiler silinir!
rom yüklemeden açmak için RECOVERY moduna giriliyor mu bakılır
>>SES AÇMA tuşu + bixby tuşu + güç tuşu<<
ile girilirse; "Wipe/Data Factory Reset" telefonunuzu fabrika ayarlarına en kapsamlı şekilde döndürür. Telefonu yeni almış gibi olursunuz(tüm bilgiler silinir). bilgiler silinmeden açmak için recovery menüsü formatsız kurtarma işlemlerini ben bilmiyorum araştırıp bulursanız inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

barış.555

Üye

Önemli:kırmızı bir uyarı yazısı var mı açılırken en üstte şöyle ki; Only official released binaries are allowed to be flashed
bu uyarı var mı yok mu?
bu uyarı varsa; "ses kısma+bixby+power" ile download modunda orjinal (stock) rom flaşlayıp açabilirsin. bilgiler silinir!
rom yüklemeden açmak için RECOVERY moduna giriliyor mu bakılır
>>SES AÇMA tuşu + bixby tuşu + güç tuşu<<
ile girilirse; "Wipe/Data Factory Reset" telefonunuzu fabrika ayarlarına en kapsamlı şekilde döndürür. Telefonu yeni almış gibi olursunuz(tüm bilgiler silinir). bilgiler silinmeden açmak için recovery menüsü formatsız kurtarma işlemlerini ben bilmiyorum araştırıp bulursanız inceleyebilirsiniz.
Tüm Only official released binaries are allowed to be flashed
benim bu uyarıdan geliyor ve oem kilidide kapalı rom atamıyorum ne yapabirim

Üst Alt