HTC DESİRE EYE Kamera Hatası veriyor...

Sponsorlu Bağlantılar

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
HTC DESİRE EYE Kamera Hatası veriyor...
Arkadaşlar Merhaba,
internette araştırıyorum ama bir türlü çözüme kavuşturamadım son umut olarak buraya yazıyorum
HTC DESİRE EYE telefonum garantisi bittikten 1 ay sonra kadar herhangi bir düşme darbe olmamasına rağmen bir anda kamera hatası vermeye başladı
hata mesajı olarak
Camera beklemyen ir bişimde durdu, HTC'ye hata raporu göndermek istermisiniz şekilden uyarı veriyor.

konuyla ilgili olarak yazılımsal olarak yapılabilecek herşeyi yaptım.
önbelleği temizle dene
farklı programlarla dene
farklı rom lar yükleyip dene
root yapıp camarafix programları ile dene

ama hiçbiri bu soruna çözüm olmadı her romda yada her denemede aynı hatayı vermeye devam etti.

sorunun donanımsal olduğunu düşünüp arka Kamera siparişi verdim çinden kamera geldi taktık denedik yine aynı şekilde hata vermeye devam ediyor.
daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı bu konuda tecrübeli arkadaşların yardım etmesini bekliyorum,
Elfeneri v.s gibi uygulamalarda çalışmıyor kamera ile bağlantı kurulamadı diyor farklı programarda
LED ler arızalı olabilir mi? bunun sebebi ne olabilir lütfen yardımlarınızı bekliyorum...

Şimdiden teşekkürler.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Çevreyi araştırarak yapmasını bilen bir telefon teknik servise götürmelisin bu şekilde neyin ne olduğu hiç anlaşılmaz.

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
Telefon servileri hep kalıp cevaplar
bord gitmiş
kamera gitmiş (kamerayı takıyor olmuyor, ben bu işten bişe anlamadım diyor)
yazılımdan diyecek kadar bilgisizleri bile var

benim buraya yazmaktaki amacım aynı sorunla karşılaşan birileri varmı ne yaptılar diyerek bilgi alabilmek.
Malatya da bu işi anlayabilecek yetenekli bir servis arayışım sürmekte.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Benzer bi sorun yaşadım bi kaç kere.
Bulduğum 2 çözüm,
Öncelikle kapat telefonu bekle aç..
1) Kamera uygulama bilgisine girip > Hafıza > Veriyi sil e bas düzelir..
Olmadıysa yine kapat aç. Yine olmadı ise,

2) Asus zenfone, lg orjinal kamera uygulaması indir, yükle düzelir..

3) baktın hiç olmuyo Htc desire eyes stock yani orjinal rom'u Pcden yükle..
Yüklemeden önce önemli bilgilerin varsa yedekle, format at, sonra Pcden yazılım at..
Diğer ugulamalarıda bu şekilde deyebilirsin.

İşte bu kadar basit :)

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
Malesef okadar basit değil,
yukarıdaki anlatılanların hepsini yaptım yok olmuyor
stock roomda yükledim aynı sorun devam ediyor
zaten yazının başını okusaydınız orjinal room da o hatayı vermeye başladı sonra değişik romlar denedim olmayınca tekrar stock roma döndüm.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Malesef okadar basit değil,
yukarıdaki anlatılanların hepsini yaptım yok olmuyor
stock roomda yükledim aynı sorun devam ediyor
zaten yazının başını okusaydınız orjinal room da o hatayı vermeye başladı sonra değişik romlar denedim olmayınca tekrar stock roma döndüm.

Yok ben daha önce karşılaştım sorunlar çözülmüştü, senin faydası varsa diye..

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
internette araştırıyorum ama bir türlü çözüme kavuşturamadım son umut olarak buraya yazıyorum
HTC DESİRE EYE telefonum garantisi bittikten 1 ay sonra kadar herhangi bir düşme darbe olmamasına rağmen bir anda kamera hatası vermeye başladı
hata mesajı olarak
Camera beklemyen ir bişimde durdu, HTC'ye hata raporu göndermek istermisiniz şekilden uyarı veriyor.

konuyla ilgili olarak yazılımsal olarak yapılabilecek herşeyi yaptım.
önbelleği temizle dene
farklı programlarla dene
farklı rom lar yükleyip dene
root yapıp camarafix programları ile dene

ama hiçbiri bu soruna çözüm olmadı her romda yada her denemede aynı hatayı vermeye devam etti.

sorunun donanımsal olduğunu düşünüp arka Kamera siparişi verdim çinden kamera geldi taktık denedik yine aynı şekilde hata vermeye devam ediyor.
daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı bu konuda tecrübeli arkadaşların yardım etmesini bekliyorum,
Elfeneri v.s gibi uygulamalarda çalışmıyor kamera ile bağlantı kurulamadı diyor farklı programarda
LED ler arızalı olabilir mi? bunun sebebi ne olabilir lütfen yardımlarınızı bekliyorum...

Şimdiden teşekkürler.
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın. Uygun yazılım bulalım.

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
Yazılımsal birşey değil bence
ama yinede çekip atacağım. umarım sizin dediğiniz gibi çıkar. ancak orjinal room kullanırken başlamıştı sorun.
aşağıdaki ekran çıkıyor. Unlock işlemini HTC sitesinden yapmıştım. Ama kamera arızalandıktan sonra.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Yazılımsal birşey değil bence
ama yinede çekip atacağım. umarım sizin dediğiniz gibi çıkar. ancak orjinal room kullanırken başlamıştı sorun.
aşağıdaki ekran çıkıyor. Unlock işlemini HTC sitesinden yapmıştım. Ama kamera arızalandıktan sonra.
Cihazın os sürümü gözükmüyor. Bu yazılımsal bir problem. Cihazı fastboot modda pc ye bağlayın. Sonra cmd ekranınını açın ve fastboot getvar all yazın. Çıkan yazıları konuya atın. Ama imei silip atın.

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
dediğiniz işlemi yaptım sonuç

ümitlendirdiniz beni umarım yardımınızla çözebilirim bu konuyu.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar
silivriserdar

silivriserdar

Üye
dediğiniz işlemi yaptım sonuç

ümitlendirdiniz beni umarım yardımınızla çözebilirim bu konuyu.
bulunan yazılımı indirin ve hafıza kartı ile yükleyin. Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben sorumlu değilim. Tüm sorumluluk size aittir.
Edit = Pardon senin yazılımın bu değil. Bulup konuya eklerim.

Son düzenleme:
silivriserdar

silivriserdar

Üye
Senin yazılımın bu

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
Dün akşam kurmuştum bunu, şu anda bu verdiğiniz linkteki yazılım çalışıyor telefonda.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Dün akşam kurmuştum bunu, şu anda bu verdiğiniz linkteki yazılım çalışıyor telefonda.
Hem fastboot modda hemde cmd komutları ile gelen yazılarda cihazın os sürümü yazmıyor. Bu genelde yazılımsal sorunlar olunca ortaya çıkıyor. Os sürümünün gözükmesi lazım. Cihazı unlock yapıp twrp yükleyip custom rom yüklemesi yaptınız mı? Veya twrp backup yüklemesi yaptınız mı?

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
Cihazı unlock yapıp twrp yükleyip custom rom yüklemesi yaptım evet, dün akşamda verdiğiniz linkten sürümü SD karttan yükleme yaptım. HTC sitesinde bulunan *.EXE uzatılı orjinal rom ise yüklenmiyor telefona. TWRP kaldıramıyorum zaten.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Cihazı unlock yapıp twrp yükleyip custom rom yüklemesi yaptım evet, dün akşamda verdiğiniz linkten sürümü SD karttan yükleme yaptım. HTC sitesinde bulunan *.EXE uzatılı orjinal rom ise yüklenmiyor telefona. TWRP kaldıramıyorum zaten.
Twrp kalkar original stock recovery yüklemen lazım. Unlock yapıp sonra relocked veya lock yapın.

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
?

SlymnnKr

Üye
Hatanın sebebi cihazın büyük ihtimalle OS versiyonunu güncelleme yapamamasından kaynaklanıyor. Cihazı güvenli moda alıp öyle dener misiniz? Kamera uygulamasını yine hata verecek mi?

Son düzenleme:

crayzchemist

Üye
    Konu Sahibi
Güvenli Moda alıp denedim aynı hatayı veriyor cihaz.
aşağıdaki yazılımları denesem mi?

0PFHIMG_EYE_UL_K44_SENSE60_HTC_Europe_1.17.401.9_Radio_1.22.213311581.28G_20.57.4205.01_F_release_402782_combined_signed_2_4.zip

0PFHIMG_EYE_UL_K44_SENSE60_HTC_Europe_1.17.401.5_Radio_1.22.213311581.07G_20.57.4205.01_F_release_398610_combined_signed_2_4.zip
niye samsung gibi odinden ilk günki haline getirilmiyor bu htc'ler :((
Zaten bu soruna bi çözüm bulursak ilk olacak sanırım, yabancı forumlarda da hep cevapsız bu hata ile ilgili mesajlar...

SlymnnKr

Üye
O yazılımları deneyemezsiniz. MİD numaraları uymaz. Onun için cihazın süper cid olması gerekir. Cihazda OS sürümünü ilk versiyona almanın yolunu bulmamız lazım. Android sürümü düşürmek lazım yani. Onun içinde cihazın S-off durumda olması gerekecek. Onu da ya telefoncuya yaptıracaksınız ya da Sunshine uygulamasına 25 dolar vereceksiniz... Şuan için tek çareniz o gözüküyor. S-off olmadan müdahale seçeneğiniz kısıtlı biraz...

Son düzenleme:

Üst Alt