Wise Disk Cleaner Son Sürüm İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Wise Disk Cleaner Son Sürüm İncelemesi
Değerli maxicep üyeleri, sizlere wise disk cleaner hakkındaki incelememi paylaşacağım...
Windows Xp, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10 sürümlerini destekleyen ve disk temizliğinde oldukça iddialı bir yazılım.
Öncelikle uyarımızı yapalım:
Bu yazılımdan oluşacak sorunlardan tamamen kullanıcı sorumludur ve microsoft destek vermemektedir...

Yazılımın son sürümünü indirin:

Kurulum gerektirmeyen portable sürümü kullanalım, zip dosyasını açın ve istediğiniz yere çıkartın...
Yazılımı açtığımızda ilk önce dil ayarından güzel dilimiz Türkçe' yi seçelim ve klasik arayüzü kullanalım,

Ortak Temizleyici;
Şimdi gerekili ayarları yapıp tarama yapalım.
Tarama sonuçlarını iyice gözden geçirelim ve hakkında fikrimizin olmadığı dosyaları işaretini kaldıralım (seçmeyelim)
Sonrasında temizliği başlat seçeneği ile temizleme işlemini yapalım...

Yazılımda zamanlayıcı özelliğide var ama kesinlikle önermiyorum. Herşey sizin kontrolünüzde olsun...

Gelişmiş Temizleyici;
Bu bölümde .log, .old, .bak, .tmp şeklindeki uzantıya sahip dosyaları silebilirsiniz.
Ben daha önce temizlediğim için bende artık dosya az çıktı. Gelişmiş ayarlar ile daha fazla temizlik yapabilirsiniz.
Ancak risklidir fikriniz yoksa varsayılan ayarları kullanın. Kullanımda olan bazı dosyalar istesenizde silinmez...

Sistem Zayıflatma;
Bu kısımda ise windows ve 3. parti yazılımların biriktirdiği gereksiz dil dosyalarını, kurulum kalıntılarını siler.
Temizlikten önce sistem geri yükleme noktası oluşturulsunmu diye sorar. Ben daha önce temizlediğimden az çıktı.
Duvar kağıtlarını ve yardım dosyalarını silmenizi önermiyorum. seçeneği ile gereksiz dosyaları kendiniz silebilirsiniz.

Disk Birleştirme;
Yazılımda disk birleştirme özelliği var. Ancak açık konuşmak gerekirse başarılı değil.
Yazılımın eksi yönlerinden birisi. SSD algılama desteği yok bu da diske zarar verir...
Bunun için windows 8, 8.1 ve 10 daki kendi disk birleştirme aracını kullanın sadece trim yapıyor.
HDD içinde kullanmayın kaliteli defrag yapamıyor. Bu konuda başarısız buldum, kullanmayın...

Şimdi genel bir değerlendirme yapalım,
Artıları;
Ücretsiz. Hiçbir ücret talep etmiyor,
Diğer temizlik yazılımlarının temizleyemediği dosyaları temizliyor, bu yüzden 2-3 ayda bir kullanabilirsiniz,
Kurulum gerektirmiyor usb üzerine veya istediğiniz diske direk atıp çalıştırabilirsiniz,
Çok az yer kaplıyor zip dosyası 4 mb ve kurulunca 9 mb civarında oluyor,
Türkçe ve arayüzü sade...

Eksileri;
Her temizlik yazılımında olduğu gibi bunun da sisteme zarar verme olasılığı var. Sorumluluk kullanana aittir,
Disk birleştiricisi başarılı değil SSD desteği yok, HDD içinde kaliteli birleştirme yapmıyor...

Konu ile ilgili sorularınız olursa, uygun şekilde belirtirseniz memnun olurum...Güle güle kullanın :)

İlgili konu: CCleaner İncelemesi ve Gelişmiş Disk Temizleme(Risk içerir)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Temizlesin yeter . Paylaşım için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Temizlesin yeter . Paylaşım için teşekkürler
Sağolun... Bu tip yazılımlar genelde kullanıcılar tarafından bilinçsizce kullanılıyor. İnternettede yeterli bilgi yok.
Amacım programların kusurlarını ve iyi yönlerini paylaşıp bilmeyenlere faydalı olmak. Zaten bu programları çoğu kişi biliyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt