Laptop Aniden Kapandı ve Açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Arsfid

Arsfid

Üye
    Konu Sahibi
Laptop Aniden Kapandı ve Açılmıyor
Arkadaşlar herkese merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi olay şöyle ; 2 ay önce laptopumu herzamanki gibi açma tuşuna bastım herşey güzel açılıyordu derken aniden kapandı sanki bataryasını sökmüşümde kapanmış gibi oldu. Ne yaptıysam bir türlü açamadım şarja taktım hiç bir tepki yok ne bi ışık yanıyor nede başka birşey.. Sizce ne yapmalıyım ?
Bilgisayarın modeli Acet Aspire 5560g
Evet arkadaşlar artık bi cevap verin lütfen. Yardımlarınızı bekliyorum.

MaxipmaN

Üye
denemişsindir sanırım ama pili çıkarıp sarja takmayı dene denemediysen.
hadddiskten olacağını sanmam.
eğer pilsiz çalışmıyorsa anakarttandır bence.

Arsfid

Arsfid

Üye
    Konu Sahibi
Ah kardeş denedim hepsini ama tık yok malesef. Harddiskte sıkıntı yok hacı harddisk bozuk olsa bile en azından şarj ışığı yanması gerekir yada biosa girmesi lazım ama malesef hiç bir sonuç alamadım.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Büyük ihtimalle Anakart yandı. Veya Anakarta guc sağlayan Donanım da sorun olabilir. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. En yakin Yetkili Teknik Servis'e Gönderebilirsiniz... :oke:

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
adaptörün giriş çıkışlarını iyi kontrol et bazıların gevşiyor temassızlıkdan şarj etmiyor olabilir.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bence sen çok fazla uğraşıpta laptobuna zarar verme. En yakın teknik servise götür onlar halletsinler.

Arsfid

Arsfid

Üye
    Konu Sahibi
Büyük ihtimalle Anakart yandı. Veya Anakarta guc sağlayan Donanım da sorun olabilir. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. En yakin Yetkili Teknik Servis'e Gönderebilirsiniz... :oke:
Anakartın yandığını düşünmüyorum ama sizin de dediğniz gibi anakart güç donanımında sorun olabilir diye düşünüyorum. Acaba ne kadar tutar? Aslında güvenilir bir servis bilmiyorum bu yüzden de parça çalarlar diye bir yere götürmedim
adaptörün giriş çıkışlarını iyi kontrol et bazıların gevşiyor temassızlıkdan şarj etmiyor olabilir.
Giriş çıkış derken acaba tam olarak nereyi kastettin sevgili kardeş ?
Bence sen çok fazla uğraşıpta laptobuna zarar verme. En yakın teknik servise götür onlar halletsinler.
Haklısın galiba... Tek çare servise gödermek ama güvenebileceğim servis yok malesef. Bir keresinde orjinal acer adaptörümü değiştirmişlerdi o yüzden güvenemiyorum

PALA.

PALA.

Üye
Bazı adaptörler 1-2 kablo bağlantısından oluşuyor zamanla gevşer ve iletim olmaz. Yani diyorum ki adaptörün düzgün çalışıyor mu? Bir kontrol et bazı adaptörlerin üzerinde led yanar mesela

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Anakartın yandığını düşünmüyorum ama sizin de dediğniz gibi anakart güç donanımında sorun olabilir diye düşünüyorum. Acaba ne kadar tutar? Aslında güvenilir bir servis bilmiyorum bu yüzden de parça çalarlar diye bir yere götürmedim
Kendi Yetkili Teknik Servisine gönderirseniz Sorun yaşamazsınız. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Arsfid