HTC Bootloader Kilidi Açma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
HTC Bootloader Kilidi Açma
Merhaba arkadaşlar bu yazımda siz değerli maxicep forum takipçileri için HTC Bootloader Kilidi Nasıl Açılır onu adım adım anlatacağım. Adımları dikkatli bir şekilde yerine getirin. Bu işlemler sonucunda cihazınızda bulunan bootloader kilidi açılacaktır. Bu konuda yer alan işlemler sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek hatalardan ben ve maxicep yönetimi sorumlu değildir.

HTC bootloader kilidini açtıktan sonra cyanogenmod gibi özel custom rom yazılımlarını cihazınıza kurabilirsiniz. Çeşitli root işlemlerini cihazınız üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşlemlere başlamadan önce mutlaka cihazınızda bulunan önemli bilgi ve belgelerin yedeğini almanız gerekmektedir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Ayarlar/ geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin.
  • Öncelikle tıklayarak htc bootloader kilidi açmak için resmi htc sitesi üzerinden kendinize ücretsiz bir üyelik alın.
  • Üyelik adımlarını yerine getirdikten sonra mail adresinize gelen onay kodu ile üyeliğinizi onaylayın.
  • Ardından tıklayın ve htc bootloader kilidi kaldırma için gerekli olan resmi htc sitesine girin.
  • Açılan sayfada sağ alt kısımdan kullandığınız cihazın modelini seçmeniz gerekmektedir. Eğer listede kullandığınız cihaz yok ise All other seçeneğini seçin.
  • Google Android SDK, Java DK ve HTC Sync uygulamalarını bilgisayarınıza indirin ve kurun. Eğer yüklü değil ise cihazınızın driver dosyalarını da bilgisayarınıza yükleyin ( işlemler sırasında sorun çıkmaması için aksi halde bilgisayar cihazınızı tanımaz. )
  • Android SDK indirin ve C diskinin içine Android adında bir klasör oluşturun ve çıkartın.
  • HTC android telefonunuzu tamamen kapatın. ( 10 saniye bekleyin )
  • Ses kısma + güç tuşuna aynı anda basılı tutun ( karşınıza htc bootlader menüsü gelecektir )
  • Buradan fastboot seçeneğini güç tuşuna basarak seçin.
  • Htc telefonunuzu usb kablosu yardımı ile bilgisayara bağlayın.
  • android-sdk-windows klasörünün içerisinde yer alan platform-tools klasörüne girin. adb.exe ve AdbWinApi.dll dosyalarını kopyalayın ve Android klasörüne gelip oraya yapıştırın.
  • Ardından android-sdk-windows klasörüne gelin ve fastboot.exe dosyasını kopyalayarak android klasörünün içine yapıştırın.
  • Eğer bu dosyalar klasörlerin içinde yoksa internetten bularak bilgisayarınıza indirin ve gerekli yerlere dosyaları atın.
  • Daha sonra bilgisayarınızda arama kısmına veya çalıştır kısmında cmd yazarak komut penceresini açın ( siyah cmd ekranı )
  • Açılan cmd ekranına cd c:\android kodunu yazın ve klavyeden enter tuşuna tıklayın ( hangi klasöre atmış iseniz Android veya android )
  • Ardından cd tools kodunu yazın ve tools klasörünün içine komut ekranından girin. fastboot oem get_identifier_token kodlarını girin.
  • Karşınıza çok fazla kodun yazılı olduğu bir kod dizisi gelecektir. Bu kodların tamamını kopyalıyoruz ( <<<< Please cut following message>>>> kısmı ile <<<< Identifier token end>>>> olan kısma kadar seçip kopyalacaksınız ) Sağ tıklayıp işaretleme derseniz seçtiğiniz kodları kopyalar
  • Orada yer alan kodları kopyaladıktan sonra htcdev sitesini açın.
  • STEP10 kısmında ki alana bu kodları yapıştırın ve submit butonuna basın yani kodları siteye kayıt edin.
  • Kodları htc sitesine kayıt ettikten sonra kayıt onaylandığına dair bir mesaj gelecek ve htc size bir mail yollayacak.
  • HTC size Unlock_code.bin dosyası gönderecek. Bu dosyayı C dizininde yer alan ana klasöre atın ( android veya ne yaptıysanız )
  • CMD ekranını tekrar açın C:\ Android yazın ve ardınan fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin kodunu yazın.
  • Bu işlemlerin ardından htc cihazınızın ekranında htc bootloader kilidini kaldırmak istiyor musunuz diye bir yazı gelecek. Buradan üstteki seçeneği seçerniz htc kilidi tamamen kaldırılacak. Alttaki seçeneği seçerseniz kilit kaldırılmayacaktır.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: AKDELİKAN

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Güzel anlatım olmuş eline sağlık.
Burda Resimli anlatımdan da faydalanabilirsin..

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Rica ederim
Mesajınızı düzenledim reklam içerdiği için

Eklediğim blog bana ayittir, reklam olasılığı için başka siteyi eklemem gerekirdi-ki ben sadece yardımcı olmsk amacıyla eklemiştim ve orda bulunan tüm konu içerikleri zaten burda paylaşmıştım..

Yinede siz bilirsiniz.

Birdaha da kendi eklentilerimi paylaşmıcam..

nightfallcihan

Üye
çok yararlı bi paylaşım.teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Buğra

erdem.55

Üye
Bu işlemden sonra telefondaki veriler siliniyor mu

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi

Tanju_Sevinc

Üye
Bahsedilen sayfalarda ki verileri indirsek'de dediğiniz veriler örnek olarak; "adb.exe ve AdbWinApi.dll" gibi veriler programın kendisini güncelledikten sonra AppData klasörüne geliyor. Ben bunları internetten bularak bahsettiğiniz klasörlere attım söylenenleri uygulayarak telefonun son kısmında kilidi kaldırmak istiyor musunuz sorusun da nedense ses arttırma tuşu ile kilidi kaldırmak istiyorum seçeneğine geçsemde ses açma tuşunu bıraktığımda kendiliğinden kilidi kaldırmak istemiyorum seçeneğine geçiyordu. Bende ses açma tuşuna basılı tutarak kilidi kaldırmak istiyorum seçeneğinde iken telefonu güç tuşu ile yeniden başlattım ve telefon kendini sıfırladı. Böylece olduğunu umuyorum. Teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: 1-kanuni ve Buğra

Üst Alt