Bu fiyata bu çift işletim sistemli tablet alınır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
Bu fiyata bu çift işletim sistemli tablet alınır mı?
Ürün olarak bu tableti düşünüyorum.

Fiyatı 170$ ve ücretsiz gönderim var. Cihaz hoşuma gitti ama sizlere de danışmak istedim.
Ne dersiniz en az 3 sene götürür mü beni? (Özellikle windows kısmı ilgimi çekiyor. )

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: MAERKEK, DeV/AsA ve Arzuf

PALA.

PALA.

Üye
Kaç yıl kullanacağınız biraz size, birada satın aldığınız ürüne bağlı. Bu tip ürünler sorun çıkarttığında teknik destek almak sıkıntı oluyor. Bu sebeple ilk önce tercihiniz bilindik saygın markalardan yana olsun aylarca servisten gelmeyen cihazlar var, servisi kapanan var, 2015 de çıkan cihazın 2017de teknik desteğini kesen firmalar oluyor hak talepte edemiyorsunuz yeni alsanız bile. Bu yüzden iyi araştırın madur olmayın

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, Arzuf ve Aybin.Kilic
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
Kaç yıl kullanacağınız biraz size, birada satın aldığınız ürüne bağlı. Bu tip ürünler sorun çıkarttığında teknik destek almak sıkıntı oluyor. Bu sebeple ilk önce tercihiniz bilindik saygın markalardan yana olsun aylarca servisten gelmeyen cihazlar var, servisi kapanan var, 2015 de çıkan cihazın 2017de teknik desteğini kesen firmalar oluyor hak talepte edemiyorsunuz yeni alsanız bile. Bu yüzden iyi araştırın madur olmayın
Türkiye şartlarında bundan daha düşük cihazlara aynı parayı istiyorlar. Araştırdım 1/2 gb ramlı tablet cihazlara en az 300/600 arası fiyat çekiliyor.
4gb ram/64 gb depolama ve 10 inç bir tablet varmı 500 tl bandında?
Yada bana en az 4gb ramlı windows veya çift işletim sistemli tablet önerebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve Arzuf
PALA.

PALA.

Üye
Malesef 500 tl bandında dediğiniz özellikte cihaz bulmak imkansız gibi şuan. 2000 tl fiyat çekiyorlar.
Türkiyede hometech gibi markalar var bu fiyat aralığında onlarda 2 gb ram, 32gb emmc diskten oluşuyor. F/P dediğimiz olay.
Sorun yaşayanda var memnun olanda. 2 gb ram 32 bitlik sisteme yeter, dahili hafızayıda SD kartla arttırıyorlar. Ama dediğim gibi detaya indiğimiz zaman, malzeme kalitesinden tutunda, ekran kalitesine, ses kalitesine kadar beklentiye bağlı :hmmm

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, MAERKEK, Arzuf ve 1 kişi daha
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Bu tarz aletler deneyimden çok taviz verdiriyor. Reeder W7ic ve Cube iWork 10 olmak üzere iki farklı tablet kullandım ama bi yerden sonra sıkılıyor insan kullanımdan. Mesela Edge'den başka tarayıcı kullanmak sabır ister.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, Arzuf ve Aybin.Kilic
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
Bu tarz aletler deneyimden çok taviz verdiriyor. Reeder W7ic ve Cube iWork 10 olmak üzere iki farklı tablet kullandım ama bi yerden sonra sıkılıyor insan kullanımdan. Mesela Edge'den başka tarayıcı kullanmak sabır ister.
Windows mobile 10 deneyimim var. Açıkçası zorluk çekmem. Ayrıca tablet Intel işlemcili. Normal win10 kurulumu yapılabilir gibime geliyor. Ekseri iş amaçlı kullanacam. Proje açmak önceliğim. Telefondan ufak kalıyor proje okumak.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve Arzuf
PALA.

PALA.

Üye
Windows mobile 10 deneyimim var. Açıkçası zorluk çekmem. Ayrıca tablet Intel işlemcili. Normal win10 kurulumu yapılabilir gibime geliyor. Ekseri iş amaçlı kullanacam. Proje açmak önceliğim. Telefondan ufak kalıyor proje okumak.
Ne tür yazılımlar kullanacağınızada bağlı.Genelde 32 bit olduğu için sistem sınırları gereği 4 gb ram bile tam kullanılamaz.
Dediğiniz tablet windowsla geliyormuş sıkıntı olmaz

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Arzuf ve Aybin.Kilic
byAndroid

byAndroid

Üye
Alınır bence. Fiyatı ve özellikleri gerçekten çok iyi

• Beğen
Tepkiler: Arzuf, Karacaahmet1993 ve Aybin.Kilic
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Hey gidi yıllar, şu tablet PC'lerin yerini hiçbir şey tutamaz.
Keşke Windows tablet dünyasına geri gelse, 300 TL'ye aldığım (intel atom Z3735F-1GB DDR3-IPS ekran) Windows 8.1'li tabletimin verdiği o şahane deneyimi daha da hiçbir cihazda göremedim.

Saatlerce PDF ders çalışır, müzik dinler, webde gezerdim, ne kasma olurdu ne de sistem hatası verirdi.Pil ömrü zaten inanılmazdı, hepsini geçtim normal Windows olduğu için her şeyi de yapabiliyorsun, evdeki yazıcıyı bağlayıp çıktılarımı bile Tablet PC'den alıyordum.

Şimdi android çöpler olmuş 2000TL yazık bu ülkeye...

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Cool
Tepkiler: gonyalı, MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Hey gidi yıllar, şu tablet PC'lerin yerini hiçbir şey tutamaz.
Keşke Windows tablet dünyasına geri gelse, 300 TL'ye aldığım (intel atom Z3735F-1GB DDR3-IPS ekran) Windows 8.1'li tabletimin verdiği o şahane deneyimi daha da hiçbir cihazda göremedim.

Saatlerce PDF ders çalışır, müzik dinler, webde gezerdim, ne kasma olurdu ne de sistem hatası verirdi.Pil ömrü zaten inanılmazdı, hepsini geçtim normal Windows olduğu için her şeyi de yapabiliyorsun, evdeki yazıcıyı bağlayıp çıktılarımı bile Tablet PC'den alıyordum.

Şimdi android çöpler olmuş 2000TL yazık bu ülkeye...
O zamanlar işletim sisteminin para ile satıldığı dönemlerdi, yapılan büyük kampanyaydı. Ayrıca o 300 liralık tabletin yanında MS ofis lisansı ücretsizdi.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, DeV/AsA ve MAERKEK
z.turk30

z.turk30

Üye
64 bit desteği ve enazından 6.0 MM android sürümü fena olurdu.

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Ürün olarak bu tableti düşünüyorum.

Fiyatı 170$ ve ücretsiz gönderim var. Cihaz hoşuma gitti ama sizlere de danışmak istedim.
Ne dersiniz en az 3 sene götürür mü beni? (Özellikle windows kısmı ilgimi çekiyor. )
Android sistemi düşük, 4GB RAM ile win10 kullanımı sıkıntılı, arttırılabilir ram olabilirse win10 sıkıntısız çalışır ama Android için çoğu uygulama yüksek sürüm istiyor.
Fiyatına değil özelliklerine göre arttırılabilir desteği ile alınmalı bence...

Üst Alt