Nokia'nın ilk Android akıllısı Çin dışında da satışta

Sponsorlu Bağlantılar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Nokia'nın ilk Android akıllısı Çin dışında da satışta
Windows işletim sistemine sahip Lumia modelleri ile pazarda bir süre mücadele eden Nokia, kötü sonuçlar sonrasında cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satarak, pazardan çekilmişti. 2017 ile birlikte tekrar sahalara geri dönen firma, ilk akıllı telefonunu da Nokia 6 adı ile sunarken, bu akıllı telefon Android mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyordu.

Nokia 6 yüksek olmayan teknik özelliklerle gelirken, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin için duyurulmuştu. Flash Sale olarak geçtiğimiz günlerde ilk kez satışa sunulurken, cihaz stokları sadece 1 dakika içerisinde tükendi. Ayrıca daha sonraki satış için de 1.4 milyon teknoloji meraklısı sırada bekliyor.

Her ne kadar Nokia 6'nın Çin'e özel olacağı ifade edilse de görünen o ki, durum öyle değil. Filipinler'de online perakende satıcılardan birisi olan Lazada, Nokia 6'yı satışa sundu ve cihaz PHP 18,590 / $370 fiyat etiketine sahip. Ancak sadece tek rengin bu satıcı tarafından satışa çıkartıldığını da belirtelim.

Nokia 6 akıllı telefon 5.5" büyüklüğünde ve 1920x1080 piksel Full HD çözünürlüğünde dokunmatik ekran içeriyor. Akıllı telefonun sistem belleği 4GB ve dahili veri kapasitesi de 64GB olarak belirlenmiş. Ayrıca Nokia 6, 1.4Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci ve Adreno 505 grafik işlemcili Qualcomm Snapdragon 430 yonga setinden güç almakta.

Cihazın arkasında 16MP kamera bulunuyor ve ön kamerası da 8MP olarak geliyor. Google Android 7.0 Nougatmobil işletim sistemi üzerinde çalışan akıllı telefonun bataryası ise 3.000mAh.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1.800 Den Aşa Gelmez Gelirse TRye.Kaldıkı Yazılım Desteği Konusunda Napacak Oda Belli Değil.

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
1.800 Den Aşa Gelmez Gelirse TRye.Kaldıkı Yazılım Desteği Konusunda Napacak Oda Belli Değil.
Haklisin fiyati yuksek olursa kimse yeni kurulmuş bi sisteme gecmez symbiandan androide gecti bu simdi acemilik donemleri 1500 tl den assagi olursa tercih edilebilir ozellikleri tatmin edici

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Haklisin fiyati yuksek olursa kimse yeni kurulmuş bi sisteme gecmez symbiandan androide gecti bu simdi acemilik donemleri 1500 tl den assagi olursa tercih edilebilir ozellikleri tatmin edici

Aynen

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Hersey iyi hos ta 1.4 ghz hizinda calisan 4 cekirdekli islemci ve adreno 505 yakişmamiş sadece daha hizli islemci ve grafik karti yakisirdi bu sisteme fiyatini 1500 tl den yukari yapmamalari lazim gelirse eger

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
fiyat biraz yüksek
farklı işlemcil bir versiyon olabilir belli olmaz mwcye bakmak lazım
genel baktığımızda fiyatlar sıkıntı zaten
yazılıma gelince nokianın google ile beraber çalıştığını falan okuduk eh boş değildir herhalde
malum nokiaile googleın arası hiç kötü olmadı
yeni gelişme millet beyaz nokia 6 henüz yok hmdnin phonearenaya yaptığı açıklamaya göre nokia 6nın global versiyonu henüz yok
kampanya uyanık bir dağıtım firmasının oyunu :D

emreli01

emreli01

Üye
Nokia Android üzerine devam ederse eski konumuna geri gelebilir ama yeni çıkardığı telefondaki icon pack e bir Allah'ın kulu birşey dememişmide mavi mavi iconlarla çıkarmışlar anlam veremedim Berbat ötesi iconlar

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt