Mobil abone sayısı, 5 yılda %20 arttı

Sponsorlu Bağlantılar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Mobil abone sayısı, 5 yılda %20 arttı
Mobil pazar git gide hızla bir büyüme yaşarken, GSM operatörlerinin abone sayılarında da ciddi artışlar yaşanıyor. 2010 yılında 73.7 milyon olan Türkiye nüfusu 2016 yılında yüzde 7 oranında bir artış yaşarken, 78.7 milyona çıktı.

Ancak GSM operatörleri abone sayısı ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) il bazlı elektronik haberleşme sektörü istatistiklerine göre aynı dönemde yüzde 20'lik bir artış yaşamayı başardı.

Bu artış ile birlikte mobil telefon abone sayısı 73.6 milyona ulaşırken, bu abone artışının yüzde 27'lik kısmı İstanbul'da, yüzde 14'lük kısmı Ankara'da ve yüzde 11'lik kısmı ise İzmir'de gördü.

3G abone sayısının 2010 ile 2016 yılı arasında yüzde 230 oranında bir artış göstererek 64.3 milyona ulaştığını ve aynı dönemde genişbant internet abone sayısınında yüzde 240'lık artış yaşayarak 14.3 milyondan 48.6 milyona yükseldiği açıklandı.

Sabit telefonda düşüş var

BTK gerçekleştirdiği açıklama da ülkemiz genelinde sabit telefon kullanımım 2016 yılında 2010 yılına oranla yüzde 29 oranında bir küçülme yaşayarak 11.5 milyona gerilediği bildirildi. En büyük düşüş oranının yüzde 30 ile İzmir, yüzde 23 ile Ankara ve yüzde 20 ile İstanbul'da yaşandığı belirtildi.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şuna Bak Be Neredeyse Adam Başı Bir Hat :D

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Ortaokul cocugunda iphone 6s var hatti gectim bizim zamanimizda babam kamerali telefon bile almiyodu zorla n73 aldirmistim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61, ali.44 ve BLasTeaR
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ortaokul cocugunda iphone 6s var hatti gectim bizim zamanimizda babam kamerali telefon bile almiyodu zorla n73 aldirmistim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne Baba Telefondu O Zamanlar Onlar :D O Kızaklarını Açtında Kamera Açılmadımı :D Şu Anda Öyle Bir Bolluk Var Ki Dediğn Gibi Çocukların Bile Elinde Son Model Telefonlar Tabletler.

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
phasan

phasan

Üye
Ne Baba Telefondu O Zamanlar Onlar :D O Kızaklarını Açtında Kamera Açılmadımı :D Şu Anda Öyle Bir Bolluk Var Ki Dediğn Gibi Çocukların Bile Elinde Son Model Telefonlar Tabletler.
Şimdilerde kolay ulaşılır oldu akıllı telefonlar n73 zamanında dogru düzgün bir kameralı telefon markaları yoktu

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şimdilerde kolay ulaşılır oldu akıllı telefonlar n73 zamanında dogru düzgün bir kameralı telefon markaları yoktu

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Melodi Bile Yapardık Hey Gidi Günler :D

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall ve phasan

Üst Alt