Haber Nokia'nın yeni orta seviye akıllısı ortaya çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia'nın yeni orta seviye akıllısı ortaya çıktı
Google'ın gelecek sene başında sunacağı orta seviye akıllı telefon görseli ortaya çıktı.

Cep telefonu pazarının en köklü isimlerinden birisi olan Finlandiya kökenli Nokia, Microsoft'un Windows Phone mobil işletim sistemi üzerinde çalışan Lumia akıllı telefon modelleri ile başarısız olduğu pazardan ayrılma kararı almış ve cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satarak, pazardan çekilmişti.

Nokia, Microsoft ile satın alma anlaşması gereği, 2016 son çeyreğe kadar pazara giremiyordu ve bu sürenin sona ermesi ile birlikte de 2017 başında yeni akıllı telefon modellerini sunacak.

Firma Finlandiya merkezli HMD Global çatısı altında akıllı telefon modellerini geliştirirken, Google'ın Android işletim sistemi üzerinde çalışacak olan cihazların üretimi ise Foxconn tarafından gerçekleştirilecek. Foxconn, Apple'ın iPhone modellerinin de üretimini üstlenen Çinli donanım devi olmakta.

Kısa bir süre önce Nokia'nın amiral gemisine dair detaylar ortaya çıkmıştı. Bu akıllı telefonun 6GB sistem belleği, Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti, 23MP arka kamera gibi üst düzey özelliklerle pazara sunacağı ifade edilmişti.

Diğer taraftan bir de Nokia P olarak firmanın yeni orta seviye bir modeline dair de bilgiler geliyor. Bu akıllı telefonun şimdi de görseli ortaya çıktı. Akıllı telefonun 5.2" büyüklüğünde dokunmatik ekran içereceği ve Şubat ayında İspanya'nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilecek olan MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak duyurulması bekleniyor.
Nokia'nın yeni orta seviye akıllısı ortaya çıktı

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Asıl merak ettiğim bu telefonlarda en aşağı 4-5 yıl dayanacak mı ? Elimde bu yazdığım telefon 6 yaşında . Dayanırsa ne kadar verirsen ver hiç zararlı çıkmayacağın kesin

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Her Gün Yeni Bir Model Haberi :D 41 Mp Kamera Görmediğim Sürece 1020 İle Yardırmaya devam :D

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Asıl merak ettiğim bu telefonlarda en aşağı 4-5 yıl dayanacak mı ? Elimde bu yazdığım telefon 6 yaşında . Dayanırsa ne kadar verirsen ver hiç zararlı çıkmayacağın kesin
katılıyorum
Lumia 925i 4 yıldır kullanıyorum çok şükür kafam ağrımadı
yeni üst düzey modeli yeterince sağlam yapsın fiyatına takmayacam
telefonu dikkatli kullanan birisiyim zaten
Her Gün Yeni Bir Model Haberi :D 41 Mp Kamera Görmediğim Sürece 1020 İle Yardırmaya devam :D
yeni model olduğunu hiç sanmıyorum
bence Nokia donanımı değiştirdikçe test cihazlarına yeni kod isimleri veriyor
d1csd430 kullanıyordu eh bunun bir de biraz daha büyüğü var bunda belki daha iyi bir işlemci kullanır sd600 serisi gibi
üst düzey cihaza çalıştığını da biliyoruz buradan da iki tane gelebilir
tüm cihazları bir anda tanıtıp şov yapabilir malum samsung hala note7 yangınını söndürmeye çalışıyor s8de malumumuz oyun bilgisayarlarına yakın bir fiyatla gelecek lg desen g5ten veri kafası yerde sonyde aynı
şu yüksekmegapiksel aşkını da bırak be birader :D herşey megapiksel değil -çift kamera da değil lens sayısını artırmak marifet değil lytro kamera kullanmadıkçakamera lens sayısı bişey ifade etmz
aslında Nokia'dan carl zeiss imzalı lytrokameralı bir cihaz beklerdim
çift kamera aşıklarının donunu kafasına geçirirdi :D :D

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
katılıyorum
Lumia 925i 4 yıldır kullanıyorum çok şükür kafam ağrımadı
yeni üst düzey modeli yeterince sağlam yapsın fiyatına takmayacam
telefonu dikkatli kullanan birisiyim zaten

yeni model olduğunu hiç sanmıyorum
bence Nokia donanımı değiştirdikçe test cihazlarına yeni kod isimleri veriyor
d1csd430 kullanıyordu eh bunun bir de biraz daha büyüğü var bunda belki daha iyi bir işlemci kullanır sd600 serisi gibi
üst düzey cihaza çalıştığını da biliyoruz buradan da iki tane gelebilir
tüm cihazları bir anda tanıtıp şov yapabilir malum samsung hala note7 yangınını söndürmeye çalışıyor s8de malumumuz oyun bilgisayarlarına yakın bir fiyatla gelecek lg desen g5ten veri kafası yerde sonyde aynı
şu yüksekmegapiksel aşkını da bırak be birader :D herşey megapiksel değil -çift kamera da değil lens sayısını artırmak marifet değil lytro kamera kullanmadıkçakamera lens sayısı bişey ifade etmz
aslında Nokia'dan carl zeiss imzalı lytrokameralı bir cihaz beklerdim
çift kamera aşıklarının donunu kafasına geçirirdi :D :D
Çift Kamera Olayı Biraz Farkli Sadece G5 De Bir İşe Yaramiş 2.Kamera Oda Açı Filan Daha Geniş O Yönden Olabilir Çift Kamera Öbür Türlü Fuzili

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Çift Kamera Olayı Biraz Farkli Sadece G5 De Bir İşe Yaramiş 2.Kamera Oda Açı Filan Daha Geniş O Yönden Olabilir Çift Kamera Öbür Türlü Fuzili
ne gereği var birader megapikseli biraz yüksek tut yanında da bir balıkgözü lens ver olsun bitsin
aslında bu iyi olurdu 25-30 megapiksel kameralı ayriyeten lens takılabilen bir telefon
ama lenslerin taşınması kolay olmalı yoksa alay ederler

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Steve Jobs gibi biri sahaya çıkana kadar bu tür haberleri daha çok görürüz.
Asıl dönüşümü yapacak yeni birileri lazım, yoksa aynı şeyleri buzun üstüne yazsın dursunlar.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
ne gereği var birader megapikseli biraz yüksek tut yanında da bir balıkgözü lens ver olsun bitsin
aslında bu iyi olurdu 25-30 megapiksel kameralı ayriyeten lens takılabilen bir telefon
ama lenslerin taşınması kolay olmalı yoksa alay ederler
Balık Gözü Mü?

Msenates

Üye
Geri dönüş yolunda orta sınıfı seçmesi güzel bence

• Beğen
Tepkiler: MzKARTAL

Üst Alt