Windows 10 Net Framework 3.5 SP1 Yüklemek

Sponsorlu Bağlantılar

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Net Framework 3.5 SP1 Yüklemek
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Merhaba arkadaşlar.
Bazı arkadaşlarımız Windows 10'da Net Framework 3.5 yüklerken türlü hatalar alıyor.
Ben de konu içeriğini az değiştirip sizlerle paylaşıyorum.
*Öncelikle yüklenmemesinin sebeplerinden biri Windows güncellemeleridir ve güncelleme varsa yüklemez.

Windows 10 Net Framework 3.5 SP1 yükleme sırasında 0x800f081f şeklinde ve windows istenen değişiklikleri tamamlamak için gerekli dosyaları bulamadı tarzında hata aldığımızda yapmamız gerekenleri anlatacağım.Bunun için elimizde Windows 10 kurulum dosyası, Cd, Usb Gibi donanımlara ihtiyacımız olacaktır.Aşama aşama hemen anlatıma geçmek istiyorum.

1. Windows 10 ürün kurulum dosyasını CD sürücüsüne yerleştirelim.
  2. Önemli nokta optik sürücümüzün sürücü harfini not edelim.
  3. Windows tuşuna basarak cmd yazalım yani komut dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıralım.
  4. İşlemimize devam ederken kaçırmadan NetFramework 3,5 Sp1 Yükleme dosyasını indirmeye başlayalım.
  5. Az önce açmış olduğumuz komut dosyasına Windows ürününü yerleştirdikten sonra yazarak çalıştıralım.
  6. Kodumuz şudur : Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:E:\sources\sxs /LimitAccess
  7. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey “E” harfi.Bu harf Sizin Windows kurulum Dosyasının Optik sürücüde aldığı harf,sizde hangi sürücü harfindeyse değiştirerek devam ediniz.
  8. “the operation completed successfully”İşlem Başarıyla tamamlandı yazısınını gördüğümüzde İşlemimiz tamamdır.
  9. İndirdiğimiz NetFramework kurulum dosyasını kurabiliriz.
  10. İşlemleri kod yazmadan direk yapabilmeniz için Bat dosyasını paylaşıyorum,umarım faydalı olur. (EKte eklidir)
@prens_12345

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN, prens_12345, humanhunter ve 1 kişi daha

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bendede Aynı Sorun Var Vizeler Bitsin Anında 8.1 e Dönücem Gibi Görünüyor Bıktım Bu Windows 10 nun Sorunlarındanda Çözümlerindende. :dry:

prens_12345

prens_12345

Üye
sağolun halettim ;)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
lazye

lazye

Üye
Bendede Aynı Sorun Var Vizeler Bitsin Anında 8.1 e Dönücem Gibi Görünüyor Bıktım Bu Windows 10 nun Sorunlarındanda Çözümlerindende. :dry:
Bir kaç ayardan sonra optimize kullanıyorum baya çok mu sorunlu o kadar ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bir kaç ayardan sonra optimize kullanıyorum baya çok mu sorunlu o kadar ?
Bilmiyorum Belki Başka Siteden İndirip Denerim Güya Güncel Güncelleştirme Yüklü Versiyonlarda Bilmiyorum.Şu An İç Hiç Memnun Değilim Vizeler Bitsin Çakıcam Formatı Vaktım Olursa Belki Tekrar 10 Kurarım Ama Farklı Sitelerden Denyeceğim Yine Aynı Olacak Gibime Geliyorda Bakalım

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyorum Belki Başka Siteden İndirip Denerim Güya Güncel Güncelleştirme Yüklü Versiyonlarda Bilmiyorum.Şu An İç Hiç Memnun Değilim Vizeler Bitsin Çakıcam Formatı Vaktım Olursa Belki Tekrar 10 Kurarım Ama Farklı Sitelerden Denyeceğim Yine Aynı Olacak Gibime Geliyorda Bakalım
Neyi farklı siteden indirip deneyeceksiniz?
Microsoft'un yayınladığı dosyayı başka siteden indirmek de ne demek?
Dosyayı kendisi yayınlıyor zaten, diğer siteler de paylaşımını yapıyor.
Sorun varsa anlatıkldığı şekilde yap olmuyorsa Sistem onarım yap işe yarayabilir.
Olmazsa Ayarlar kısmından Bu bilgisayarı sıfırla kısmından (dosya, ayarlar vs yedekleyip de sıfırlıyor) sıfırlarsın format vs hiç atma, zaten bu işlem bir nevi format olarak geçiyor.

ismail

ismail

Üye
Update kapatınca yüklemiyordu birde :D
Bu yöntemi sevdim :)

Üst Alt