Karşılaştırma İPhone 7 ve İPhone 6S Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İPhone 7 ve İPhone 6S Karşılaştırması
İPhone 7 mi İPhone 6S mi, İPhone 7 özellikleri, İPhone 7 karşılaştırma, İPhone 7 vs İphone 6S, İPhone 7 sorunları, iphone 7 iphone 6s karşılaştırma

Halef selef IPhone' lar karşı karşıya

Apple merakla beklenen yeni İPhone 7 yi tanıttı ve teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekti, beklentileri karşıladımı orası tartışılır ancak dikkat çekici diyebileceğimiz özellikleri mevcut.
Cihazın özellikleriyle ilgili birçok konu açıldı ve paylaşıldı
Bizim bu konuda deyineceğimiz ise İPhone 7 ile 6S arasındaki farklı yani geliştirilmiş noktalar.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Tasarım:
Bu konuda Apple’ın pek yenilik yaptığı söylenemez ufak tefek rötüşlerin dışında pek bir fark yok, kulaklık girişi kaldırılmış en ciddi fark bu diyebiliriz.

Ekran:
Çözünürlük, boyut, dpi değerleri tamamen aynı
%25 parlaklık arttırılmış ve 500 (nit) den 625 (nit) e çıkarılmış
Geniş renk yelpazesi (P3) Çift etki alanlı pikseller. Gibi değişiklikler mevcut yani İphone 7 nin ekranı daha parlak ve renkler biraz daha canlı görünecek.

Batarya:
Yaklaşık 250 mAh yükseltmişler 1960 mAh batarya mevcut
Buna paralel olarak konuşma vs sürelerinde küçük bir artış mevcut

Kamera:
Çözünürlükte bir artış yok ancak diyaframda iyileştirmeler yapılmış F1.8 diyafram açıklığı (yani daha geniş açılı kamera) ve optik görüntü sabitleyici ile kamera daha iyi hale getirilmiş
Ayrıca çift tonlu 4 LED flaş mecut [6S de çitf flaş var] yani karanlık ortamlarda daha iyi fotoğraflar elde edilebilir
Ön kamera:
7 Mp kamera ve 1080p (FullHD) video çekim özelliği ile bir artış söz konusu – [6S 5 MP 720p çekim yapıyor]

İşlemci:
Apple A10 – 4 çekirdekli ve 2.34 GHz frekansında çalışan işlemcisi ile 6S ile arasında %40 civarında ciddi bir fark atıyor diyebiliriz.

Depolama:
32 gb dan başlıyor ve 16 gb nihayet kaldırılmış 128,256 Gb olmak üzere hafıza seçenekleri mevcut

Renk Seçenekleri:
Siyah ve Simsiyah (parlak siyah) olmak üzere iki yeni renk mevcut

4G Bağlantısı:
LTE (cat.9) 450Mbps ile 4g indirme hızı arttırılmış – [6S (cat6) 300 Mbps]

Hoparlör:
Çift stereo hoparlör ile bir gelişme mevcut (çift hoparlör sadece yatay ekranda kullanılıyor)

Suya ve toza dayanıklılık:
IP67 suya ve toza dayanıklılık sertifikası ile bu özellik getirilmiş

Kulaklık girişi:
Bu bir geliştirmemi bilmiyorum ama kulaklık girişi kaldırılmış ve kulaklık artık sarj girişinden bağlanacak (ayrıca kutu içeriğinde olması muhtemel bir aparat ile eski 3.5m kulaklıklarımızı kullanabileceğiz)

Konunun başındada belirttiğimiz gibi sadece farklılıklara deyinmeye çalıştık arkadaşlar

Görüldüğü gibi İPhone 7 ile 6S arasında beklendiği kadar fark yok gibi (en azından kasada ciddi yenilik bekliyordum)

En kayda değer farklar neler dersek suya dayanıklılık, kamera ve işlemci diyebiliriz.

Gelelim asıl soruya İPhone 6S kullanan birinin İPhone 7 geçmesi için yeterli neden varmı?

Yada İPhone almak isteyen biri aralarında yaklaşık 1000 TL fark varken hangisini tercih etmeli?

Karar sizin tabi arkadaşlar, biz farklara dikkat çekmek istedik, elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve MaxipmaN

Enes

Enes

Üye
İPhone 6 kullanıyorum. Şu durumda İPhone 7'ye geçme isteği dahi oluşmadı bende. İPhone 6 yavaş kaldı belki ama günlük kullanımda gayet yeterli. Ne zaman İP6 "tırt" derse o zaman Android'e geçme zamanı gibi. Apple üzdün kardeş :)

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6 ve 'Şeref'

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Zaten İPhone 6 da gayet hızlı bir cihazdı 7 de işlemcinin bu kadar hızlı olması çok önem arz etmiyor dediğiniz gibi.

• Beğen
Tepkiler: Enes
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
iPhone 7 olduğuna dair bir his oluşturmadı bende. iPhone 6S geliştirilip iPhone 6SS gibi bişey olmuş. Ciddi anlamda "İŞE YARAR" tek fark su geçirmezlik bana göre.
Bunun dışında kağıt üstündeki rakamları pek önemsemiyorum çünkü bazı oyun testlerinde takılmalar gördüm. Fusion gibi havalı isimler 2+2 işlemci özellikleri reelde abartıldığı gibi bir fark oluşturmamış.
Yani 6S'i olan bir adamın 7'ye geçmesi için ayda 10000₺ ve üstü kazanan rahat biri olması lazım aksi kişiler teknolojik ihtiyaçla alakası olmayan parasınada kendine de yazık eden insandır.
iPhone 6'dan bile geçmeye gerek yok bence. Ben bir 5S kullanıcısı olarak gerçekten telefonumda bir eksiklik hissetmiyorum. Sadece 4" ekranım 4.7" olsa fena olmaz ama olmasada olur kıvamdayım sadece bu. Tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor cihazım 6'ya bile geçmeye gerek görmezken 7'ye özenmedim bile.
Ha dediğim gibi gelirim 10000 ve üstü olsa sadece ekrana niyet ettiğimden almışkende iOs güncellemelerim gittiği yere kadar gitsin diye 7 alırdım bi de su geçirmezlik. Sadece bu üçü.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
bmw_m6

bmw_m6

Üye

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN, Esendağlı, Cezzbedici3 ve 1 kişi daha

blackcemre

Üye
Çift hoparlör Nasıl sadece yatay ekranda kullanılıyor telefon düz olduğunda o hoparlör den ses gelmiyor mu?

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çift hoparlör Nasıl sadece yatay ekranda kullanılıyor telefon düz olduğunda o hoparlör den ses gelmiyor mu?
Evet yatay ekranda normalde görüşme yaparken kullanılan hoparlör devreye giriyor yani oyunlar film vs gibi içerikerde kullanılıyor.

Üst Alt