Galaxy S3 i9300 [ROM][i9300][5.0.X] Dirty Unicorns 5.0 [UNOFFICIAL]

Sponsorlu Bağlantılar

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
[ROM][i9300][5.0.X] Dirty Unicorns 5.0 [UNOFFICIAL]

ÖNEMLİ
Kurulum sırasında yaşayacağınız herhangi bir sorundan dolayı şahsım ve Maxicep sorumlu tutulamaz.Lütfen risklerini bilin ve onun bilinciyle yükleyin.

KURULUM
Öncelikle ilk defa rom kuracaksanız ve telefonunuz rootlu değilse buradaki adımları sırasıyla uygulayacağız.Eğer rootluysa bu adımları atlayabilirsiniz.

ROOT İŞLEMİ
Öncelikle gerekli olan dosyalarımızı indirelim.

Samsung usb sürücüleri;eğer odin telefonunuzu görmezse indirmeniz ve kurmanız gereken dosyadır.Eğer görüyorsa onu indirmenize gerek yok.
Dosyalarımızı indirdikten sonra;
Telefonunuzun ''Ayarlar'' kısmına girin.Geliştirici seçeneklerine tıklayın.(Eğer ayarlarda gözükmüyorsa; ''Telefon hakkında'' kısmına girin ''Yapım numarası''na 7 kez tıklayın.)
Geliştirici seçeneklerinden ''Usb hata ayıklama'' seçeneğini aktif edin.

Sonra telefonunuzu kapatın.Kapandıktan sonra ''Ses kısma'',''Home'' ve ''Güç'' düğmelerine aynı anda basılı tutalım.Böyle bir ekran bizi karşılayacak;

''Ses açma'' tuşuna basarak ''Download'' moda alalım.
Sonra indirmiş olduğunuz driverleri yükleyelim.
Ardından ''Odin''i açalım ve telefonu usb kablo yardımıyla pc'ye bağlayalım.
Odin tanıdığı zaman böyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

Sonrasında ''PDA'' kısmına tıklayıp indirmiş olduğunuz root dosyasını seçelim.

Ardından ''Start''a basalım ve işlem başlasın.Başladığında böyle bir ekran bizi karşılayacak.

Bu arada telefon bir kaç kez yeniden başlayacaktır telaş yapmanıza gerek yok.
Root işlemi tamamlandıktan sonra;

''Pass'' yazısını gördüğümüzde telefonu çıkartabiliriz,artık telefonumuz root iznine sahip.
Şimdi gelelim Cwm yüklemeye.Cwm ile ilgili bilgiye bu konudan ulaşabilirsiniz.

CWM KURULUMU
sayfadan telefonunuza uygun olan cwm'yi indirdikten sonra tekrar telefonu ''Download'' moda alıp bilgisayara bağlayın.Odin'i açın ve ''PDA'' kısmından indirdiğimiz dosyayı seçin.Start'a basın ve kurulum tamamlansın.

ROM KURULUMU
Şimdi gelelim asıl olaya;
Yukarıdaki işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra artık romu yüklemeye geçebiliriz.Rom dosyalarını telefona usb kablo ile atalım.
Telefonu kapatalım ve ''Ses açma'',''Home'',''Güç'' tuşlarına aynı anda basalım.Biraz bekledikten sonra bizi cwm ekranı karşılayacak;

Bu ekranda; eğer dokunmatik yüklemediyseniz ses tuşlarıyla kontrol edip güç tuşuylada eylemi gerçekleştireceksiniz.
Öncelikle ''Wipe data/factory reset''e basalım ve bize emin misiniz diyecek aynı şekilde devam edelim ve telefonumuz sıfırlansın.(Bu işlem telefonu ilk haline döndürecektir ve herşey silinecektir.Yedeklerimizi almayı unutmayalım.)
Sonra ''Wipe cache partition''a basalım.
En son ''Advanced kısmından ''Wipe dalvik cache'' yaptıktan sonra romu kurmaya geçebiliriz.
''Install zip from sdcard'' a tıklayalım ve romun olduğu klasörü bulalım.Zip uzantılı dosyayı bulup kurulumu tamamlayalım.Aroma installer olduğu için kurulum oldukça basittir.Bir sorun olursa sorabilirsiniz.Kurulum tamamlanınca telefon yeniden başlayacaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir panik yapmayın ve bitene kadar bekleyin.

Ekran Görüntüleri

Son düzenleme:

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Emeğine sağlık Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Joker
Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim abi

Musti190738

Musti190738

Üye
şarjı falan nasıl stabillik ve akıcılık

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
şarjı falan nasıl stabillik ve akıcılık
Ben kullanıyorum şuan gayet hızlı ve stabil.Boeffla ile çok daha iyi oluyor.Şarj konusun da birkaç günlük deneyim sonucunda sağlıklı bir veri elde edilebilir o yüzden bişey diyemiyorum.

fuatkrts

Üye
şarj konusunda görüşlerini bildirirsen bizde deneyebiliriz kardeşim :)

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Birkaç gün sonra kullanım sonucunu paylaşırım ama bu kullanıcıya bağlı bir durum benim gibi elinizden düşmüyorsa telefon haliyle batarya performansı kötü olur.Fakat normal kullanımda gayet yeterli.Diğer lollipop romlarından daha iyi hatta bence.

Musti190738

Musti190738

Üye
Birkaç gün sonra kullanım sonucunu paylaşırım ama bu kullanıcıya bağlı bir durum benim gibi elinizden düşmüyorsa telefon haliyle batarya performansı kötü olur.Fakat normal kullanımda gayet yeterli.Diğer lollipop romlarından daha iyi hatta bence.
peki kardeş bu romu mu önerirsin yoksa resurrection remix lolipop mu yoksa
Cyanogenmod 12 Android 5.0.2 Unoffical [ cm 12 s3 i9300 ] [Weekly 9.0] bu rom u mu acil cevaplarsan sevinirim

Musti190738

Musti190738

Üye
Ben şuan bunu kullanıyorum ressurection romu kullanalı çok oldu hatırlamıyorum tam ama ondan da memnun kalmıştım.3'ü arasından ben bu romu seçerim şahsen.
peki akıcılık batarya stabillik falan nasıl
gapps falan kurulacak mı

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
peki akıcılık batarya stabillik falan nasıl
gapps falan kurulacak mı
Bunu ikinci soruşun zaten cevapladım gayet stabil ve hızlı :) batarya konusunu da açıkladım.Romu kurduktan sonra dirty tweaks bölümünde en sağ kısımda download center var oradan gapps indirip flashlayabilirsin.

Musti190738

Musti190738

Üye
Bunu ikinci soruşun zaten cevapladım gayet stabil ve hızlı :) batarya konusunu da açıkladım.Romu kurduktan sonra dirty tweaks bölümünde en sağ kısımda download center var oradan gapps indirip flashlayabilirsin.
sim kartımı görmüyor

Son düzenleme:

fuatkrts

Üye
aynen sim kartı görmüyor varsa bi çaresi ??

Musti190738

Musti190738

Üye
aynen sim kartı görmüyor varsa bi çaresi ??
aynen kardeşim bu romu yükledim sim kartı kendi kendine puk falan istedi teli kapattım açtım sim kart çöp okumuyor bugün yedek sim çıkarttırdım qs romunu kurdum gene okumadı başka telefona taktım okudu herşey bu romu kurunca oldu

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Arkadaşlar telefonu yere düşürüp ekranı kırdım o yüzden batarya süresi işi yalan oldu kusura bakmayın.Arkadaşlar sorunun kaynağını araştıracağım bir çözüm bulursam da paylaşacağım.Ama herşeyden önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar romu tekrar kurmayı denesinler şimdilik başka bir çözüm yolu bilmiyorum malesef.

Musti190738

Musti190738

Üye
Arkadaşlar telefonu yere düşürüp ekranı kırdım o yüzden batarya süresi işi yalan oldu kusura bakmayın.Arkadaşlar sorunun kaynağını araştıracağım bir çözüm bulursam da paylaşacağım.Ama herşeyden önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar romu tekrar kurmayı denesinler şimdilik başka bir çözüm yolu bilmiyorum malesef.
kardeş 3 defa kurdum aynı herşey bu romu yükledikten sonra oldu

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
bende geçen düşürdüm.sarj soketi çatladi. içim içimi yedi valla. takıntı var bide bende soyucam orayı iyice açılacak :)

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kardeş 3 defa kurdum aynı herşey bu romu yükledikten sonra oldu
Dostum gece bakacağım bir çözümü var mı diye ben de 2 kez kurdum ama asla böyle bir sorunla karşılaşmadım.Duruma göre seni bilgilendireceğim.

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bende geçen düşürdüm.sarj soketi çatladi. içim içimi yedi valla. takıntı var bide bende soyucam orayı iyice açılacak :)
Kötü bir takıntı :) geçmiş olsun sana da
Arkadaşlar sim kart sorunundan konuda bahsedilmiş fakat herhangi bir çözüm söylenmemiş bayağı bir araştırma yaptım fakat ben de birşey bulamadım.Ben bu konuyu açtığım da böyle bir sorunun varlığından bile haberim yoktu ve ben de hiç sorun yaşamadığım için paylaşmak istedim.Sorun yaşayan arkadaşlardan kendi adıma özür dilerim.Yeni güncelleme gelene kadar konunun kilitlenmesini rica ediyorum.Bir çözüm bulursam özelden size yazacağım arkadaşlar.Keyifli forumlar dilerim.
@Nextman @Musti190738 @fuatkrts

Son düzenleme:

Üst Alt