Karşılaştırma Samsung Galaxy S6 vs HTC One M9

Sponsorlu Bağlantılar

adı lazım değil

adı lazım değil

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S6 vs HTC One M9
ayrıntılı karşılaştırmasını şu şekilde yapalım:

(m9=htc, s6=samsung)

kasa ve tasarım:
m9: tek parça alüminyum kasa gorilla glass 4 kaplama ekran.
s6: kenar kısımlar metal, ön ve arka ise gorilla glass 4 cam

m9 tek parça alüminyum kasası ile biraz daha önde. samsung ise cam arka kısmı ile düşürülünce masraf çıkara çağa benziyor. tasarım olarak m8 un güncellenmiş hali gibi duran m9, bu haliyle bile galaxy grand ve s4 karışımı olan s6 dan çok daha iyi.

sonuç: m9>s6

işlemci:
m9: snapdragon 810 ve adreno 420
s6: exynos 7420 ve mali t760

s6'nın exynos işlemcisi benchmark testlerinde s810 dan çok az daha iyi olduğunu kanıtladı. fakat benchmark sonuçlarının yanılta bildiğini ve geliştirilmiş de olsa touchwiz un sense den geride olduğunu bildiğimizden bu konuda yorumu telefonları elimize alınca yapabileceğiz. öte yandan m9 daki adreno grafik birimi mali den üstün olabilir.

sonuç: m9=s6

ekran:
m9: 1080p full hd ekran, 441 ppı
s6: 2k qhd ekran 580 küsür ppı

ekran konusunda s6 tartışmasız önde fakat, 2k ekranların batarya yı emerek tükettiğini hepimiz biliyoruz. samsung, yeni nesil ekranların daha az güç tükettiğini ifade etse de 1080p neyinize yetmiyor kardeşim? ayrıca grafik işlemcisi de 2k ekrandan zorlanacaktır. htc deki 5 inç 1080p ekran s810 işlemci ile adeta performans patlaması yapacaktır.

sonuç: m9=s6

kamera:
m9: 20 mp arka, 4 up ön kamera
s6: 16 mp arka, 5 mp ön kamera

kamera olarak htc bir adım önde fakat samsung kamera yazılımını geliştirerek ois desteği ve geniş açılı lens eklemiş. ön kameralarda 4 up'ye karşı 5 mp çok şanssız gözüküyor.

sonuç m9>s6

pil ve ses:
m9: 2880 mah, htc boomsound™ hoparlör
s6: 2550 mah, stereo hoparlör

görüldüğü üzere samsung yeni cep telefonundan batarya yı küçültme yoluna gitmiş. bu aslında çok büyük bir tehlikeye (!) işaret olabilir yani 1 günü zor çıkaran bir akıllı telefon. htc ise batarya konusunda kendini geliştirmiş. m8 in 1,5 giden bataryasından daha iyi bir performans olacak olması, onu ustun kılıyor. samsung un stereo hoparlör leri boomsound hoparlörlerin gerisinde kalabilir. ayrıca s6 nın pili artık çıkartılamayacak.

sonuç:m9>s6

depolama:(temel modeller esas alınarak)
m9: 32 gb ve micro sd
s6: 32 gb

htc, bu konudaki eksikliğini kapatarak sd kart slotu eklemiş. samsung ise sd kart slotundan feregat etmiş.

sonuç: m9>s6

işletim sistemi ve diğer:
m9: android 5.0 lolipop ve sense arayüz
s6: android 5.0 lolipop ve touchwiz arayüz

işletim sistemleri aynı olan 2 cihaz farklılıklarını arayüz de ortaya koyuyor. samsung un kötü ünlü touchwiz arayüzünün biraz daha geliştirilmesini umuyoruz. htc sense ise samsung dan çok daha başarılı. diğer özellikler konusunda ise s6 öne çıkıyor. parmak izi ve kalp ritim sensörü yerinde dururken, bazı faydalı yazılımsal özellikleri ile m9 un önüne çıkıyor.

sonuç: s6>m9

sonsöz:

htc, m8 deki eksiklerini çoğunu kapatmış gözüküyor. samsung ise kalite eksiklerini kapatıp yeni sorunlar açmış. teknik olarak s6 önde olsa da iş kullanıma gelince htc bayrağı devralıyor.
fiyat konusunda ise s6 eskisi kadar ucuz olmayacak, onu da belirtelim.

toplam: m9:6 puan, s6: 3 puan
m9>s6

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ayrıca S6 (143.3 x 70.8 x 6.9mm(
(138 Gram)

adı lazım değil

adı lazım değil

Üye
    Konu Sahibi
Eksiklerim olursa söyleyin

KayraBey

KayraBey

Üye
Eyvah eyvah vs konuları peydah olmaya başladı :D

PriZm

PriZm

Üye
1) Mali-T760 Adreno 420 den çok daha güçlü.

2) Megapixel herşey olmadığı gibi hTC'nin UltraPixel teknolojisinin tamamen boş bir olay olduğunu belirtmek isterim. Dahası OIS S6 için fazlasıyla bir artı. Ön kamerada gerçek zamanlı HDR'da mevcut. Arka kamerada ise F1.9 ile daha iyi gece çekimi performansı sunacaktır.
(Örnek: Nokia N8 : F.2.8 ne kadar düşük değer olursa gece çekimi o kadar iyi olacaktır.)

3) İki arayüzünde ayrıntılı bir review videosu mevcut değil. Dahası touchwiz'in kasma haricinde bir kötü ünü yok. Velhasıl diğer firmaların yazılımlarında olmayan özellikleri barındırdıktan sonra kasma olması normal gibi geliyor.

4) S6 da yeni bir batarya teknolojisi ile beraber çok daha düşük nanometreli bir işlemciyi de ortaya katacak olursak aradaki amper değerinin bir önemi olmayacaktır.

Bunların haricinde S6 nın üstünlüklerini sayacak olursam;

1) Dahili kablosuz şarj
2) MST
3) Hareket eden objeyi takip eden otofocus

Kıyaslamanızı tekrar gözden geçirin derim.

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN, B.A.R.O.N ve Koradam

Koradam

Üye
Tamamen saçma ve taraflica karşılaştırma olmuş .
Ayrıca sunu kafaniza monde edin MP asla fotoğraf kalitesini arttırmaz . Sensorler nohut kadar olduğu için her iki kameranın performansi yazilima ve lense bakıyor o yüzden ayni kamera uygulaması ile ayni ortamda karşılaştırılmalı

0MG90

0MG90

Üye
Ne olursa olsun S6'yı hayatta almam.

• Beğen
Tepkiler: adı lazım değil
wpfurkan

wpfurkan

Üye
The verge'e göre m9'un kamerası yine dandikmiş.

@~N.A.W.Y~
Mali daha güçlü olmasına karşılık 420'e göre full hd değil 2k görüntü üreteceği için farkın çok büyük olmayacağını tahmin ediyorum.

S6'da ddr4 ram olmasını unutmayalım gençler.

Koradam

Üye
The verge'e göre m9'un kamerası yine dandikmiş.

@~N.A.W.Y~
Mali daha güçlü olmasına karşılık 420'e göre fu ll hd değil 2k görüntü üreteceği için farkın çok büyük olmayacağını tahmin ediyorum.

S6'da ddr4 ram olmasını unutmayalım gençler.
S Edge 60 bin çekiyor antutudan

Koradam

Üye
Pardon 70bin e yakin alıyor Antutu saf donanım gücünü gösteriyor

0MG90

0MG90

Üye
Boşluklara bak, birde Sony'e laf atıyorlar

erko merko

erko merko

Üye
Antutu'dan s6 yüksek alınca nedense önemli olmuyor antutu puanı:D s6 ve s6 edge gerek tasarım olsun özellikle edge, gerek geliştirilmiş kasmayan yazılım olsun,kamera,donanım falan derken m9'dan her konuda üstün bir cihaz özellikle kamera konusunda m9'a daha iyi demen gülünç olmuş :)

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
adı lazım değil

adı lazım değil

Üye
    Konu Sahibi
1- Birçok kişi yanlış anlamış bu tamamen tahminen ve eski amiral gemileri tecrübelerine göre yapılmıştır.
2- Samsung her seferinde arayüzünü geliştirdiğini ve kaymak gibi olduğunu söylüyor fakat hiçbir zaman dedikleri olmuyor.
3- Daha şimdiden S6 nın iyi olduğunu düşünenler herşeyin teknik veri olmadığını öğrensinler. En başta dediğim gibi bu tamamen tahmini bir karşılaştırma dır
Antutu'dan s6 yüksek alınca nedense önemli olmuyor antutu puanı:D s6 ve s6 edge gerek tasarım olsun özellikle edge, gerek geliştirilmiş kasmayan yazılım olsun,kamera,donanım falan derken m9'dan her konuda üstün bir cihaz özellikle kamera konusunda m9'a daha iyi demen gülünç olmuş :)
Hicbir zaman antutu puanına guvenmem ve HTC bile bu konuda şişirme yapıyor. Ayrıca note 3 ün nexus 5 in kamerasının yaninda çuvalla dığını gördüm.
Tamamen saçma ve taraflica karşılaştırma olmuş .
Ayrıca sunu kafaniza monde edin MP asla fotoğraf kalitesini arttırmaz . Sensorler nohut kadar olduğu için her iki kameranın performansi yazilima ve lense bakıyor o yüzden ayni kamera uygulaması ile ayni ortamda karşılaştırılmalı
Arka Kamera konusunda m9 ile S6 benzer olabilir, fakat on kamerada HTC alır

erko merko

erko merko

Üye
1- Birçok kişi yanlış anlamış bu tamamen tahminen ve eski amiral gemileri tecrübelerine göre yapılmıştır.
2- Samsung her seferinde arayüzünü geliştirdiğini ve kaymak gibi olduğunu söylüyor fakat hiçbir zaman dedikleri olmuyor.
3- Daha şimdiden S6 nın iyi olduğunu düşünenler herşeyin teknik veri olmadığını öğrensinler. En başta dediğim gibi bu tamamen tahmini bir karşılaştırma dır

Hicbir zaman antutu puanına guvenmem ve HTC bile bu konuda şişirme yapıyor. Ayrıca note 3 ün nexus 5 in kamerasının yaninda çuvalla dığını gördüm.
Note 3 ve nexus 5 kamera karşılaştırması gösterini atsana bir bakayım merak ettim nasıl daha iyi oluyor nexus 5, arayüz gerçekten değişti kullanmadan bok atmayın kardeşim git bir mağaza note 4 kullan farkı gör, 2 yıllık s4 bile yeni arayüzle daha hızlı oldu

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yaptigin test çöp dostum. NAWY aciklamis olayı zaten daha fazla uzatmaya gerek yok. Sony kadar geniş çerçeve var ama onun bir sebebi var bunuda bilin istedim orada tuşlar duruyor :oke:

adı lazım değil

adı lazım değil

Üye
    Konu Sahibi
Note 3 ve nexus 5 kamera karşılaştırması gösterini atsana bir bakayım merak ettim nasıl daha iyi oluyor nexus 5, arayüz gerçekten değişti kullanmadan bok atmayın kardeşim git bir mağaza note 4 kullan farkı gör, 2 yıllık s4 bile yeni arayüzle daha hızlı oldu
Note 4 ile demiyorum not 3 ile ve ayrıca fotograflar HDR midunda çekildi maalesef elimde yok
Yaptigin test çöp dostum. NAWY aciklamis olayı zaten daha fazla uzatmaya gerek yok. Sony kadar geniş çerçeve var ama onun bir sebebi var bunuda bilin istedim orada tuşlar duruyor :oke:
Hangi konuda

Üst Alt