Tavsiye Asus X550JK-XO012D Notebook

Sponsorlu Bağlantılar

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
onu henüz deneyemedim makineyi alalı 3 hafta oldu ve bu hafta ile önümüzdeki hafta vize haftalarım,düşük detaylarda ram kullanımı düşürülerek yine oynandığını duymuştum.

Ya geçiş zamanındayız zaten.FC4,GTA5 vs. geldiğinde zaten sanmıyorum ki 4GB yetecek :) ama 8 çok rahat yetecektir birkaç yıl...
zaten oynanıyor mesela arabaya bindin hız yapınca pert

Darqos

Darqos

Üye
Sergen knk Leptop 1600 TL ye felan inermi acaba bu leptopa göz diktim :D sırf perfotmans için ve ram değişebiliyor hoşuma gitti

avcitalip

avcitalip

Üye
zaten oynanıyor mesela arabaya bindin hız yapınca pert

GTA 5 kendisi ile birlikte bana 400-500 TL'ye mal olacak gibi görünüyor,bir yandan da yazık günahtır diyorum ama:hmmmşimdi bu makineye ram şart gidip aldığımda 200-250 TL ediyor oyunun kendisi de 180-200 TL den aşağı satılmaz sanırım :( gerçi indirimle falan belki ama belki yani fiyatı düşer ki sanmıyorum : ?Al sana korsana teşvik :bangin::ehe
Sergen knk Leptop 1600 TL ye felan inermi acaba bu leptopa göz diktim :D sırf perfotmans için ve ram değişebiliyor hoşuma gitti
ben 1665TL'ye kargosu dahil teknolojikapinda.com'dan aylar önce aldım,fiyatı ucuzken yakalayacaksın alacaksın ki ben sana diyeyim alacaksan yılbaşından önce al yeni vergiler kapıda çünkü :oke:

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
korsan :naughty:

messevim

messevim

Üye
Alacaksaniz monsteri tavsiye ederim. Oyunlarda cok fena

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
  • Beğen
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
çıkar çıkar çıkmıştırda daha bizim elimize geçmez :)

Darqos

Darqos

Üye
İstanbul bileşim Sitesi Güvenilirmi arkadaşlar ???

Godson

Üye
Ben Almicam Ama Çok İyiymiş

Darqos

Darqos

Üye
Almıcam diye bişey demedimki Çok ucuz satıyor bazı yorumlarda memnun değil Orda her leptop var merak ettim :) Bu arada bu leptop nasıl

avcitalip

avcitalip

Üye
Almıcam diye bişey demedimki Çok ucuz satıyor bazı yorumlarda memnun değil Orda her leptop var merak ettim :) Bu arada bu leptop nasıl

Gerçek kullanıcısından duy,Cihazın olumsuz yönlerini söyleyeyim ;

1.si ekran çok esnek
2.si kasa hissiyatı biraz giriş seviye kalıyor
3.sü şarjı 2-3 saate bitiyor
4.sü sonicmaster hoparlörler bass konusunda bana göre biraz sınıfta kalıyor ama yöresel müziklerde 10 numara
5.si touchpad çok sesli tıklıyor
6.sı klavye ışıklandırmasız
7.si şarj aleti çok büyük
8.si HDD'ten ses geliyor ama büyütülecek bir şey kesinlikle değil,fan sesinin 10 da 1 i diyeyim hissedilmiyor yani

olumlu yönleri ;

1.si GPU ve CPU bakımından fiyatına göre en performanslısı yani F/P ürünü
2.si soğutması çok başarılı,ısınma denen bir şey yok ilk defa karşılaşıyorum 3-4 aydır elimde
3.sü bütün oyunları ultra ayarda oynayabiliyor
4.sü dvd rom'a sahip olduğu için yerine caddy takılabilir
5.si Asus'a özel yazılımlarla iyileştirmeler yapılabiliyor(her markada var bu tip şeyler gerçi)
6.sı batarya çıkartılabiliyor
7.si baya sağlam bir kasaya sahip(her ne kadar düşürmediysem de düşürülmüş çok x550 makine gördüm)

kasa konusunda tatmin olmak için git bir teknoloji mağazasına x550 serisinden her hangi bir makineyi incele kasalar bire bir aynı sadece içindeki parçalar farklı.O linkini attığın Acer'i bu makineler çok rahat tokatlar
ama yalnız x550 olsun x551 falan başka makine

• Beğen
Tepkiler: Darqos
Darqos

Darqos

Üye
Gerçek kullanıcısından duy,Cihazın olumsuz yönlerini söyleyeyim ;

1.si ekran çok esnek
2.si kasa hissiyatı biraz giriş seviye kalıyor
3.sü şarjı 2-3 saate bitiyor
4.sü sonicmaster hoparlörler bass konusunda bana göre biraz sınıfta kalıyor ama yöresel müziklerde 10 numara
5.si touchpad çok sesli tıklıyor
6.sı klavye ışıklandırmasız
7.si şarj aleti çok büyük
8.si HDD'ten ses geliyor ama büyütülecek bir şey kesinlikle değil,fan sesinin 10 da 1 i diyeyim hissedilmiyor yani

olumlu yönleri ;

1.si GPU ve CPU bakımından fiyatına göre en performanslısı yani F/P ürünü
2.si soğutması çok başarılı,ısınma denen bir şey yok ilk defa karşılaşıyorum 3-4 aydır elimde
3.sü bütün oyunları ultra ayarda oynayabiliyor
4.sü dvd rom'a sahip olduğu için yerine caddy takılabilir
5.si Asus'a özel yazılımlarla iyileştirmeler yapılabiliyor(her markada var bu tip şeyler gerçi)
6.sı batarya çıkartılabiliyor
7.si baya sağlam bir kasaya sahip(her ne kadar düşürmediysem de düşürülmüş çok x550 makine gördüm)

kasa konusunda tatmin olmak için git bir teknoloji mağazasına x550 serisinden her hangi bir makineyi incele kasalar bire bir aynı sadece içindeki parçalar farklı.O linkini attığın Acer'i bu makineler çok rahat tokatlar
ama yalnız x550 olsun x551 falan başka makine
Anladım teşekkür ederim Bilgilendirme için Yanı anlatmak istediğin Markadan vazgeçmeyeceksin Daima Asus anlafım :oke:

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
messevim

messevim

Üye
Korsan oynayabileceğimizi de pek sanmıyorum açıkçası,Fifa 2015 korsan oynanmıyor halan daha.Rockstar da elini bu sefer sağlam tutacakmış halimiz bu olabilir ;

:hmmm

F/P olarak bakıldığında en son Asus X550JK-XO012D en iyisiydi,Monster'lar MSI'lar falan tabi ki iyi-güçlü makineler ama pahalılar :)
Asus X550JK-XO012D Harddisk ve Ram kapasitesinden dolayı kaybediyor. Ve tabii ki ekranın HD olmasından da..

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
hocam 1700e anca bu yaw :)

avcitalip

avcitalip

Üye
Asus X550JK-XO012D Harddisk ve Ram kapasitesinden dolayı kaybediyor. Ve tabii ki ekranın HD olmasından da..

HDD'ye diyecek bir lafım yok haklısınız ama RAM olarak 4 - 8 - 12 GB çeşitleri ile satılıyor + sonradan 8GB'lık modülle 12 GB sizde yapabiliyorsunuz.Ekran HD ama bu fiyata bu F/P'da FHD makine yok bir tek vector diye bir markanın modeli var oda ne olduğu belirsiz ve işlemcisi vede sanırım gpu su biraz daha kötü :)

8lik modül ;
hocam 1700e anca bu yaw :)

Hemde Asus kalitesi yani

• Beğen
Tepkiler: Darqos
messevim

messevim

Üye
HDD'ye diyecek bir lafım yok haklısınız ama RAM olarak 4 - 8 - 12 GB çeşitleri ile satılıyor + sonradan 8GB'lık modülle 12 GB sizde yapabiliyorsunuz.Ekran HD ama bu fiyata bu F/P'da FHD makine yok bir tek vector diye bir markanın modeli var oda ne olduğu belirsiz ve işlemcisi vede sanırım gpu su biraz daha kötü :)

8lik modül ;

Hemde Asus kalitesi yani

Kardeşim Marka da bir yere kadar. Ben bu makineyi aldım kupon ve indirimlerle toplam maliyeti 2500 liraya geldi. Bu özelliklerin aynısını Asus markası adı altında alsaydım en az 3500 lira para ödeyecektim. Makine canavar gibi. Isınma tatmin verici, ses çok güzel. daha ne bekleyebilirim ben bir bilgisayardan ?

avcitalip

avcitalip

Üye
Kardeşim Marka da bir yere kadar. Ben bu makineyi aldım kupon ve indirimlerle toplam maliyeti 2500 liraya geldi. Bu özelliklerin aynısını Asus markası adı altında alsaydım en az 3500 lira para ödeyecektim. Makine canavar gibi. Isınma tatmin verici, ses çok güzel. daha ne bekleyebilirim ben bir bilgisayardan ?
Asus N serisi üst seviye kasadır hocam,ben Asus ile Monster markasını kesinlikle aynı kefeye koymam çevremde çeşitli sıkıntılar yaşayan arkadaşlarım mevcut,işlemcinin i7 olması,1080p ekran ve GTX860M olması dışında ben bir üstünlük göremedim ki 1080p oyunlarda dezavantaj oluşturacaktır kaldı ki Maxwell mimarili 850M bir önceki nesil GTX860M ile hemen hemen aynı güçte bir GPU (bu monster'da hangi mimari var bilmiyorum).Kuponlarla vs. herkes uğraşamaz şahsen ben uğraşmam en uygun kim veriyorsa ondan alırım kupon demek n11'e bağımlı kalmak anlamına gelmektedir ben mesela bundan önceki bilgisayarımı pcdepo.com'dan almışken daha ucuza veriyor diye bu sefer teknolojikapinda.com'u tercih ettim yani kabaca o makinenin fiyatı 2800TL diyebiliriz ben ise aynı performansı 1.000 TL daha ucuza Asus markası ile yakalıyorum neresi mantıklı şimdi bunun ? işlemci diyeceksin tamam kabul ediyorum i7 işlemci daha iyi bir işlemcidir fakat oyunlarda önemli olan işlemci değil GPU'dur yani ben i3 işlemcinin bile sınırda dahi olsa yeteceğini düşünen bir insanım,tabi yetme-yetmeme arası bir noktada.1080p ekrana diyecek lafım yok tabi ki bende 1080p ekran isterdim fakat 1.000 TL'de ekrana veremem ki yazık günah.işin aslı maddi durumu yetersiz sıradan bir öğrenciyim bana o 1.000 TL fark çok dokunacaktır ki ben bu bilgisayarı 1675 TL'ye aldım aslında fark 1.000 TL'den de fazla fakat bu fiyatlar sürekli dalgalandığı için kesin bir fark söyleyemiyorum 1.450 TL lere x550jk alanlar bile var ilk çıktığı zaman alan bir başka bir forumdan arkadaşım mevcut :)

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
güzel cihazmış

• Beğen

Üst Alt