Telefon Tavsiyesi Samsung Galaxy Grand 2 mi LG G3 BEAT MI ? YOKSA LUMIA 1320 MI ! LÜTFEN

Sponsorlu Bağlantılar

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Grand 2 mi LG G3 BEAT MI ? YOKSA LUMIA 1320 MI ! LÜTFEN
Merhaba arkadaşlar ben Telefon almaya karar verdim ama 2 telefon arasında kaldım Telefonların isimleri şöyledir

SAMSUNG GALAXY GRAND 2 Mİ ? YOKSA LG G3 BEAT MI ! BU 2 TELEFON ARASINDA KALDIM MEDIA MARKETE GITTIM SAMSUNG GALAXY GRAND 2 ELIME DAHA IYI YAKIŞTI AMA LG G3 De Çok güzel özellikleri hangisinin çok daha iyiyiyse onu alıcam özellikle batarya konusunda GALAXY GRAND 2 NİNDE EKRANI TFT EKRAN YANİ BU TFT ESKİ BİR TEKNOLOJİ EKRAN

GALAXY GRAND 2 NIN VATAN BILGISIYARDAN GORUNTULERI :

LG G3 BEATIN VATAN BILGISAYARDAN GORUNTULERI :

Galaxy Grand 2 nin kendi sitesinden görüntüleri :

LG G3 BEAT IN KENDİ SITESINDEN GORUNTULERI :

LG G3 BEAT IŞE YARAMAZ DERSENIZ ACABA LG G2 MINI HAKKINDA DUŞUNCELERINIZ NELERDIR ?

LG G2 NIN SITESINDEN GORUNTULERI :

Yalnız şöyle bir durum var LG G3 Beatın şarj aleti 1 amperin altında buda şarjı doldurucagı zaman çok uzun bir sürede dolduruyor ayrıca kulaklıgıda dandik ufak üflemede gidicek bir kulaklık gibi ama pil olarak güzel gibi duruyor arkadaşlar başdan aşağı bir inceleme yaparak hangisini bana önerirsiniz ? Teşekür ederim!

EYER BUNLARIN 2 SİDE BİR İŞE YARAMAZ DERSENIZ ACABA NOKIA LUMIA 1320 HAKKINDA DUŞUNCELERİNİZ NELERDİR ?

NOKIA LUMIA 1320 KENDI SITESINDEN GORUNTULERI :

GOOGLEDEN RESIMLERI :

MEDIA MARKETTENDE BAKTIM 1320 BAYAGI BUYUK :D CEBE KESINLIKLE SIGMAZ YUKARIDAKI 2 SI BI İŞE YARAMAZ DERSENIZ NOKIA LUMIA 1320 ALICAM !

Son düzenleme:

MaxipmaN

Üye
birazdan gelecek yorumlar:Nexus 5 veya lg g2 al

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu, Rainesto ve spacekiller
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Kullanım amacınızı yazabilirseniz size 1320 konusunda bilgi verebilirim.

spacekiller

spacekiller

Üye
Açıkcasını istersen 1320 kürek gibi ama kullanım amacına bağlı. Samsung'un alt seviyelerine hiç bulaşma güncellemenin g sini alamazsın. G3 beat desen aralarında alınabilir bi telefon fakat benim tavsiyem LG G2:yuru

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle kullanma amacımı söyliyim Güncel programları telefona yükliyecegim Arama konuşma internete girme whatsapp vs bu tür şeyler :) Nokia Lumia 1320 :) elime aldım cok güzel bir deseni var. birde kocaman eski telefonum Lumia 520 idi :)

1320 hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim. LG G2 1300 tl de o kadar bütçem yok

bilgi alabilrimiyim acaba ? :)
Açıkcasını istersen 1320 kürek gibi ama kullanım amacına bağlı. Samsung'un alt seviyelerine hiç bulaşma güncellemenin g sini alamazsın. G3 beat desen aralarında alınabilir bi telefon fakat benim tavsiyem LG G2:yuru

Kürek gibi derken ? :) kötümü iyimi ?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
LG G2 950 liraya düştü kampanyalarla.

Rainesto

Rainesto

Üye
Şöyle kullanma amacımı söyliyim Güncel programları telefona yükliyecegim Arama konuşma internete girme whatsapp vs bu tür şeyler :) Nokia Lumia 1320 :) elime aldım cok güzel bir deseni var. birde kocaman eski telefonum Lumia 520 idi :)

1320 hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim. LG G2 1300 tl de o kadar bütçem yok

Eski telefonun 520 ise 1320 yi az uz tahmin edebirsin aynı sistem

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 950 liraya düştü kampanyalarla.

Hangi Kampanya ve nerede ben hiç bir yerde göremedimde .. ? o dediğin bence LG G2 mini.
Eski telefonun 520 ise 1320 yi az uz tahmin edebirsin aynı sistem

Ama program desteği olarak andoridi geçemedi hala yeni bir işletim sistemi olduğu için :( yani android çok daha fazla açıkçası lumiadan bıktığımı söyleyebilirim :) Samsungun alt modelleride alınmaz diyorlar gerçi neyi alçağa karar veremedim :( tel kalmadı ortada :D

Bazı arkadaşlar LG G2 minide diyorlarda Şöyle bir karşılaştırma istiyorum LG G2 minimi yoksa Lumia 1320 mi hangisi tercihiniz olurdu ??? LG G2 mininin arka kamerası Lumiadan yüksek.

Arkadaşlar Kliksada neden bu kadar ucuz normalde bunun fiyatı 1300 tl? Ve şöyle bir sorum var Kliksa Telefon açısından güvenilirmi?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Hangi Kampanya ve nerede ben hiç bir yerde göremedimde .. ? o dediğin bence LG G2 mini.

Ama program desteği olarak andoridi geçemedi hala yeni bir işletim sistemi olduğu için :( yani android çok daha fazla açıkçası lumiadan bıktığımı söyleyebilirim :) Samsungun alt modelleride alınmaz diyorlar gerçi neyi alçağa karar veremedim :( tel kalmadı ortada :D

Bazı arkadaşlar LG G2 minide diyorlarda Şöyle bir karşılaştırma istiyorum LG G2 minimi yoksa Lumia 1320 mi hangisi tercihiniz olurdu ??? LG G2 mininin arka kamerası Lumiadan yüksek.

Arkadaşlar Kliksada neden bu kadar ucuz normalde bunun fiyatı 1300 tl? Ve şöyle bir sorum var Kliksa Telefon açısından güvenilirmi?
Bahsettiğim kampanya buydu. Bi de avantajix kullanırsan 10-20 lira da ordan gelir. Daha uyguna almış olursun.

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
Bahsettiğim kampanya buydu. Bi de avantajix kullanırsan 10-20 lira da ordan gelir. Daha uyguna almış olursun.

Yalnız bu LG nin Garantisi Altında değil Kliksanın garantisi alında Genpa gibi yerlere gönderemezsin Parelel ithalat. Ben LG nin tesislerinin garantisinde almak istiyorumda :) Kliksanın kendi servisine gönderiyor artık nereyle anlaşmalıysa :D Aslında suan şeye takılı kaldım

LG G2 minini Lumia 1320 mi Gerçekden diğer arkadaşlar samsungun alt modeline bakma dediklerini için bu 2 seçenek kaldı elimde :D veya bütçeyi bayağı zorlarsam G2 direk alırımda suan bu 2 seçenekden birini seçmem gerekiyor.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
1320 öncelikle batarya konusunda gayet başarılı. Ortalama bir kullanıcı şarjı 1 günde bitiremez.
1gb ram olması uygulama ve oyun konusunda sıkıntı yaşatmaz.
Güncelleme konusunda sıkıntı yaşatmaz ama Microsoft güncellemeleri geç veriyor.
Kamera gündüz çekimlerinde güzel sonuçlar verirken gece çekimlerinde vasatı geçemiyor.
Lumia 520 kullandığınız için wp yi az çok biliyorsunuz. Wp10 ile değişim olacaktır.

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
1320 öncelikle batarya konusunda gayet başarılı. Ortalama bir kullanıcı şarjı 1 günde bitiremez.
1gb ram olması uygulama ve oyun konusunda sıkıntı yaşatmaz.
Güncelleme konusunda sıkıntı yaşatmaz ama Microsoft güncellemeleri geç veriyor.
Kamera gündüz çekimlerinde güzel sonuçlar verirken gece çekimlerinde vasatı geçemiyor.
Lumia 520 kullandığınız için wp yi az çok biliyorsunuz. Wp10 ile değişim olacaktır.

Aynen efendim Lumia 520 kullandığım için 1320 yi tahmin edebiliyorum Windows phone 10 hakkında bilgi alabilirmiyim biraz ? SUAN WP 8.1 mevcut?

Birde şöyle bir sorunum var Sizinde bilgidiniz gibi ilk şarj cok önemlidir ama lumiyayı ne zaman şarja taksam telefon açılıyor ve açık olarak şarj oluyor ve ben telefonu ilk şarj yaptığımda kapalı olmasını istiyorum aynı şekilde ne zaman şarj edersem bunun için ne yapmam lazım ? yani lumia 520 böyleydi hep açık şarj oldu.

Bu arada Android Lollipop güncellemesi gönderilmeye başlanmış test yayınında suan :)

Son düzenleme:
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Aynen efendim Lumia 520 kullandığım için 1320 yi tahmin edebiliyorum Windows phone 10 hakkında bilgi alabilirmiyim biraz ? SUAN WP 8.1 mevcut?

Birde şöyle bir sorunum var Sizinde bilgidiniz gibi ilk şarj cok önemlidir ama lumiyayı ne zaman şarja taksam telefon açılıyor ve açık olarak şarj oluyor ve ben telefonu ilk şarj yaptığımda kapalı olmasını istiyorum aynı şekilde ne zaman şarj edersem bunun için ne yapmam lazım ? yani lumia 520 böyleydi hep açık şarj oldu.

Bu arada Android Lollipop güncellemesi gönderilmeye başlanmış test yayınında suan :)

Windows Phone işletim sisteminde kapalı şarj imkânı yok. Telefonu şarja takınca kapalı olan cihaz açılır. Telefonu ilk şarjdan önce bitene kadar kullanıp şarja takıp dolana kadar şarjdan almamak lazım. Şarjı doğru yaptıkça telefonun bataryası yerine oturuyor. Uzun ömürlü bir bataryaya sahip 1320.

Wp 10 ile sistemde 5000 civarında api açılacak.(Yanlış hatırlamıyorsam tabi) Buda oyun ve uygulamalarda daha çok özelik ve yeni gelişmelere sebep olacaktır. Birde 4.7" (emin değilim) üzeri ekrana sahip cihazlar için multi Windows özelliği gelecek. Tek ekranda çeşitli uygulamalar açılabilecek. ( Youtubeden müzik dinlerken ekranı bölüp başka bir uygulama açabilmek gibi).

Hatta wp genel bölümünde wp10 geliyor isimli konuya göz atabilirsiniz. Linki birazdan eklerim.
Haber - Windows (Phone) 10 Geliyor - MaxiCep

furkankaya559758

Üye

Fazla oyun oynamazsan Lumia 1320 işini rahatlıkla görür.

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone işletim sisteminde kapalı şarj imkânı yok. Telefonu şarja takınca kapalı olan cihaz açılır. Telefonu ilk şarjdan önce bitene kadar kullanıp şarja takıp dolana kadar şarjdan almamak lazım. Şarjı doğru yaptıkça telefonun bataryası yerine oturuyor. Uzun ömürlü bir bataryaya sahip 1320.

Wp 10 ile sistemde 5000 civarında api açılacak.(Yanlış hatırlamıyorsam tabi) Buda oyun ve uygulamalarda daha çok özelik ve yeni gelişmelere sebep olacaktır. Birde 4.7" (emin değilim) üzeri ekrana sahip cihazlar için multi Windows özelliği gelecek. Tek ekranda çeşitli uygulamalar açılabilecek. ( Youtubeden müzik dinlerken ekranı bölüp başka bir uygulama açabilmek gibi).

Hatta wp genel bölümünde wp10 geliyor isimli konuya göz atabilirsiniz. Linki birazdan eklerim.
Haber - Windows (Phone) 10 Geliyor - MaxiCep

Peki efendim benim yapmam gereken suan telefonla birlikte gelen ufak şarjı bitirip önemli ilk şarjı yapmak dimi ? ama maalesef telefon acık olucak ne ise Ben şarjdam tam verim almak istiyorum! bunun için kaç saat şarjda bırakmam gerekiyor ilk şarj için? 72 saat yeterlimi ? Bataryayı çok uzun ömürlü ve sağlıklı bir biçimde başlatmak istiyorum. yalnız şöyle bir şey buldum

Bunu okursan sevinirim ilk şarj ile sonraki şarjların arasında fark yokmuş fazla. Ama ben şöyle biliyordum Bataryanın içindeki Kömürlerin ilk şarj için iyi yanması gerekiyormuşda Microsoft abi böyle bir şey yazmış :) sen iyi bilirsin. Az önce Vatan Bimekse felan baktımda 1320 ile 1520 Yenimi geliyor türkiyeye böyle az yerde var vatandada stokda yok diyor yoksa bunlar telefonu gerimi çekiyorlar ? :D

Fazla oyun oynamazsan Lumia 1320 işini rahatlıkla görür.

Yok zaten oyun oynamıyorum Günlük işler konuşma arama internette gezinme Sosyal media vs vs . o tarz şeyler

Son düzenleme:
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Peki efendim benim yapmam gereken suan telefonla birlikte gelen ufak şarjı bitirip önemli ilk şarjı yapmak dimi ? ama maalesef telefon acık olucak ne ise Ben şarjdam tam verim almak istiyorum! bunun için kaç saat şarjda bırakmam gerekiyor ilk şarj için? 72 saat yeterlimi ? Bataryayı çok uzun ömürlü ve sağlıklı bir biçimde başlatmak istiyorum. yalnız şöyle bir şey buldum

Bunu okursan sevinirim ilk şarj ile sonraki şarjların arasında fark yokmuş fazla. Ama ben şöyle biliyordum Bataryanın içindeki Kömürlerin ilk şarj için iyi yanması gerekiyormuşda Microsoft abi böyle bir şey yazmış :) sen iyi bilirsin. Az önce Vatan Bimekse felan baktımda 1320 ile 1520 Yenimi geliyor türkiyeye böyle az yerde var vatandada stokda yok diyor yoksa bunlar telefonu gerimi çekiyorlar ? :D

Yok zaten oyun oynamıyorum Günlük işler konuşma arama internette gezinme Sosyal media vs vs . o tarz şeyler

Li-on pil teknolojisinde isteseniz de fazla şarj edemezsiniz. Pil dolunca şarjı keser. O yüzden 72 saat şarj edin lafı şehir efsanesidir.

Ayrıca kömür mü? O yazıyı yazan kimse ne kullanıyorsa aynısından istiyorum bende:)

1320 ve 1520 yeni değil bu piyasada.1520 wp8de amiral tabir edilen bir cihazdır.1320 ise büyük ekran orta segment cihazdır.

Piyasa da bulunmama nedeni az sayıda cihaz getirmeleri. Malum android 100 telefon satarken wp8 5 tane bile satmıyor. Alacak olana bile satıcılar wp8 alınmaz diye kötülüyorlar. Sanki Samsung htc veya Google bu satıcılara prim ödüyor!

Oyun oynayan biri değilsen sosyal medya ve internet için 1320 iyi bir tercih olabilir.

Rainesto

Rainesto

Üye
Oyun oynayan birisi değilmişsin kesinlikle 1320

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
Li-on pil teknolojisinde isteseniz de fazla şarj edemezsiniz. Pil dolunca şarjı keser. O yüzden 72 saat şarj edin lafı şehir efsanesidir.

Ayrıca kömür mü? O yazıyı yazan kimse ne kullanıyorsa aynısından istiyorum bende:)

1320 ve 1520 yeni değil bu piyasada.1520 wp8de amiral tabir edilen bir cihazdır.1320 ise büyük ekran orta segment cihazdır.

Piyasa da bulunmama nedeni az sayıda cihaz getirmeleri. Malum android 100 telefon satarken wp8 5 tane bile satmıyor. Alacak olana bile satıcılar wp8 alınmaz diye kötülüyorlar. Sanki Samsung htc veya Google bu satıcılara prim ödüyor!

Oyun oynayan biri değilsen sosyal medya ve internet için 1320 iyi bir tercih olabilir.

Kömürü Türkcell TIM Deki arkadaşlar diyordu :D oradan aklımda kalmış Alınca ilk şarjı bitirip 0 dan doldurucam bakalım sonumuz hayır ola :P Ama WP Hala oturmadı ya :/ Şu Outlook ile rehber birleşik ya o çok canımı sıkıyor Hatta midemi bile bulandırıyor diyebilirim :D Kliksaya baktım LG G2 Paralel ithalat diyorda ilk başda herkez önermişdide sonradan vazgeçtim 1320 yi görünce Kulaklıgı ve Bataryası çok hoş Nokianın ama sistemi daha tam oturmadı :/ inşallah en kısa sürede toparlar.

Evet Oyun oynayan biri değilim :)

Oyun oynayan birisi değilmişsin kesinlikle 1320

Aynen Umuyorumki işime yaricaktır

spacekiller

spacekiller

Üye

iyi fakat çok büyük 1320 yerine zenfone 6 alabilirsin
Yani 6" için wp 1320 android zenfone6

Flody

Flody

Üye
    Konu Sahibi
iyi fakat çok büyük 1320 yerine zenfone 6 alabilirsin
Yani 6" için wp 1320 android zenfone6

Zenfone 6 Tipi hiç hoşuma gitmedi gerçi :/ WP 1320 çok daha iyi duruyor Batarya vs vs :) Mediamarkte elime aldım bayagi iyi :D