Yardım Yeni Modem Alıcam Öneri Verirmisiniz

Sponsorlu Bağlantılar

06kubilay06

06kubilay06

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Modem Alıcam Öneri Verirmisiniz
arkadaşlar airties rt-204 modemım var artık yeterınce eskıdı ve kablosuzda yetmıyor 16 mbps ınternetım kablosuzda 8 ı gecmıyor ve bende yenı nesıl bı modem almaya karar verdım ama modem işlerinden hiç anlamam

evde
5 akıllı telefon
3 pc
1 tv
1 tablet
internet kullanıyo ben 2 modem buldum ama bıu kaç sıtede araştırmamın sonucunda cıhazın 5 db ı desteklemıyosa ınternetın dıger odada ncekemz vs. seyelr duydum ve tamda anlamadım sımdı 2 cıhaz arasında kaldım ama baska onerınız varsa söyleyin en iyi modem bulmaz konusudna yardımcı olun cunku bu durumdan bı an ocne kurtulmam lazım

1-http://

2-http://

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
üstteki daha iyi tp iyi markadır doğru seçim

06kubilay06

06kubilay06

Üye
    Konu Sahibi
üstteki daha iyi tp iyi markadır doğru seçim
yanıtınız için teşekkür ederimde şimdi bi antenlerde 2.4 ghz ıle 5 ghz durumu varmıs cıhaz 5 ghz yı desteklemıyorsa fealn ıse yaramazmıs dıyolar alt model 2.4 ghz herhalde o ısıme yararmı yanı fıyat sorund egıl 200 tl ye cıkabılıım ama alıncada sorun yasamak ıstemıyorum

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
o altyapı ile alakalı galiba geçen müşteri temsilcisinde öğrenmiştim altyapının destekleyip desteklemediğini öğrenmelisin

06kubilay06

06kubilay06

Üye
    Konu Sahibi
altyapımın desteklıcegını sanmıyorum cunku gelebılen en yuksek ınternet hızı 13 mbps

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
o farklı anten ile alakalı bu bizde de öyle ama desteklemiyor

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
hız ile anten farklı şeyler demek istedim.kullandığın firmanın altyapısı desteklemiyorsa boşuna alma.müşteri temsilcisine danış istersen.

06kubilay06

06kubilay06

Üye
    Konu Sahibi
hız ile anten farklı şeyler demek istedim.kullandığın firmanın altyapısı desteklemiyorsa boşuna alma.müşteri temsilcisine danış istersen.
teşekkür ederim danışıcagım bu modemelr dısında baska modem onerısı olan varmı ?bir sitede laptobun yada telefonun 5 ghz yı desteklemıyorsa işe yaramaz 2.4 almalısın dıyor sımdı dual band alsam hem 2.4 hem 5 olsa sorun olurmu bılgılendırırmısınız bugun modemı almam lazım

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
üst linkdeki modem ikisinide veriyor.bu arada senin modemin marka ve modeli ney

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye

İyi modemdir, ben v2 versiyonunu kullanıyorum :good:

06kubilay06

06kubilay06

Üye
    Konu Sahibi

İyi modemdir, ben v2 versiyonunu kullanıyorum :good:

başka bi yerdede tavsıyesını okumsutumda aynı modemden arkadasımda var çekmıyo dıye ıade etmek zorudna kaldık o yuzden airtiestende emın olamıyorumayrıca ben bunu duvara sabıtlıcem airties o konuda hıc uygun degıl

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
başka bi yerdede tavsıyesını okumsutumda aynı modemden arkadasımda var çekmıyo dıye ıade etmek zorudna kaldık o yuzden airtiestende emın olamıyorumayrıca ben bunu duvara sabıtlıcem airties o konuda hıc uygun degıl
Valla bende full çekiyo :D Ama duvara sabitleyeceksen dediğin gibi airties olmaz.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
ilk verdiğin linkler iyi kardeşimo kadar eşyaya anca yeter :pro:

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
beats

beats

Üye
Wi-fi kullanan cihazın çok olmasından dolayı kaliteli modem almakta fayda var eğer altyapıda 16 mbps hızlarına yakın ya da hızı alıyorsanız sağlam modem almak gerekli. 802.11 ac destekli bir modem ileriye yönelik olabilirdi ama şu an çoğu cihaz bu protokolü desteklemiyor, fakat modemde değiştirilebilir anten var ise bu daha büyük avantaj çekim alanı yetersiz kaldığı takdirde dbi değeri yüksek bir anten ile değiştirmek pratik bir çözüm olabiliyor. Sipariş vermişsiniz sanırım hayırlı olsun.

06kubilay06

06kubilay06

Üye
    Konu Sahibi
Wi-fi kullanan cihazın çok olmasından dolayı kaliteli modem almakta fayda var eğer altyapıda 16 mbps hızlarına yakın ya da hızı alıyorsanız sağlam modem almak gerekli. 802.11 ac destekli bir modem ileriye yönelik olabilirdi ama şu an çoğu cihaz bu protokolü desteklemiyor, fakat modemde değiştirilebilir anten var ise bu daha büyük avantaj çekim alanı yetersiz kaldığı takdirde dbi değeri yüksek bir anten ile değiştirmek pratik bir çözüm olabiliyor. Sipariş vermişsiniz sanırım hayırlı olsun.
ya ben dırek ac lere baktım 350 nın ustu rakamları gorunce vazgectım cok geldı gozume yanı 50 tl yede modem varken 350 de çok diye düşündüm evet sıparıs ettı mtesekkurler

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
sorun çıkarsa iade yapılıyor o sitede sorun olmaz tek kullandığım site bu arada hayırlı olsun