Laptop Garanti Dışında Kalır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Laptop Garanti Dışında Kalır Mı?
Arkadaşlar laptopun garantisinin bitmesine 3 ay gibi bir süre var. Aldıktan bir süre sonra ram taktım kapağı açıp. Güvenlik bandı filan yok. Sadece vidalar biraz aşındı. Şimdi yakın zamanda garantiye yollayacam ekran kartı için. Acaba bi sıkıntı olur mu? Bir de lütfen konu hakkında bilgi sahibi olanlar yazar mı?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Laptopun markası nedir ?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo V580c 59392191 Bu arada alt kapak çoğu laptoplara göre daha geniş. Açtığım zaman tüm parçaları görebiliyorum. Yalnız dışta içte hiçbir bant yoktu ve vidaların altında bazen kilit olur o bile yoktu

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bunu lenovo ile görüşmen gerekir. Öncelikle bir yokla arka kapağı açsam garanti gider mi falan diye mail at bakalım ne cevap verecekler. Çünkü bu markaya göre değişkenlik gösterebiliyor. Bazısı sorun yapmazken bazısı yapabiliyor. Bant koymadıklarına göre büyük ihtimal sorun yapmıyorlardır.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
bant olmadığına göre çıkarmazlar sorun vidalar önemli değil çünkü 2. Servisine giden cihazdada aşınmış oluyor bide onu mu inceleyecekler :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Geçen hafta ev arkadaşımın laptop unu yolladık garantiye. Asus markası. Sadece ram üstünde kapak vardı ve açılmıştı. Adamlar sorun yapmadan içerideki tüm parçaları değiştirdi.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Geçen hafta ev arkadaşımın laptop unu yolladık garantiye. Asus markası. Sadece ram üstünde kapak vardı ve açılmıştı. Adamlar sorun yapmadan içerideki tüm parçaları değiştirdi.
asus yaptıysa lenovoda yapar. Biz sorduk arkadaşla kapağı açarsanız garanti kapsamından çıkarırız dediler.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi ben yeni vida bulsam aynı renk onu taksam olmadı içine siyah oje döküp aşınmayı biraz geçirsem anlaşılır mı ki :D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
karıştırma o kadar sen oraya kadar gittikten sonra mağdur edeceklerini sanmıyorum

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız oturduğum yerde lenovo bayisi yok. Ancak kargo ile yollayabilirim.

Mr.Sun

Mr.Sun

Üye
Bende Lenovo notebook'umun içini açmak istemiştim açarken de kasayı tutan 4 tırnak kırıldı. Vidalarında rengi atmıştı biraz güvenlik bandını da biraz yıpratmıştım vidaları tekrar siyah renge boyayıp kapatım servise yolladım hiçbir sorun olmadan yapıldı

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Bende Lenovo notebook'umun içini açmak istemiştim açarken de kasayı tutan 4 tırnak kırıldı. Vidalarında rengi atmıştı biraz güvenlik bandını da biraz yıpratmıştım vidaları tekrar siyah renge boyayıp kapatım servise yolladım hiçbir sorun olmadan yapıldı
Hadi inşallah ama benim tırnaklar sağlam ve güvenlik bandı yok. Vidaları ben de boyamayı düşündüm. Hadi hayırlısı. Ama merak ettiğim konu acaba bu şekilde garanti dışı kalıyor mu ki? Mail attım cevap gelir sabahaLenovo yu aradım arkadaşlar alt kapak açılınca garanti dışı dediler. Şimdi yerine vida bulmam lazım ya da boyayıp yollamam lazım. İş üzerine iş çıktı ya

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Ssd takınca asus pc ler garantiden çıkıyor diye biliyorum. Senin cihaz için emin değilim.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
SSD hepsini bozar ama kardeşim. Onu takabilmek için 2-3 parçayı sökmek lazım çünkü. Neyse garanti dışı kalıyormuş öğrenmiş oldum

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Laptop da ssd takmak için hard diski çıkarıp cd sürücüsünü söküp takmıyor musun? Ev arkadaşımın asus marka laptop una takarken öyle yaptık çünkü. Garanti dolduğu gün adam ssd taktı :D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Evet ancak ben hard diski sökmedim msata ssd taktım bilgisayarımın anakartında boş yuva varmış takıp windowsu oraya kurdum hard disk harici disk olarak duruyor ama bilgisayara takılı bir şekilde :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
:D Öyle desene ya diğer türlü cd sürücüsü çıkarılmadan takılmıyor çünkü. Neyse şimdi ben bilgisayar tamircisine gitsem uygun vida bulup takabilir miyim? Şu an anlaşılacak tek yol vidalar.

ByKatre

ByKatre

Üye
:D Öyle desene ya diğer türlü cd sürücüsü çıkarılmadan takılmıyor çünkü. Neyse şimdi ben bilgisayar tamircisine gitsem uygun vida bulup takabilir miyim? Şu an anlaşılacak tek yol vidalar.
takılıyor hard diski yanında taşırsın usb 3 ile :)
takarken yine aşınmasın boya kendin :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
takılıyor hard diski yanında taşırsın usb 3 ile :)
takarken yine aşınmasın boya kendin :)
Bizim kastettiğimiz SSD kardeşim senin söylediğin de taşınabilir. Arada dünyalar kadar fark var. Aşınmış vidalar zaten neyini boyayayım onların

Üst Alt