Karşılaştırma Lumia 1020 vs. HTC One M8 (for Windows-Google Play Edition-Sense)

Sponsorlu Bağlantılar

beats

beats

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1020 vs. HTC One M8 (for Windows-Google Play Edition-Sense)
adlı siteden Rich W Woods:
  • Nokia Lumia 1020
  • HTC One M8 for Windows
  • HTC One M8 Google Play Edition
  • HTC One M8 (Sense)
Cihazlarının arka kameralarını karşılaştırmış, cihazları artık tanıdığımızdan hemen fotoğrafları inceleyelim, ilk dört fotoğraf:
1.Nokia Lumia 1020

2.HTC One M8 for Windows

3.HTC One M8 Google Play Edition

4.HTC One M8

İkinci dört fotoğraf:
1.Nokia Lumia 1020

2.HTC One M8 for Windows

4.HTC One M8

Üçüncü dört fotoğraf:
1.Nokia Lumia 1020

2.HTC One M8 for Windows

4.HTC One M8

Rich, şimdiye kadar Android versiyondaki fotoğraflar size daha iyi gelmiş olabilir fakat son fotoğraflara göre durum öyle değil göz atalım demiş.

Son dört fotoğraf (Google Play Edition eklenmemiş farkın anlaşılması için):
1.Nokia Lumia 1020

2.HTC One M8 for Windows

3.HTC One M8

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat Alper, bulutsuzgece ve RetaXter

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
lumia 1020 gene farkını koymuş :good:

• Beğen
Tepkiler: ihsan.snmz, Aybin.Kilic ve RetaXter

Emre

Üye
Nokia Yine Farkını Göstermiş

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
alical33

alical33

Üye
Hep 1020 de sararma var derlerdi htc lerde sararma daha çok sanki

fraps34

Üye
Ufacık fotolara bakarak 1020 farkı koymuş demenin ciddi derece sorgulanması gerekiyor. Bu kadar fanatik olmayın.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
ya afedersinde fanatik olmakla şimdi bunun ne alakası var hala anlamış değilim ben sadece yorumumu ortaya koydum o kadar htcnin çektiği fotoğraflar belli nokianın çektiği fotoğraflar belli ben burda sadece yorumumu ortaya koydum sen işi ta nerden nereye getirdin afedersin

• Beğen
Tepkiler: adanalı1 ve RetaXter

Emre

Üye
Ufacık fotolara bakarak 1020 farkı koymuş demenin ciddi derece sorgulanması gerekiyor. Bu kadar fanatik olmayın.

bunu görünce bende
yuh 41 megapixel carl lens kamera dedim
sen ne dedin ?

fraps34

Üye
Yukarıda arkadaşın koyuduğü görseller 480p çözünürlünde duruyor. Bu fotolara bakarak hiçbirisi diğerini ezdi diyemeyiz.
Sırf aralarında 1020 olduğunu öğrenip direkt 1020 ezmiş demek fanatiklik oluyor.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Ben bu kamera konusundaki Nokia fanatikliğinin en karşı insanı olabilirim belki ama burda itiraz edenler bunları sırf muhalefet olmak için yazıyorsunuz ya da fotoğraf olayından zerre kadar anlamıyorsunuz. M8deki sararmayı vs görmemek elde değil. Hiç bir zaman Nokia fanatikliği yapmadım. 1020yi hep eleştirdim ama buradaki en düzgün renk veren telefon 1020 ile M8 Google Play olmuş. Gerçi ikinci fotoğrafta da 1020 kaymış sıcak tonlara.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
beats

beats

Üye
    Konu Sahibi
Yukarıda arkadaşın koyuduğü görseller 480p çözünürlünde duruyor. Bu fotolara bakarak hiçbirisi diğerini ezdi diyemeyiz.
Sırf aralarında 1020 olduğunu öğrenip direkt 1020 ezmiş demek fanatiklik oluyor.
Maalesef orijinal boyutlarını eklememiş karşılaştırmayı yapan, kendisine sorarım elinde var mı diye yoksa bende birebir boyutların eklenmesi taraftarıyım. Ama yine de ekleyeyim Lumia 1020'nin çektiği fotoğrafların çözünürlüğü daha yüksek olduğu için bence en başta ona bir haksızlık yapılmış bile, çünkü fotoğraf kırpılınca keskinlik düşmüş ve en doğal renkleri yakalayan da o.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
kıyaslama böyle yapılmaz arkadaşlar bu iki cihaz arasında tam resimleri koysanızda bence ancak renk farkı hakkında kıyaslama yapılabilir çünkü biri 10mb diğeri 2mb resim zoom yap gör farkı hangisi daha iyi bunun düşünülmesi bile saçma bence neyse

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Orjinal resimler eklenirse güzel olur.Bu resimlerde 1020 daha iyi gibi sanki.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
- L1020: Işık gölgede iyi. Gölgede kalan kısımlar ile aydınlık kısımların ayarı güzel verilmiş. Gölgelerdeki cisimler bile seçilebiliyor. Renkler daha doğru gibi. Denize gök yüzüne ve cisimlere bakıyorum.
- HTC M8 Google play: Resimler, diğerlerine nazaran çok minicik bir farkla soluk ve sararmış gibi duruyor. Işık ve gölgede fena sayılmaz. Ancak solukluk olayı gerçekten bir nebze var.
- HTC M8 for Windows: Işık ve gölgelerde diğerlerinden daha iyi görüntü veriyor. Ancak renklerin doğruluğunda L920 den geri kalıyor ama Google play kadar da sararma yok.
- HTC M8: Kontrast ve ışık gölge ayarları çok keskin. Keskin olduğu için ortamları daha net gösteriyor gibi ancak gölgede kalan yerler aşırı gölge, aydınlıkta kalan kısımlar aşırı aydınlık olduğunda o bölgelerdeki cisimler kayboluyor. Özellikle gölgedeki cisimler kayboluyor.

Sadece pembe çiçekli saksının çekimlerine baktığınızda bile farkları anlayabilirsiniz. Gökyüzü L1020 hariç hepsinde kayboluyor. Saksının gövdesinde gölge kısımlar, çiçeklerin detayları arkaplan vs. bakın ve renk ışık olayını karşılaştırın yeterli zaten.

Bence şu noktada çözünürlüğe bakmadan bile L1020 nin daha doğru resim çektiğini söyleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS ve ceza87
alasulumurat

alasulumurat

Üye
HTC One M8 daha kaliteli çekim yapmış
- L1020: Işık gölgede iyi. Gölgede kalan kısımlar ile aydınlık kısımların ayarı güzel verilmiş. Gölgelerdeki cisimler bile seçilebiliyor. Renkler daha doğru gibi. Denize gök yüzüne ve cisimlere bakıyorum.
- HTC M8 Google play: Resimler, diğerlerine nazaran çok minicik bir farkla soluk ve sararmış gibi duruyor. Işık ve gölgede fena sayılmaz. Ancak solukluk olayı gerçekten bir nebze var.
- HTC M8 for Windows: Işık ve gölgelerde diğerlerinden daha iyi görüntü veriyor. Ancak renklerin doğruluğunda L920 den geri kalıyor ama Google play kadar da sararma yok.
- HTC M8: Kontrast ve ışık gölge ayarları çok keskin. Keskin olduğu için ortamları daha net gösteriyor gibi ancak gölgede kalan yerler aşırı gölge, aydınlıkta kalan kısımlar aşırı aydınlık olduğunda o bölgelerdeki cisimler kayboluyor. Özellikle gölgedeki cisimler kayboluyor.

Sadece pembe çiçekli saksının çekimlerine baktığınızda bile farkları anlayabilirsiniz. Gökyüzü L1020 hariç hepsinde kayboluyor. Saksının gövdesinde gölge kısımlar, çiçeklerin detayları arkaplan vs. bakın ve renk ışık olayını karşılaştırın yeterli zaten.

Bence şu noktada çözünürlüğe bakmadan bile L1020 nin daha doğru resim çektiğini söyleyebilirim.
Ben direk olarak renk canlılığına bakarak "HTC One M8" demiştim ama şimdi bu yorumu okuyunca başka şeyler de fark ettim. Teşekkürler.
Bu durumda kararımı 1020 olarak değiştiriyorum.

Rainesto

Rainesto

Üye

Bu yorumu okuyunca şüphesiz 1020

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

braayn

braayn

Üye
ben dahil kimse fotoğraf çekiminden hiç bir şey anlamıyor .Bunuda fotoğrafcılık adında bir belgesel izleyince anladım. Sadece şunu diye biliyorum.L1020 detay yakalama konusunda eline su doken olamaz en azından şuanlık öyle bir cihaz yok.

Üst Alt