Karşılaştırma Nokia Lumia 1520 vs Htc One W8

Sponsorlu Bağlantılar

gamlı.byks

gamlı.byks

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 1520 vs Htc One W8
Arkadaşlar hangisi daha iyi ikisinide çok seviyorum gerek tasarım gerek kamera hangisi daha iyi gelecekteki telefonum olabilir

Son düzenleme:

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Hocam eğer Windows Phone 8.1 istiyorsanız Nokia'dan başka marka almayın derim. HTC One M8 for Windows Phone'un tasarımını beğendiyseniz Android olanını almanızı tavsiye ederim.

fk555897

fk555897

Üye
Bence ikisini de alma. Nokia Lumia 930 öneririm. Ayrıca gelecekteki derken ne kadar gelecekteki?

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Evet arkadaşa katılıyorum. 6" ekran çok büyük. Size Lumia 930 önerim.

skylinegti

skylinegti

Üye
windows phone alacaksan kesinlikle lumia serisi al derim...

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
930'un + yönü(kişiden kişiye değişir): Ekran büyüklüğü. Bence 1520 nin boyutu mükemmel.
1520'nin + yönü: Batarya, Hafıza kartı ve Glance ekranı. Yani neymiş 1520, 930dan iyiymiş.

Şimdi M8 for Windows olayına gelirsek. Renk verme işlerinde falan M8 azıcık daha önde 1520den ama çok da değil. 1520nin ise dağlar kadar MP farkı var. Detaylar önemliyse 1520 almalısın kesinlikle. Yoksa M8 de güzel.

Bataryada da 1520 ezer geçer.

Hafıza kart olayı ikisinde de var.

Tasarımda ise M8 çok şık. 1520 kötü değil. Ben köşeli tasarımı daha çok seviyorum ama M8in güzelliği inkar edilemez.

Benim fikrim 1520 alman. Batarya çok önemli.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
tartışmaya bile gerek yok. lumia 1520 her türlü.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Yalnız eklemeyi unutmuşum, M8 for Windows şu an Windows Phone ekosisteminin en güçlü telefonu.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
wp için işlemci hızı vs zaten çok önemli değil ki.
1520 her uygulamayı açar gram kasmaz. 2 gb ram var. m8'de de 2 gb ram var. ayrıca s800 ile s801 aradında çok önemli bir fark olduğunu da söyleyemeyiz.
1520 sadece wp'da değil tüm akıllı telefonların arasında en iyi bataryaya sahip telefonlardan biri.
kamera yönünde 1520 önde.
ayrıca sadece nokia'ya özel uygulamalar var.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
wp için işlemci hızı vs zaten çok önemli değil ki.
1520 her uygulamayı açar gram kasmaz. 2 gb ram var. m8'de de 2 gb ram var. ayrıca s800 ile s801 aradında çok önemli bir fark olduğunu da söyleyemeyiz.
1520 sadece wp'da değil tüm akıllı telefonların arasında en iyi bataryaya sahip telefonlardan biri.
kamera yönünde 1520 önde.
ayrıca sadece nokia'ya özel uygulamalar var.
İzledin mi bilmiyorum ama m8 de tanıtımında kendine özel uygulamalarla geliyor. Windows Phone sisteminde şu an için işlemci hızı önemli değil. İleriki zamanda önemli olacak.

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Valla ikiside alınır.Şu yönü kötü falan denilebilecek htc nin ultrapikseli var ama bence kaliteli resimler çekiyor benim için bir handikap değil.Tasarım belki belirleyici olabilir.Birde Lumialara ekstradan amber black cyan ve devam edecek olan güncellemeler artı olarak sayılır

alical33

alical33

Üye
1520nin ekranına alışırsınız htc nin ses kalitesi beni cezbediyor fakat nokia ya özel uygulama ve güncellemeler ile kamera da Nokia yı benim için önde tutuyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yani 920 De 925de Tamamda 1520 ve M8? :ah

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
yanlış anladın galiba androidm8 değil windows phone li m8
Haa Valla Bu Sana Kaldı Bak Hala 8S 8X e 8.1 Gelecek Hala Bekliyorlar HTC Bence İlgilenmiyor Pek Ses Yönünden Güzel Ama Sana Kalmiş Kamera Vs Tabiyki 1520 Ağir Basar Yine Ayni Donanım Aşaği Yukarı

gamlı.byks

gamlı.byks

Üye
    Konu Sahibi
Bencede Lumia ağır basıyor 1520 nin bi üst modeli çıkacakmı bide konu kirliliği yapmak istemiyorum

Bir sonraki telefonum büyük bir ihtimal android olmayacak İphone 6 yı bekliyorum açıkcası büyük ekran olursa iphoneye yönelebilirim olmazsa windows phone alacağım neyse sadete geleyim

Windows phone 8 mi iyi Yoksa İphone mi kolaylık tasarım ses her türlü açıdan NOT: Uygulama konusu o kadar önemli değil

alical33

alical33

Üye
Bencede Lumia ağır basıyor 1520 nin bi üst modeli çıkacakmı bide konu kirliliği yapmak istemiyorum

Bir sonraki telefonum büyük bir ihtimal android olmayacak İphone 6 yı bekliyorum açıkcası büyük ekran olursa iphoneye yönelebilirim olmazsa windows phone alacağım neyse sadete geleyim

Windows phone 8 mi iyi Yoksa İphone mi kolaylık tasarım ses her türlü açıdan NOT: Uygulama konusu o kadar önemli değil
Ben iphone 5s kullandım gerçekten çok iyi telefon fakat çok sade geldi bana stabil hızlı ama ne bilim beni sarmadı birde o müzik gönderme yükleme vs sıkıntısı bana wp daha cazip geldi

gamlı.byks

gamlı.byks

Üye
    Konu Sahibi
Ben iphone 5s kullandım gerçekten çok iyi telefon fakat çok sade geldi bana stabil hızlı ama ne bilim beni sarmadı birde o müzik gönderme yükleme vs sıkıntısı bana wp daha cazip geldi

Sen galiba 1520 kullanıyorsun memnun musun ? iyiy mi bide anroid ile nfc eşleşiyor mu bunu öğrenmek istiyorum da

alical33

alical33

Üye
Sen galiba 1520 kullanıyorsun memnun musun ? iyiy mi bide anroid ile nfc eşleşiyor mu bunu öğrenmek istiyorum da
Evet 1520 kullanıyorum her şeyinden de memnunum nfc ti hiç denemedim androidle ama müsait olunca Bi dener paylaşırım şimdi ablamın duğunu falan var kalabalık ortalık :)

gamlı.byks

gamlı.byks

Üye
    Konu Sahibi
Ufak ama bişey sormak istiyorum lumia ile mesaj mı atıyorsunuz eğer atıyorsanız neden iphone ile gönderildi yazıyor yoksa iphoneden mi yolluyorsunuz ?