Tavsiye MSI NB GE60 20E293XTR nasıl?

Sponsorlu Bağlantılar

ravenas

ravenas

Üye
    Konu Sahibi
MSI NB GE60 20E293XTR nasıl?
Merhabalar , yeni bir bilgisayar alacaktım ve internet üzerinden biraz araştırmalar yaptım konu başlığında yazan bilgisayarı buldum ve sizlere sormak istedim.Ben bu bilgisayarı hem oyun hemde genel amaçlı yani internet vs. gibi amaçla kullanacağım.Özellikleri iyiyse almayı düşünüyorum fakat FreeDos işletim sistemi biraz kafamı kurcaladı.Fiyat olarak ise outlet ürün olarak sergilenmiş ve fiyatı 2.790,00TL Kısaca özellikleri:

İşlemci Modeli4. Nesil Intel® Core i7-4700QM Dört Çekirdekli işlemci
[TBODY] [/TBODY]
İşlemci TipiIntel Core i7
[TBODY] [/TBODY]
İşlemci Hızıi7-4700MQ - 2.4 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz'e kadar
[TBODY] [/TBODY]
İşlemci Cache3 MB
[TBODY] [/TBODY]
Yonga SetiIntel® HM87 Chipset
[TBODY] [/TBODY]
Ekran TipiFull HD (1920x1080) LED backlight Anti-glare
[TBODY] [/TBODY]
Ekran KartıNvidia
[TBODY] [/TBODY]
Grafik İşlemcisiNVIDIA® GeForce GTX 765M GDDR5
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Kartı BelleğiPaylaşımsız 2 GB
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Tipi1600 MHZ DDR3
Max Bellek16 GB
Disk Kapasitesi1 TB + 128 GB SSD
Disk Hızı7200 RPM
Optik SürücüDVD Super Multi
EthernetGigabit Ethernet LAN
Wireless802.11b/g/n
BluetoothBluetooth 4.0
Usb Portu2 USB 2.0 + 2 USB 3.0
Video Portu15 pinli VGA video konnektörü
KlavyeArkadan aydınlatmalı Numerik TR Q Klavye
HoparlörDynaudio THX TruStudio Pro Ses Çıkışı : 7.1 Hoparlör : 2 (2W)
Kart Okuyucu6-in-1 card reader (SD/SDHC/MMC/MS/MS-pro/xD)
KameraTümleşik Full HD kamera ve Mikrofon
TouchpadÇok Fonksiyonlu Touch Pad
İşletim Sistemi (Yazılım)FreeDos
Pil Teknolojisi6-cell Li-lon Pil
[TBODY] [/TBODY]

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Güzel.

ANIL

ANIL

Admin
Özellikleri gayet iyi. FreeDos yani işletim sistemi olmadığı için ayrıca işletim sistemi satın alman gerekiyor. İşletim sistemine ayrı para vermek istemiyorsan FreeDos tercih etmeyebilirsin.

ravenas

ravenas

Üye
    Konu Sahibi
Peki teşekkürler yorumlarınız için. Valla bu özellikleri bu uygun fiyata bulmuşum FreeDos olsun bir şekilde hallederiz onu :D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Özellikleri gayet iyi. FreeDos yani işletim sistemi olmadığı için ayrıca işletim sistemi satın alman gerekiyor. İşletim sistemine ayrı para vermek istemiyorsan FreeDos tercih etmeyebilirsin.
adamın kafasını karıştırma ortak görende seni lisanslı Windows kullanıyor sanacak :d: Bir msi kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Free Dos kafanı karıştırmasın aldığında sadece format atman gerekiyor o kadar. İşletim sistemi olmadan geliyor sen gönlüne göre 7-8 veya 8.1 linux türevleri kurabilirsin. Tabi satın alman daha doğru :)

• Beğen
Tepkiler: ANIL
ANIL

ANIL

Admin
adamın kafasını karıştırma ortak görende seni lisanslı Windows kullanıyor sanacak :d: Bir msi kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Free Dos kafanı karıştırmasın aldığında sadece format atman gerekiyor o kadar. İşletim sistemi olmadan geliyor sen gönlüne göre 7-8 veya 8.1 linux türevleri kurabilirsin. Tabi satın alman daha doğru :)

Bende satın alması daha doğru olur diye öyle yazdım fakat bu fiyatlara sadece işletim sistemi almak pek mantıklı değil. Windows 9 geliyor zaten :D

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bende satın alması daha doğru olur diye öyle yazdım fakat bu fiyatlara sadece işletim sistemi almak pek mantıklı değil. Windows 9 geliyor zaten :D
bende single vardı kendim bile kullanamadım en az 200 tl vardır tuttum format atıp pro yükledim çok pahalı zaten onlarda bizden birşey beklemiyorlar şirketlere satıyorlar bill gates'in evi bi mahalle büyüklüğünde zaten bizim paramızla mı zengin olacak :ehe

• Beğen
Tepkiler: ANIL
ravenas

ravenas

Üye
    Konu Sahibi
Valla satın almam eğer bu pc yi alırsam format atar kurarım hallederim bir şekilde.Çünkü 539 TL windows 8.1 pro o kadar da olmaz yani :D

boran9999

boran9999

Üye
Valla satın almam eğer bu pc yi alırsam format atar kurarım hallederim bir şekilde.Çünkü 539 TL windows 8.1 pro o kadar da olmaz yani :D

Bende aşağı yukarı yakın özelliklerde notebook kullanıyorum (msi GE60 2PC-400XTR) işlemci boşta 45-50 derece gibi yani normalden biraz fazla yüksek ısı veriyor ama oyunlarda enteresan mesela Battlefield 4 oyununda 1920x1080 çözünürlülük ve High (35-40 fps) ayarlarda 85 derece üzerine çıkmıyor. İşletim sistemine gelirsek bende freedos olarak aldım yasal win.8.1 kurdum ama bunun çeşitli yolları mevcut fazla takılmamak lazım birde dış kaplama fırçalanmış aluminyum çok fazla elizi lekesi bırakıyor ve bir bezle sileyim dedinizmi öyle kolay çıkmıyor ama oldukca şık bir görünümü olduğuda tartışılmaz. bilgilerinize.