Yardım Laptop Önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Laptop Önerisi
1 ay sonra üniversiteye başlayacağım. Bölümüm gereği CAD programlarını yoğun bir şekilde kullanacağım. Yani büyük ekranlı üst düzey bir laptop almam lazım. Okul bitene kadar sorunsuz kullanabileceğim bir laptop önerebilir misiniz? Bütçe sınırsız...

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
17.3 inch olması güzel yılbaşından sonra alabilirimstok bitmiş ama modeli googlede arat vardır başka yerde

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
17.3 inch olması güzel yılbaşından sonra alabilirimstok bitmiş ama modeli googlede arat vardır başka yerde
Teşekkürler. Güzele benziyor. İnternetten almayacağım. Gidip mağazadan alacağım. En iyisi büyük teknoloji marketlerinin sitelerine bakmak.

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
Teşekkürler. Güzele benziyor. İnternetten almayacağım. Gidip mağazadan alacağım. En iyisi büyük teknoloji marketlerinin sitelerine bakmak.
bu modeli büyük marketlerde bulacağını pek sanmam

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Teknosa'da varmış. :D İşlemci hızı düşük gibi geldi biraz.

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
Teknosa'da varmış. :D İşlemci hızı düşük gibi geldi biraz.
bence yeterli i7 sonuçta i5 versiyonu var bide onu incele bulursam link atarımekran büyük aynı zamanda ekran çözünürlüğüde büyük gerçekten farkı ortaya koyar yaniivatanla mediamrkada eklenmiş benim baktığım zamanlar yoktu o yüzden olmayabilir dedim

en ucuzu da bu

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
bence yeterli i7 sonuçta i5 versiyonu var bide onu incele bulursam link atarımekran büyük aynı zamanda ekran çözünürlüğüde büyük gerçekten farkı ortaya koyar yaniivatanla mediamrkada eklenmiş benim baktığım zamanlar yoktu o yüzden olmayabilir dedim

en ucuzu da bu
Biliyorum zaten i7'nin aşağısı olmaz ama işlemci hızı 2.2 GHz'miş. Biraz düşük gibi geldi bana. Hiçbir şekilde kasmaması lazım programların. O yüzden emin olamadım.

beats

beats

Üye
Öncelikle başarılar, CAD programlarını sorunsuz çalıştırmak için standart (2.5 GHz dört çekirdekli işlemci, 4 GB RAM, 1 GB 128 bit grafik kartı, vs.) denilebilecek bir dizüstü yeterli bence; elbette daha yüksek donanım daha iyi performans. Bütçe sınırsız yazmışsın, o zaman workstation ya da gamebook inceledin mi bilmiyorum. Gamebookta Monster markası f/p gibi ürünleri var ama tasarım denen şey yok cihazlarda. Birkaç öneri vereyim:

Bu arada Asus'un tasarımı fenaymış ilgimi çekti.:naughty:

Sınırsız yazdığın için böyle fiyat aralığı koyarsan gördüklerimi paylaşabilirim, ayrıca bu tür bilgisayarları her yerde göremezsin sipariş usulü getiriliyor genellikle.

• Beğen
ANIL

ANIL

Admin
Mağazadan alacaksan bu modelleri düşünebilirsin;

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle başarılar, CAD programlarını sorunsuz çalıştırmak için standart (2.5 GHz dört çekirdekli işlemci, 4 GB RAM, 1 GB 128 bit grafik kartı, vs.) denilebilecek bir dizüstü yeterli bence; elbette daha yüksek donanım daha iyi performans. Bütçe sınırsız yazmışsın, o zaman workstation ya da gamebook inceledin mi bilmiyorum. Gamebookta Monster markası f/p gibi ürünleri var ama tasarım denen şey yok cihazlarda. Birkaç öneri vereyim:

Bu arada Asus'un tasarımı fenaymış ilgimi çekti.:naughty:

Sınırsız yazdığın için böyle fiyat aralığı koyarsan gördüklerimi paylaşabilirim, ayrıca bu tür bilgisayarları her yerde göremezsin sipariş usulü getiriliyor genellikle.
Teşekkürler. :) Haklısın, araştırdım ve çoğu büyük teknoloji marketlerinde yok. :D Şimdi düşündüm de bütçem sınırsız desem de bir sınır koymam iyi olur. Sonuçta bu bilgisayarı en fazla 4 yıl kullanacağım. 5.000 tl bütçe koyuyorum kendime. Bu bütçeye uyan da Toshiba gibi görünüyor. Her yönüyle çok iyi bir bilgisayar gibi. Listeye ekleyebilirim. :) Teşekkürler önerilerin icin. :)
Mağazadan alacaksan bu modelleri düşünebilirsin;

Özellik olarak çok iyi ikisi de. MSI GS70 STEALTH çok hoşuma gitti diyebilirim. Bunları da listeme ekleyeyim. Teşekkürler. :)

Grand63

Grand63

Üye

bu siteye bak derim ama site güvenirligini araştır ben buradan almayı düşünüyorumHangi üniversite geldi bu arada :)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi

bu siteye bak derim ama site güvenirligini araştır ben buradan almayı düşünüyorumHangi üniversite geldi bu arada :)
Teşekkürler fakat internetten almayı düşünmüyorum. Hatta bir bilgisayar beğendim Bunu alabilirim. Üstelik ekranı da dokunmatik.
Gazi Üniversitesi'ni kazandım. :)

ANIL

ANIL

Admin
Teşekkürler fakat internetten almayı düşünmüyorum. Hatta bir bilgisayar beğendim Bunu alabilirim. Üstelik ekranı da dokunmatik.
Gazi Üniversitesi'ni kazandım. :)

Özelliklerine göre çok pahalı. Sony, Toshiba gibi markaların modelleri böyle. Oyun filan düşünüyorsan uygun olmaz. Intel ekran kartı var. Oyun harici sorun yaşamazsın. Intel'in dahili grafik birimleri iyi performans sunuyor.

• Beğen
Grand63

Grand63

Üye
bence normal bişey al ekran dokunmatik diye fiyatı uçurmuşlar

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Özelliklerine göre çok pahalı. Sony, Toshiba gibi markaların modelleri böyle. Oyun filan düşünüyorsan uygun olmaz. Intel ekran kartı var. Oyun harici sorun yaşamazsın. Intel'in dahili grafik birimleri iyi performans sunuyor.
Çok fazla oyun oynayan biri değilim. Dediğim gibi Autocad, Solidworks gibi programları sorunsuz kullanabileyim yeter bana.

ANIL

ANIL

Admin
Çok fazla oyun oynayan biri değilim. Dediğim gibi Autocad, Solidworks gibi programları sorunsuz kullanabileyim yeter bana.

Anladım fakat bütçen varken sadece dahili grafik birimine sahip olan modeli tavsiye etmem. Ayrıca SSD olan modellere de bakmanı öneririm. İşletim sistemi, kullanacağın uygulamalar vs çok daha hızlı başlar.

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Anladım fakat bütçen varken sadece dahili grafik birimine sahip olan modeli tavsiye etmem. Ayrıca SSD olan modellere de bakmanı öneririm. İşletim sistemi, kullanacağın uygulamalar vs çok daha hızlı başlar.
Peki ona göre araştırayım o zaman. Teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: ANIL
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Şimdi açık konuşmak gerekirse bu bilgisayarlarla pek ders çalışılmaz :D Son oyunları bile highda açınca insanın ders çalışası gelmez benden demesi :D Zaten gittiğinde göreceksin millet nasıl pclerle idare ediyor diye :) Yani kendini öyle çok iyi birşey alacam diye şartlandırmana gerek yok bütçen varsa al tabi neden almayasın. Ama 17'yede çok gerek yok ağır oluyor okula götüreceksen :)

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi açık konuşmak gerekirse bu bilgisayarlarla pek ders çalışılmaz :D Son oyunları bile highda açınca insanın ders çalışası gelmez benden demesi :D Zaten gittiğinde göreceksin millet nasıl pclerle idare ediyor diye :) Yani kendini öyle çok iyi birşey alacam diye şartlandırmana gerek yok bütçen varsa al tabi neden almayasın. Ama 17'yede çok gerek yok ağır oluyor okula götüreceksen :)
Acikcasi oyunlarla pek alakam yok. :D Ama bana belli olmaz birkac oyun ilgimi cekerse sabah aksam oynarim oyun. :P: Benim istegim kullanacagim programlarin kasmamasi. Donmalar, gec acilmalar olmadan rahatca kullanabilmeliyim CAD programlarini.

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Acikcasi oyunlarla pek alakam yok. :D Ama bana belli olmaz birkac oyun ilgimi cekerse sabah aksam oynarim oyun. :P: Benim istegim kullanacagim programlarin kasmamasi. Donmalar, gec acilmalar olmadan rahatca kullanabilmeliyim CAD programlarini.
Programın açılmasında en önemli unsur ssd. Bak bende zamanında sağlam pc aldım ama beni tatmin etmedi her konuda iyiydi ancak programlar açılırken bekliyordum i7 3. nesil gtx660 falan var aldığım zaman daha iyiydi tabi o döneme göre malum teknoloji hızlı gelişiyor. Neyse zaman geçti iddaa tutturdum :D sonra ssd aldım taktım resmen yeni pc almış gibi oldum. Örneğin pcyi açıp faceye girmem 7-8 saniyemi alıyor sadece tıkladığın an açılıyor. Önceden böyle değildi tabi ssd'nin artısı bunlar. Programlar falan çok hızlı açılmaya başladı haliyle. Örneğin arkadaşla beraber sql açıyoruz o locale bağlanana kadar makine akla karayı seçiyor. Ben tıklıyorum anında giriyor :D Mesela visual c# çok ağır bir programlama dili değil ama birçok şey yapabilirsiniz aynı i7 makine ile arkadaş açıyordu mouse imleci falan dönüyordu onunki açılana kadar ben açıyordum butonları textboxları ekliyordum :ehe

• Beğen

Üst Alt