Öneri İyi Bir Bilgisayar İçin Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

general4242

general4242

Üye
    Konu Sahibi
İyi Bir Bilgisayar İçin Gerekenler
Yeni bir bilgisayar aldınız veya mevcut pc nizi formatladınız. Veya hız , güvenlik için programlar arıyorsanız listeye göz atmanızda fayda var :

1-) Adobe flash player(ve adobe air) internette video-oyun oynayabilmek için mutlaka gerekli ve son surum onerırız.
2-) Winrar : İndirdiğiniz nerdeyse her şey sıkıştırılmıs haldeyken onları tabiki winrar ile açacaksınız.
3-) Antivirüs yazılım programı (avasti önerim) Bu dediklerimi indirirken bile tehlikedesiniz. Korumaya her zaman ihtiyacınız var.
4-) Video oynatıcı: Windows media player çoğu video formatını açmazken baska oynatıcılara ihtiyacınız olacak. (vlc , mkv media player)
5-) Office 2010 : Belgeleri hızlıca rahatca açabilmek için. 2010 her pc için ideal ve hızlı
6-)İobit advanced sytem care : Bilgisayarınızda biriken sorunları ve çöpleri temizler ve bırcok avantajı vardır.
7-) İobit driver booster : Eski sürücülerinizi güncelleştirir. (ekran kartından internet kartına kadar butun suruculer. )
8- Skype : iletişim , video gorusme , ses gorusme en iyisi pc de skype.
9-) Google chrome : Şu anda en iyi mozilla ve chrome gibi. pc niz ortalama gucun ustundeyse ikisnide yukleyın. İkisinde de aynı anda iş yapın. Böylece bir tarayıcıya çok yük binmemiş olur.
10-) Bu program değil ancak windows uptadeyı kapatmayı öneririm. Pc yi dolduruyor ve yavaslatıyor. Antivirus programınızı guncel tutun yeter.

Yukarıda söylediğim programların küçük olanlarını sizin için upload ettim. En güncel ve bedava sürümler..
Dosyadakiler: (winrar x64 , advanced system care ve driver booster , adobe flash player v.14 , skype , mcafee security scaan plus (küçük bir virus tarayıcı)

LİNK:

Son düzenleme:

Superfan

Superfan

Üye
Ben listeni pek beğenmedim. Ayrıca letitbit gibi dandik ve saçma bir siteye upload etmişsin....

Tarayıcı: Firefox ve ya Chrome (Firefox daha stabil)
Arşiv yöneticisi: 7-zip. Eğer .rar oluşturmak ve düzenlemek gibi bir işiniz yoksa çok daha iyi.
Temizlik olarak da CCleaner. Advanced System Care gibi programlar fazla bir şey yapamıyor. Bu kanıtlandı. Araştırabilirsiniz.Office 2010 uygundur. Antivirüs olarak windows'un kendi programı-Microsoft Security Essentials var. Onu öneririm. Onun dışında AVG daha iyi gibi.

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR

MaxipmaN

Üye
Ben listeni pek beğenmedim. Ayrıca letitbit gibi dandik ve saçma bir siteye upload etmişsin....

Tarayıcı: Firefox ve ya Chrome (Firefox daha stabil)
Arşiv yöneticisi: 7-zip. Eğer .rar oluşturmak ve düzenlemek gibi bir işiniz yoksa çok daha iyi.
Temizlik olarak da CCleaner. Advanced System Care gibi programlar fazla bir şey yapamıyor. Bu kanıtlandı. Araştırabilirsiniz.Office 2010 uygundur. Antivirüs olarak windows'un kendi programı-Microsoft Security Essentials var. Onu öneririm. Onun dışında AVG daha iyi gibi.
5 yıldır kanıtlıyorum advenced system care,cclanerın yapamadığı çoğu şeyi yapar pro kullanmak lazım ccleaner yeterli değilavasti değil avast! ayrıca

Superfan

Superfan

Üye
5 yıldır kanıtlıyorum advenced system care,cclanerın yapamadığı çoğu şeyi yapar pro kullanmak lazım ccleaner yeterli değilavasti değil avast! ayrıca

Bende pro kullanıyordum. Üstelik çoğunu kullanıyordum. Bir kere CCleaner, dosyaları temizliyor. Advanced Systemcare pro'nun yaptığı şeylerin sayısı çok fazla. Yani arada çok ama çok fazla fark var. O yüzden ben de senin gibi düşünüyorum

Ama bir yerde (Bir yer dediğim de baya saygın yabancı bir site.) bu programların bilgisayarı yavaşlattığını okumuştum. En azından CCleaner'ın yaptığı şey belli.

MaxipmaN

Üye
Bende pro kullanıyordum. Üstelik çoğunu kullanıyordum. Bir kere CCleaner, dosyaları temizliyor. Advanced Systemcare pro'nun yaptığı şeylerin sayısı çok fazla. Yani arada çok ama çok fazla fark var. O yüzden ben de senin gibi düşünüyorum

Ama bir yerde (Bir yer dediğim de baya saygın yabancı bir site.) bu programların bilgisayarı yavaşlattığını okumuştum. En azından CCleaner'ın yaptığı şey belli.
açılışta çalışmasını engellersen birşey olacağını sanmam kayıt defterinde derim tarama yapması hoşuma gidiyor yoksa gereklilği belki tartışılırdı 3sene önce pcyi yeni toplattığımda çıkan harrdisk nedeniyle mavi hataları awc sayesinde çözdüm

general4242

general4242

Üye
    Konu Sahibi
bu programların pc yi yavaslattıgı doğru ama işe yarar şeylerde yapıyor. MAnuel olarak yapamdıklarınızı otomatık olarak yapıyor.
Açık tutmayın , baslangıcda acılamsını kapatın turbo kullanmayın sadece ayda bir tarama-temızlık yapın okadar . Birde benım pc ye cok buyuk vırus kapmıs. Kapanmıyordu pc sonsuza kadar kapanıyor dıe beklıordu. Her seyı denedım. combofix , sistem gerı yukleme , avasti tarama , kayıt defterının ayarlarını falan oynadım en sonunda asc yi çalıştırdım işe yaradı :D

Son düzenleme:

CsWqIve34

Üye
auslogics bootss speed daha iyi benim pc 16gb ram intel core i7 islemci 4gb ekran karti

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
windows update yi kapatma şıkkı saçma geldi boşuna mı orjinal alıyoruz ve bir yararı var ki adamlar update çıkartıyorbirde başlığı düzelt başlığın tüm harflerinin büyük olması yasak diye biliyorum konun kapatılır yoksa ;)

• Beğen
Tepkiler: CsWqIve34

CsWqIve34

Üye
windows update yi kapatma şıkkı saçma geldi boşuna mı orjinal alıyoruz ve bir yararı var ki adamlar update çıkartıyorbirde başlığı düzelt başlığın tüm harflerinin büyük olması yasak diye biliyorum konun kapatılır yoksa ;)
Bencede format pcyi daha yavaslatiyo

Üst Alt