usb flash bellek alacağım 2.0 mı 3.0 mı alsam ? acilll

Sponsorlu Bağlantılar

TrabLusGarP Samet2014

Üye
    Konu Sahibi
usb flash bellek alacağım 2.0 mı 3.0 mı alsam ? acilll
Ben usb flas bellek alacağım hepsiburada dan ama benim tablete televisyon bilgisiyara filan 2.0 oluyor 3.0 okurmu ve okusada hızı 2.0 kaç katı kadar olur ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
usb belleği takacağın yerler eğer 3.0 ise tabiki 3.0 almalısın

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Usb 3.0 yaşadığın cihazlarda var ise 3.0 al ayrıca pc indede 3.0 varsa kesinlikle 3.0 al :oke:

Superfan

Superfan

Üye
Olsun olmasın yani, 3.0 al. Arada fazla bir fiyat farkı olmuyor.

TrabLusGarP Samet2014

Üye
    Konu Sahibi
Benim yaşadığım cihazlar ama 2.0 uyarmı okurmu onu merak ediyorum ?

Superfan

Superfan

Üye
Benim yaşadığım cihazlar ama 2.0 uyarmı okurmu onu merak ediyorum ?

Tabiki. 3.0 olsa da 2.0 'lık portda da çalışır. Ama 3.0 'ın yüksek hızından faydalanamazsın. 3.0 deneyimi için port da 3.0 olmalı (İç tarafında mavi şeritli) :D

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
The Shadow

The Shadow

Üye
Fenomenon

Fenomenon

Üye
nasıl fiyat farkı olmuyor ya :) baya fiyat farklı olur.
16gb usb'ler şuan 15 TL ama 3.0 16gb olanlar 2 katı.
konuya dönecek olursak senn kullanımına göre değişir. yanlışım varsa biri düzeltsin 2.0 yazma hızı saniyede 4mb civarı ama 3.0 10mb'ın üstünde. yani 2.5-3 kat daha hızlı diyebiliriz.
16gb altı için 3.0 gereksiz
16 gb için sana kalmış
16gb üstü için kesinlikle 3.0

SHS

SHS

Üye
Sen 3.0a geçsende cihazlar 2.0da hala anlamı olmaz, 2.0 al hem daha hesaplı olur

TrabLusGarP Samet2014

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar çok sagolun son bir sorum var 3.0 2.0 da caliştiğında 3.0 hızı devre dışı kaldığında yani 2.0 hızındamı oluyor ? akadaşlar bu nasıl ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Fenomenon

Fenomenon

Üye
alınabilir fiyatı iyi ve sonuçta SanDisk. sorun olmaz.

Superfan

Superfan

Üye
nasıl fiyat farkı olmuyor ya :) baya fiyat farklı olur.
16gb usb'ler şuan 15 TL ama 3.0 16gb olanlar 2 katı.
konuya dönecek olursak senn kullanımına göre değişir. yanlışım varsa biri düzeltsin 2.0 yazma hızı saniyede 4mb civarı ama 3.0 10mb'ın üstünde. yani 2.5-3 kat daha hızlı diyebiliriz.
16gb altı için 3.0 gereksiz
16 gb için sana kalmış
16gb üstü için kesinlikle 3.0

15 TL ? Onlar en ucuzları. Almışken düzgün bir şey alacan. Zaten düzgünü 22 TL felan.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
15 TL ? Onlar en ucuzları. Almışken düzgün bir şey alacan. Zaten düzgünü 22 TL felan.
toshiba veya sandisk'ler 15 TL'ye bulunabiliyor. ben 1 yıl önce sandisk'imi 19 liraya almıştım 16gb olanı. ama fırsatları yakalamak lazım.
onun dışında 1-2 ay önce toshiba 16gb sd kartı 20 liraya aldım class 10. kuzenim 1 hafta önce 50 TL'ye aldı.
usb veya sd kartlarda fiyat çok oynuyor.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
3.0 al snn pcde olmasa bile başka pcye de takarsın

Superfan

Superfan

Üye
toshiba veya sandisk'ler 15 TL'ye bulunabiliyor. ben 1 yıl önce sandisk'imi 19 liraya almıştım 16gb olanı. ama fırsatları yakalamak lazım.
onun dışında 1-2 ay önce toshiba 16gb sd kartı 20 liraya aldım class 10. kuzenim 1 hafta önce 50 TL'ye aldı.
usb veya sd kartlarda fiyat çok oynuyor.

sd kart lar da oynuyor. Ama sd kartlar ayrı bir şey. Ben kingstons 16 gb mini metal aldım. 3 tane almıştım. Tanesi 22 TL'ye gelmişti.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
ileriye dönük yatırım olmasını istiyorsan 3.0 almalısın :oke: diyelim laptop alcan su anda en ucuz laptoplarda bile 3.0 girişi var anlatabildim mi :)

HereİsJohnny

Üye
16 gb flash belleğe fat32 ise tek seferde çok büyük tek dosya atamazsın bu yüzden 16 gb 2.0 ile 16 gb 3.0 arasındaki hız farkından doğan süre ne kadar olur 30 saniye yaklaşık. 2.0 alsan da olur o hiç farketmez.

The Shadow

The Shadow

Üye
16 gb flash belleğe fat32 ise tek seferde çok büyük tek dosya atamazsın bu yüzden 16 gb 2.0 ile 16 gb 3.0 arasındaki hız farkından doğan süre ne kadar olur 30 saniye yaklaşık. 2.0 alsan da olur o hiç farketmez.
3.0 alır NTFS olarak biçimlendirir ;)

• Beğen
Tepkiler: Enpatsu Shakugan